Bobři vyhráli na hodonínském ledě a mají mečbol

sobota 3.4.2010 | Václav Urubek

V úvodním zápase finálové série využili výhodu domácího prostředí Bobři. V tomto utkání byla řada na domácích Drtičích. Své úlohy se ale nezhostili dobře, rozdíl mezi mužstvy byl zejména v proměňování šancí. Domácí již ve 14. minutě střídali gólmana, Tučka nahradil Šrámek. Hostující Krumpoch byl naopak téměř k nepřekonání. Valaši tak v sérii vedou již 2:0 na zápasy a v pondělí se ji pokusí na svém ledě ukončit.

FIN2, sobota 3.4.2010
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  2:5  (1:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Vaškovič (Korotvička, Haring), 59. Korotvička (Komárek) - 7. Dvořák (Matějný), 10. Matějný (Dvořák, Tatarčík), 14. Matějný (Dvořák, Růčka), 26. Tatarčík (Krisl), 55. Šebesta (Sochorek). Rozhodčí: Škach - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 13:11, navíc Hollý a Klimeš (oba HOD) 10 minut, Varga D. (VAL) 5+OK. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2671. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.
SHK Hodonín: Tuček (14. Šrámek) - Flamík, Salajka, Komárek, Klimeš, Kadela, Lesák, Pokorný - Peš, Jurásek, Vrba - Hoza, Hollý, Špok - Vaškovič, Korotvička, Haring - Kuba.
HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák D., Dvořák P., Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga M., Vašut, Vnenk

Do utkání vstoupili Drtiči výborně a hned hosty z Valašského Meziříčí zatlačili do obrany. Své šance však nevyužili, každý útok zkroskotal na Krumpochovi. Velké šance spálili například Jurásek nebo Vrba, který byl sám před gólmanem. Jako první hodonínského gólmana Tučka prověřil Bokroš. V 7. minutě se dosud pasivnější hosté ujali vedení. Ve skrumáži před Tučkem se nejlépe zorientoval Dvořák a poslal kotouč do branky - 0:1. Drtiči však odpověděli velmi záhy. Po vhazování v útočném pásmu se kotouč dostal k Lubomíru Vaškovičovi, který okamžitě vypálil a překonal Krumpocha - 1:1. Hned o chvíli později se nechal vyloučit Hoza a hosté trestali. Dvořákovu střelu dorazil do branky Matějný - 1:2. Hodonínští se nevzdali a aktivitou si vyžádali vyloučení Ovšáka. V přesilovce nebezpečně střílel Salajka, ale Krumpoch vše pokryl. Ve 13. minutě předvedl nepříjemný zákrok domácí Hollý a byl vyloučen na 2 + 10 minut. Protože v té době už seděl na trestné Flamík, měli hosté k dispozici dvojnásobnou přesilovku. A tu využili. Úspěšným střelcem se stal Matějný - 1:3. Tučka v hodonínské brance nahradil Šrámek. Následovalo vyloučení domácího Špoka za zdržování hry. Drtiči se však dobře ubránili. V posledních minutách první třetiny se Hodonín snažil o snížení stavu a vhod mu přišlo i potrestání hostů za příliš mnoho hráčů na ledě. Po následujícím vyloučen Dvořáka měli dokonce 23 sekund dvojnásobné přesilovky. Tu však nevyužili. První třetina skončila za stavu 1:3.

Do druhé třetiny vstoupili pochopitelně aktivněji domácí, kteří potřebovali vstřelit kontaktní branku. Šance Korotvičky ani tečovaná střela Komárka k úspěchu nevedla. Ve 24. minutě byl hostující David Varga vyloučen na 5 + do konce utkání za ošklivý zákrok na Tomáše Vrbu. O chvíli později putovali na trestnou lavici za domácí Korotvička, za hosty Ovšák. A v oslabení Valaši vstřelili další branku. Domácí zbytečně ztratili kotouč a Tatarčík blafákem nedal Šrámkovi šanci - 1:4. O chvíli později přišlo další vyloučení na obou stranách, vyloučenými byli Peš a Krisl. Hosté i nadále výborně zabezpečovali střední pásmo a čekali na chyby domácích. V 33. minutě utkání se domácím naskytla obrovská šance, rychle po sobě byli vyloučeni hostující Růčka a Vašut. Tato situace však demonstrovala rozpoložení obou celků. Na Krumpocha sice šlo několik střel, ale všechny hostující gólman bezpečně pokryl a hráči v poli dlouhou dobu drželi kotouč daleko od své svatyně. Po vypršení trestů vyrazili hosté okamžitě do útoku a Šrámek měl co dělat. Do konce třetiny se už nic významného nestalo a proto vedli hosté po dvou třetinách 1:4.

Ve třetím dějství hosté pokračovali v zodpovědném výkonu podpořeném dobrou defenzivou v čele s Krumpochem. V 46. minutě putoval na trestnou lavici hostující Ovšák. O chvíli později jej následoval Kovář, ve stejném čase domácí Klimeš inkasoval trest 2 + 10 minut. V 49. minutě šli chvíli po sobě na trestnou lavici Peš a Pokorný a hostům se naskytla dvojnásobná přesilovka. Tu sice Drtiči ubránili, ale ve stejném čase, kdy se Peš vracel na led, jej vystřídal Salajka. Bobři byli kousek od zvýraznění náskoku, puk proletěl chumlem hráčů před brankou a skončil na tyči. Ale hosty to mrzet nemuselo. Další vyloučení Peše už gólově potrestali, prudkou střelou se prosadil Šebesta - 1:5. V závěru ještě vstřelil druhou branku domácích Korotvička a uzavřel na konečných 2:5.

19.9. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:4
7.11. | Val. Meziříčí - Hodonín | 5:4
19.12. | Hodonín - Val. Meziříčí | 4:3
6.2. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:2
1.4. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:2
3.4. | Hodonín - Val. Meziříčí | 2:5
5.4. | Val. Meziříčí - Hodonín | 7:5