Drtiči krátce před koncem ztratili dvougólové vedení a nakonec prohráli na nájezdy

čtvrtek 13.8.2009 | V. Urubek, Robert Krůza

Drtiči celkem třikrát vedli o dvě branky a přesto odešli z ledu poraženi. Soupeř z Piešťan se nikdy nevzdal a stav 4:2 platící v minutě padesáté třetí dokázal změnit na 4:4 v minutě šedesáté. K samostatným nájezdům se za domácí postavili Vaškovič a Korotvička, kteří neuspěli. Třetí domácí hráč ani nenastoupil, protože mezitím skórovali dva střelci Piešťan. Piešťany tedy připravily Drtičům první letošní porážku.

Příp., čtvrtek 13.8.2009
SHK Hodonín - ŠHK 37 Piešťany  4:5sn  (1:0, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 8. Hollý (Hoza), 26. Komárek (Podešva, Jurásek), 39. Hollý (Rapant J.), 52. Pokorný (Hrtús, Korotvička) - 38. Grunner (Uhrik), 50. Chylo (Baron), 54. Kadraba (Těrcha, Učeň), 56. Mucha (Chylo, Mikušivič), rozhodující nájezd Mikušivič. Rozhodčí: Netopil - Olšar, Lidák. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 474. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 2:0. 2:1 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.
SHK Hodonín: Stacho (Holeš) - Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Rapant J., Šimeček, Salajka, Flamík, - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Hoza - Kuba, Průdek, Kožár
ŠHK 37 Piešťany: Tomek (Kubo) - Baron, Bučka, Tercha, Machač, Ružička, Mrázik, Greň, Grman - Mucha, Mikušovič, Rosa, Kolník, Učeň, Kadraba, Klčo, Fabok, Uhrík, Chylo, Blaško, Grunner

První střelu zápasu Hodonín - Piešťany obstaral Šťastný, ale Tomek byl připraven. Další střely nepřibývaly, protože hru obou mužstev provázela řada nepřesností. Střely Vaškoviče na jedné a Kadraby na druhé straně přišly až za hodnou chvíli. V osmé minutě se z prvního gólu radovali domácí. Martin Hollý obkroužil branku a prostřelil gólmana - 1:0. V následující přesilovce mohli hosté srovnat, ale Stacho Šurka skvěle vychytal. Ve čtrnácté minutě přišla velká šance Drtičů, ale Jurásek sám před gólmanem hostů neuspěl. Domácí byli aktivnějším týmem, převahu ještě umocnilo vyloučení Grunnera, ale druhý gól nepřišel. Po první třetině byl stav 1:0.

Do druhé třetiny nastoupil domácí tým velmi aktivně, Haring trefil zblízka břevno. Ale fanoušci Drtičů nesmutnili dlouho, ve 26. minutě připravili Jurásek s Podešvou gólovou pozici pro Komárka, který se nemýlil - 2:0. Druhou polovinu utkání načal svým samostatným únikem Martin Špok, ale blafák mu nevyšel. O chvíli později domácí nevyužili přesilovku. Trest přišel záhy, Bučka se nejlépe zorientoval před Stachem a poslal puk do sítě - 2:1. Avšak ještě do konce třetiny to bylo opět o dvě branky, Martin Hollý předvedl krásnou individuální akci, při které si vychutnal dva obránce a blafákem také gólmana - 3:1. Tímto stavem také skončila druhá třetina.

Hned ve 41. minutě dostal trest na 2 + 2 minuty hostující Baron. Domácí však nejenže tuto dlouhou přesilovku nevyužili, ale ani téměř neohrozili hostujícího brankáře. V 48. minutě se do samostatného úniku v oslabení dostal Rybári, Stacho bravurně zasáhl. Avšak už o dvě minuty později byl puk v jeho síti. Chylo těsně před Stachem tečoval nahozený puk, který skončil v síti - 3:2. Následovalo vyloučení hostujícího Kolnika, které domácí bleskově potrestali, Pokorný se dostal s pukem do dobré pozice na kruh, odkud rozvlnil síť - 4:2. Ale v posledních minutách domácí dvougólové vedení ztratili. Krátce za sebou se trefili Kadraba a Mucha a poslali utkání k samostatným nájezdům. Utkání v řádné době skončilo stavem 4:4.

V samostatných nájezdech se trefili pouze hostující Mikušivič a Mucha a rozhodli o vítězství Piešťan 4:5 po samostatných nájezdech.

Arnošt Šifl (asistent Hodonín)
Soupeř to byl dnes houževnatý a nám ukázal na čem ještě pracovat..Máme tam ještě okna v obraně a toho se do soutěže musíme vyvarovat. Bylo taky znát, že my jsme ve druhém utkání a Piešťany v pátém. Ten závěr nám utekl a od toho jsou přáteláky, aby se ukázalo na čem zapracovat a čemu se více či méně věnovat. Útok si myslím je solidní ale naše práce z daleka nekončí.

Jozef Haring (útočník Hodonín)
Hrál jsem dnes proti bývalým spoluhráčům a ze začátku to bylo docela nervózní, ale pak jsem s klukama pokecal a bylo vše v pohodě. A taky si myslím, že tady ta druhá liga je oproti slovenské první o dost rychlejší. Je to hodně o bruslení. Břeclav byla první soupeř, ale dnes jsme si daly ty puky už na hole a kombinačně to taky bylo lepší. Loni jsem byl střelec Piešťan a je mi jasné, že se to ode mě očekává i zde. Budu se snažit navázat na loňské úspěchy a aspoň potvrdit formu, kterou jsem měl v Piešťanech. Jinak v kabině je to super a jsem rád, že mě kluci vzali mezi sebe. Kolektiv je tu super.

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33