Břeclav i podruhé poražena, Lubomír Vaškovič exceloval

neděle 23.8.2009 | Jan Hochman, Robert Krůza

Vynikající start do zápasu měli hodonínští Drtiči v dnešním přípravném utkání v Břeclavi. Na gól Lubomíra Vaškoviče, již ze dvaatřicáté vteřiny utkání, navázal o 12 minut později Martin Špok. Do konce třetiny ještě přidal svou druhou trefu Vaškovič. Ani hat-trick, který "Lubo" dovršil po čtyřech minutách druhé třetiny, ale nestačil a v 37. minutě skóroval počtvrté. 12 vteřin před koncem zápasu přidal z úspěšného trestného střílení poslední branku utkání Martin Hollý a Drtiči tak porazili Břeclav 6:2.

Příp., neděle 23.8.2009
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  2:6  (0:3, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Mráz (Matušek), 37. Strýček (Barák) - 1. Vaškovič (Peš), 13. Špok, 14. Vaškovič (Komárek, Jurásek), 25. Vaškovič (Jurásek), 37. Vaškovič, 60. Hollý. Vyloučení: 14:18, navíc Číkl (BŘE) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: nezadáno. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.
HC LVI Břeclav: Žurek (Chvátal) - Habrovec, Nedvěd, Světlík, Strýček, Zapletal, Popela, Koš - Matušek, Beneš, Mráz, Vopálka, Karný, Prachař, Čikl, Barák, Klimovič, Pichnarčík, Kurial, Gabriška
SHK Hodonín: Stacho (Holeš) - Flamík, Rapant J., Podešva, Komárek, Salajka, Šťastný - Vaškovič, Špok, Rapant M., Jurásek, Hrtús, Haring, Peš, Kuba, Hollý, Nesrsta, Tóth

Stejně jako v minulém utkání v Topolčanech, vstoupili Drtiči do utkání velice dobře. Po uplynutí pouhých dvaatřiceti vteřin se poprvé zavlnila síť za domácím brankářem Žurkem. Úspěšným střelcem byl po asistenci Petra Peše Lubomír Vaškovič - čas 00:32 - 0:1. Druhou branku utkání měl na svědomí opět hráč v oranžovo-modrém. Martin Špok se nenechal zastavit ani dvěma obránci a ve vlastním oslabení podruhé překonal Žůrka - čas 12:06 - 0:2. Lubomír Vaškovič byl dnes při střelecké chuti a ještě do prvního klaksonu si připsal druhou přesnou trefu - čas 13:44 - 0:3, a dal tak konečnou podobu první třetině. Asistenci při třetí trefě Drtičů si připsali Lukáš Komárek a Zdeněk Jurásek.

Ve druhé třetině se nejdříve prosadil opět Lubomír Vaškovič, který byl, ač v přátelském, ale přece jen v derby střetnutí, nejvíce při chuti a po necelých pětadvaceti minutách měl na svém kontě již tři vstřelené branky - čas 24:22 - 0:4 (asistence Zdeněk Jurásek). Až téměř v polovině střetnutí se dostali ke slovu i domácí Lvi a zásluhou Mráze v přesilovce snížili - čas 27:58 - 1:4. Ze snížení se ale svěřenci ex-trenéra Drtičů Číhala neradovali příliš dlouho. Radost zkušenému lodivodovi i domácím fanouškům pokazil, kdo jiný, než Lubomír Vaškovič, který na začátku sedmatřicáté minuty vstřelil svou čtvrtou branku v utkání - čas 36:06 - 1:5.

Poslední třetina přinesla nejmenší brankový příděl. Střelci si dávali hodně dlouho na čas, a až přesilová hra pěti proti třem, pomohla domácím hráčům protrhnout střelecké trápení poslední části hry. Úspěšným střelcem ve dvojnásobné přesilovce byl tři a půl minuty před koncem Strýček - čas 56:34 - 2:5. Poslední slovo v utkání ale měli hosté. A jak stylově zápas v Břeclavi načali, tak jej i ukončili. Dvanáct vteřin před vypršením šedesáté minuty bylo po faulu Strýčka nařízeno trestné střílení, které Martin Hollý bezpečně proměnil a uzavřel tak skóre na konečných 6:2 pro Drtiče - čas 59:48 - 2:6.