Drtiči neuspěli ani v Opavě. Hosté ze Slovácka sice využili dvě přesilovky, kontaktní branka Miklíka ale přišla pozdě

sobota 26.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté ve druhé lize neprožívají příjemné období. Drtiči prohráli ve čtvrtém z posledních pěti zápasů a ztráta na třetí Valašské Meziříčí povážlivě narůstá. Svěřenci trenérů Flašara a Konečného neuspěli ani v sobotu v Opavě, kde v závěru druhé třetiny prohrávali už 0:3. I když hosté pak zužitkovali dvě přesilové hry, trefy Bulína a Miklíka na obrat nestačily.

13.kolo, sobota 26.10.2019
HC Slezan Opava - SHK Hodonín  3:2  (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Peslar (Herman), 18. Zdeněk (Cihlář), 36. Peslar (Hendrych) – 40. Bulín (Mlynář), 60. Miklík (Balán). Využití: 1:2. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Fědor, Ficek, Peslar, Chalupa, Šindelář, Zdeněk, Zouhar – Cihlář, Černý, Hendrych, Herman, Kadula, Kovářík, Kysučan, Pawliczek, Peterka, Rousek, Štindl, Wolf.
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Věžník, Horák, Ševčík, Slabý, Miklík, Čermák, Sedláček – Balán, Bulín, Hložánek, Charvát, Janás, Jurča, Komínek, Krejčí, Leška, Matula, Mlynář, Polák, Pröschl.

Hodonínští hokejisté šli do sobotního utkání v Opavě bez útočníka Finsterleho, který den před zápasem ve slováckém klubu po dohodě s vedením SHK skončil. V brance nastoupil Hlaváč.

Opavě se v posledních zápasech náramně daří. Výbornou formu Slezan ukázal i v první třetině. I když skóre bylo dlouho vyrovnané a několik šancí zůstalo nevyužito, do vedení šli v 15. minutě domácí. Prosadil se někdejší Drtič Jakub Peslar.

V závěru úvodní části ještě udeřil v početní výhodě David Zdeněk a Opava po úvodní periodě vedla 2:0.

Zatímco Slezané po vstřelených brankách ožili a dál pokračovali v útočné hře, Drtičům to nešlo. I když se hosté několikrát dostali do zakončení, v cestě stál výborný brankář Daňa, kterému několikrát pomohli i obětaví spoluhráči.

Slovácký celek se dál střelecky soužil, naopak Opava dál trestala chyby protivníka. Ve 36. minutě se podruhé v utkání prosadil obránce Peslar a bylo to už 3:0.

Jihomoravané ovšem nesložili zbraně a dál se rvali. Šanci na zvrat i body oživil třiadvacet sekund před koncem prostřední části Bulín, který po přihrávce navrátilce v sestavě SHK Mlynáře odčaroval kouzlo domácího gólmana a snížil na 3:1.

Drtiči se i ve třetí třetině snažili o obrat, kontaktní branka ale přišla pozdě. Hostující obránce Miklík sice v poslední minutě zápas zdramatizoval, když zužitkoval přesilovku, Opava už si ale čtvrtou výhru v řadě nenechala vzít a bodově se dotáhla právě na čtvrtý Hodonín.

Svěřenci trenérů Flašara a Konečného neuspěli ve čtvrtém z posledních pěti zápasů a na třetí Valašské Meziříčí ztrácejí už osm bodů.

Vylepšit bilanci si mohou Jurča a spol. v nadcházejících dvou domácích zápasech, když nejprve na Zimním stadionu Václava Nedomanského ve středu přivítají poslední Moravské Budějovice a v sobotu před vlastním publikem vyzvou Nový Jičín.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): „Dali jsme dva góly a dostali jsme se na koně, byli jsme si ale pořád vědomi síly Hodonína. Budu se opakovat, ale opět nás podržel brankář. Po sporném momentu se můžou hosté cítit poškození, ale tou situací se celý zápas trošičku kazí. Pro nás je důležité, že jsme to i přes ten závěr ubojovali."

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „Na rozhodčího si nikdy nestěžuji, ale to, co s námi předvedl pan Held v Opavě, to byla degradace hokeje. Divím se, že někdo takový, jako je on, může pískat. Neuznal nám dva naprosto regulérní góly. První hned v první třetině, kdy měl domácí brankář lapačku evidentně za čárou. Jelikož ve druhé lize není video, dá se to ještě nějak omluvit, ale ve druhé třetině jsme dali jasný gól, když se jeden z našich hráčů trefil přesně do šibenice. Puk nazvedl i láhev s pitím, od které kotouč vyletěl ven. Čároví rozhodčí viděli, ale báli se něco říct. Hlavní si nebyl jistý a byl se zeptat nějakého pána, co stál za mantinelem u ledařů. Neměl na sobě žádný dres, byl červený jak rak, připadal mi jako nějaký opilý fanda z bufetu, takže ho těžko nazývat brankovým rozhodčím. A právě tento muž gól nepochopitelně neuznal. Přitom brankář i další hráči Opavy museli vidět, že byl puk za brankou. Zarazilo mě, když předtím právě Opavští ocenili gesto fair-play Kopřivnice, která odvolala faul Peslara. Tak nechápu, proč se soupeř nezachoval taky fair-play … Opravdu nemám ve zvyku se vymlouvat na rozhodčí, dlouhé roky jsem to nedělal, ale toto opravdu byla degradace hokeje. Je to opravdu hnus. Zvlášť, když osmdesát procent týmu dělá hokej jako koníčka po práci a ve svém volnu. Je neuvěřitelné, jak to jeden takový člověk může tolika lidem naprosto znechutit. V závěru zápasu nás sudí posílal do nesmyslných oslabení, naopak fauly soupeře přehlížel. Asi abychom zápas nevyrovnali … Přitom jsme byli daleko lepším týmem než Opava. Bohužel celý zápas zničil rozhodčí. Od druhé třetiny to nebyl hokej. Kluci byli znechucení a ani se jim po tom všem nedivím. Kdyby takto sudí pískal v první lize, musí dostat tak tříměsíční distanc. Arbitr nám vzal veškerou chuť, koncentraci. Sám odjíždím z Opavy znechucený. Ne z toho, že jsme prohráli, ale z toho, co se tam dělo. Ve Žďáru jsme prohráli kvůli tomu, že jsme nedali góly, tady nám dvě branky rozhodčí upřel, navíc nás vůbec nepustil do hry. Je smutné, co rozhodčí předvádí v amatérské soutěži. V jiné soutěži by si takový člověk nemohl delší dobu zapískat.“