Drtiči statečně vzdorovali a s Vídní odehráli velice slušný zápas

středa 26.8.2009 | Jan Hochman

Historicky první mezistátní utkání s rakouským celkem v novodobé historii hodonínského hokeje odehráli dnes v podvečer Drtiči v Mozartově zaslíbeném městě s tamním hokejovým klubem Vienna Capitals. Ostudu tam rozhodně neudělali a soupeři, jenž je mistrem země ze sezony 2004/05, byli důstojným soupeřem.

Příp., středa 26.8.2009
Vienna Capitals - SHK Hodonín  3:1  (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Nageler (Gratton), 20. Bouchard (Lebeau), 44. Rotter (Gratton) - 5. Korotvička (Špok). Vyloučení: 9:14. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: nezadáno. Střely na branku: 40:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Vienna Capitals: Hummel (Cassivi) - Schweda, Lakos, Bouchard, Casparsson, Werenka, Bjornlie, Kranjc - Rotter, Kraxner, Rodman D., Lebeau, Nageler, Draschkowitz Ch., Draschkowitz L., Gratton, Teppert, Ofner
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Šťastný, Vavruša, Flamík, Rapant J., Körner, Salajka - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Hoza - Kuba, Nesrsta

Střelecká převaha domácích byla značná a Michal Holeš se měl od začátku utkání v brankovišti co ohánět a již ve třetí minutě lovil poprvé puk ze své sítě. Trefil se třiadvacetiletý forvard Daniel Nageler - čas 02:58 - 1:0. Netrvalo to dlouho a Drtiči našli na brzkou branku stejně rychlou odpověď. Po necelé minutě a půl srovnával po asistenci expresu jménem Martin Špok, Jan Korotvička - čas 04:25 - 1:1. Po, pro domácí nečekaném a brzkém vyrovnání, převzali otěže zápasu hráči rakouského celku a do konce první třetiny zasypali brankáře Drtičů sprškou šestnácti střel, ale ujala se jen ta z úvodu utkání.

Ve druhé třetině pokračoval tlak domácích, který vyústil z četných vyloučení hráčů SHK. Celkový počet střel vyslaných ve druhé třetině směrem na hodonínskou klec, byl naprosto stejný jako v prvním dějství - tedy 16, a stejně tak jako v první třetině, kapituloval Michal Holeš jen jednou. V polovině utkání využil přesilovku rodák z kanadského Montrealu, velezkušený Francois Bouchard - čas 30:58 - 2:1.

Poslední třetina se téměř nehrála za plného počtu hráčů na ledě. Sudí zvedli ruku na znamení vyloučení hned 13x a hra tak byla silně rozkouskována. Ze začátku poslední části hry držel šance Drtičů skvělý Holeš v bráně. Ve 43. minutě ale inkasoval potřetí. Další přesilovou hru domácích využil rakouský juniorský reprezentant Rafael Rotter - čas 43:13 - 3:1. Do konce utkání už žádná branka ani na jedné straně nepadla a Drtiči tak ve Vídni uhráli velice slušný výsledek 1:3.

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33