Drtiči po pěti zápasech vyšli bodově naprázdno. Duel v Novém Jičíně rozhodla první třetina, trefa Mlynáře nestačila

sobota 7.12.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté po pěti zápasech vyšli ve druhé lize bodově naprázdno. Drtiči na ledě Nového Jičína doplatili na pomalý rozjezd a dva náhodné góly v první třetině. Ve zbytku utkání totiž byli lepším týmem a jen nepřesná koncovka je připravila o lepší výsledek a nějaké body. Slovácký celek ve 24. kole podlehl Ďáblům 1:3 a v tabulce východní skupiny klesl za Opavu na páté místo. Jediný gól hostů na severu Moravy zaznamenal ve 45. minutě Tomáš Mlynář.

24.kolo, sobota 7.12.2019
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  3:1  (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Tomeček (Hruška), 17. Tomeček, 52. Rufer (Finsterle) – 45. Mlynář (Horák, Komínek). Rozhodčí: Blaha – Vengřín, Kořistka. Vyloučení: 4:5, navíc Ševčík (Hodonín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 355. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HK Nový Jičín: Šimonů (Loubal) – Tomeček, Metelka, Krutil, Rufer, Hruška, Váňa, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Králík, Finsterle, Štefka, Lehečka, Krupa, Kafda, F. Palička, Racuh, Plitko, Irgl
SHK Hodonín: Javůrek (Kubáň) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Horák – Komínek, Mlynář, Pröschl, Matula, Krejčí, Charvát, P. Bulín, Hložánek, Leška, Čejka, Polák.

Drtiči přijeli do Nového Jičína bez dlouhodobě zraněného kapitána Jurči a nemocného útočníka Jana Bulína. Hostům scházeli také obránce Dřímal a útočník Janás, který si odpykával disciplinární trest. Poprvé od první minuty dostal šanci mladý gólman Javůrek, který důvěru trenéra Konečného nezklamal a odchytal velmi dobré utkání, i když poprvé inkasoval už v 7. minutě.

Nový Jičín vstoupil do sobotního utkání lépe a po trefě Tomečka se ujal poměrně brzy vedení.

Hosté z jihu Moravy mohli skóre srovnat po vyloučení domácího Irgla, ale nedovolené bránění útočníka Nového Jičína nepotrestali.

Na druhé straně byl za hákování vyloučen Charvát, hodonínští hokejisté ale oslabení rovněž zvládli. Přesto na konci první třetiny podruhé inkasovali. Gólmana SHK Javůrka znovu překonal Tomeček a bylo to 2:0.

Slovácký celek se mohl vrátit do zápasu v závěru úvodní části, ale ani druhou početní výhodu nezužitkoval.

Prostřední část poznamenala častá vyloučení. Nejprve šel za katr domácí Pecha, pak se proti pravidlům provinili hostující Slabý, Čejka a Horák, ale skóre se ani přes několik šancí nezměnilo. Hodonín mohl výsledek několikrát snížit, ale proti výbornému brankáři Šimonů neuspěli.

Drtiči udeřili až ve 44. minutě. Spolupráci Horáka s Komínkem završil Mlynář a bylo to rázem jenom o gól.

Jihomoravané měli dál navrch. Vypracovali si další vyložené šance, ale v zakončení se stejně jako v prostřední části soužili. Deset minut před koncem byl navíc za vražené na hrazení potrestán obránce Ševčík a Ďáblové přesilovku přetavili ve třetí uklidňující branku. Po přihrávce Finsterleho skóroval Rufer.

Hodonínští hokejisté už reagovat nedokázali. A i když se snažili a neustále tlačili do zakončení, porážku ani přes veškeré úsilí neodvrátili.

Drtiče nyní čeká náročný dvojzápas s nejlepšími týmy východní skupiny. Už ve středu na Zimním stadionu Václava Nedomanského přivítají Havlíčkův Brod, za týden v sobotu vyzvou vedoucí šumperské Draky.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Výsledek sice není dobrý, ale herně to z naší strany opravdu nebylo špatné. Chyběli nám nějací kluci, ale na to se nechci vymlouvat. Bohužel se nám nepovedl začátek, dostali jsme dva náhodné góly, což nakonec rozhodlo celý zápas. Přitom ve druhé třetině se hrálo jednu branku. Vypracovali jsme si neskutečné množství šancí. Bohužel nás tentokrát zradila koncovka. Po kontaktní brance jsem věřil, že výsledek otočíme a že zápas zvládneme bodově., bohužel jsme inkasovali třetí branku. Kluci ale bojovali až do poslední vteřiny. Moc jim toho opravdu vyčíst nemohu. Snad jenom ten nepodařený začátek. Výborně zachytal mladý gólman Javůrek, ze kterého roste dobrý brankář.“

28.9. | Nový Jičín - Hodonín | 4:2
2.11. | Hodonín - Nový Jičín | 6:5
7.12. | Nový Jičín - Hodonín | 3:1
18.1. | Hodonín - Nový Jičín | 2:3sn
21.2. | Nový Jičín - Hodonín | 3:2

1. SUM Šumperk 39 206:89 100
2. HBR Havl. Brod 39 147:129 67
3. HOD Hodonín 38 143:134 62