Drtiči slaví první domácí vítězství v této sezoně

úterý 16.8.2011 | Redakce

Hodonínští hokejisté byli po celou dobu utkání aktivnějším celkem a vytvářeli si dostatek příležitostí. Z nich nastříleli pět branek. Po dvou třetinách vedli domácí již 4:0 a o vítězi nebylo pochyb. Svou premiérovou branku v hodonínském dresu vstřelil Ondřej Fiedler. Peksovi pokazil čisté konto hostující Matouš. Drtiči v pátek přivítají hokejisty Senice, hraje se od 18:00.

příp., úterý 16.8.2011
SHK Hodonín - HC Technika Brno  5:1  (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Barták, 5. Průdek (Salajka), 36. Peš (Pokorný), 39. Kuba (Průdek), 43. Fiedler (Popolanský) - 50. Matouš (Benýšek). Rozhodčí: Netopil - Čech, Olšar. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 530. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Komárek, Pokorný, Vlk, Okuliar, Svoboda, Vozdecký, Miklík, Salajka - Peš, Jurásek, Brzobohatý - Barták, Hollý, Špok - Hoza, Popolanský, Fiedler - Rehuš, Průdek, Kuba - Vrba L..
HC Technika Brno: Novák (Vrba) - Habrovec, Lysoň, Strýček, Žalud, Zapletal, Hájek, Čuňočka - Mráz, Vysloužil, Rajnoha, Odehnal, Benýšek, Matouš, Jelínek, Bělohlávek, Šedý, Jurča, Sedláček, Česnek.

Drtiči nastoupili do utkání s Markem Peksou v bráně, ale s jiným složením útoků, než tomu bylo v prvním přípravném zápase s Piešťanami. V sestavě se objevila i dvojice navrátilců Branislav Rehuš a Jozef Salajka, kteří se připojili do přípravy mužstva a budou bojovat o místo na soupisce pro nový ročník.

Do obrany se vrátil Lukáš Komárek, který první duel vynechal. Parťáka mu dělal Petr Pokorný. Další obranné dvojice hrály ve složení Vlk - Okuliar, Svoboda - Vozdecký a Miklík - Salajka. Útočné formace poskládal trenér Číhal takto: Peš - Jurásek - Brzobohatý, Barták - Hollý - Špok, Hoza - Popolanský - Fiedler a ve čtvrté lajně hráli Rehuš, Kuba a Průdek.

Trenér Techniky nasadil do brankoviště mladého Josefa Nováka, na střídačce byl připraven nováček v týmu brněnských vysokoškoláků Filip Vrba. Hlavní opora a jasná jednička Ondřej Jirkův dostal pro dnešní den volno.

Drtičům skvěle vyšel vstup do zápasu. Už v první minutě vypálil Roman Barták jedovku na soupeřovu klec, brankář Novák střelu sice vyrazil, ale jeden z bránících hráčů Techniky srazil puk za záda bezmocného golmana. Po necelých pěti minutách bylo na slušně zaplněných tribunách zimního stadionu v Hodoníně ještě veseleji, to když Salajkou střelu šikovně tečoval ve vlastním oslabení Roman Průdek.

Hosty tyto dvě branky hodně nešťastné branky srazily a Drtiči měli chvílemi až drtivou převahu. První větší příležitost hostí přišla až na konci sedmnácté minuty. Po střele jednoho z útočníků Brna zazvonila za Peksovými zády tyč.

Tutovkou šanci na zvýšení náskoku měl po osmi minutách hry ve druhé části Rehuš, kterého našel zpoza branky Průdek, ale stav 2:0 zůstal v platnosti. Navýšení skóre nepřišlo ani v téměř minutové dvojnásobné přesilovce domácího týmu.

Třetí branky v síti Techniky se pět stovek domácích fanoušků dočkalo v klasické početní výhodě o pár minut později. Pokorného nabídku před brankoviště doklepl Petr Peš za bezmocného Nováka.

V sedmatřicáté minutě, tedy jen minutu po využité přesilovce Drtičů, šli hosté opět do čtyř. Hosté sice tentokráte oslabení ubránili, ale jen co skočil vyloučený Lysoň na ledovou plochu, svítilo světlo za brněnskou brankou počtvrté. Milimetrovou přihrávku Průdka přetavil ve čtvrtou branku Michal Kuba.

Hodonínští hráči jasně dominovali a svou převahu dokázali zužitkoval na začátku poslední třetiny v pátý přesný zásah. Postaral se o něj po přihrávce Popolanského Ondřej Fiedler, který tak zaznamenal svou první branku v dresu SHK.

Hosté se svého čestného úspěchu dočkali až deset minut před koncem. Benýšek nabil Michalu Matoušovi, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Peksy. Drtiči byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě ve svém prvním domácím přípravném utkání porazili brněnskou Techniku 5:1.

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):
Dnes jsme hráli poprvé doma a na klucích bylo vidět, že se chtějí před velice slušnou návštěvou předvést v dobrém světle. S Technikou jsou to vždycky stejné zápasy. Technika je nepříjemné mužstvo, které hraje pokaždé důrazně, bojovně a hodně důrazně. Zápas hodně bolel, ale s výsledkem jsem spokojen. Nechci mluvit o nějakých nedostatcích. Ty jsou vždycky. Kdyby nebyly, tak už nemusíme trénovat.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno):
Bylo to klasické přátelské utkání. Domácí hráli od začátku velmi dobře, dobře bruslili. My jsme v úvodu nestíhali v pohybu, k tomu jsme si dali dva vlastní góly, které mužstvo trochu srazily. Myslím si ale, že Hodonín byl v dnešním zápase lepší a zaslouženě vyhrál. Hráli jsme dva zápasy, v obou jsme sice prohráli, ale my budeme pokračovat v té práci, kterou jsme nastolili a já věřím, že se to v průběhu přípravy otočí.

16.8. | Hodonín - Technika Brno | 5:1
25.8. | Technika Brno - Hodonín | 5:1
19.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:5
3.11. | Hodonín - Technika Brno | 1:2p
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:2sn
26.1. | Hodonín - Technika Brno | 7:2
23.3. | Hodonín - Technika Brno | 3:4sn
25.3. | Technika Brno - Hodonín | 3:6