Baníku opět nevyšla poslední třetina, v Přerově dvakrát vedl, domů ale jede s prázdnou

Baníku opět nevyšla poslední třetina, v Přerově dvakrát vedl, domů ale jede s prázdnou
středa 15.10.2014 | Jan Hochman, Aleš Novotný

Disciplína a poslední třetiny zápasů. Tyto dvě věci momentálně nejvíce trápí hodonínské hokejisty. Ti dnes na přerovském zimním stadionu sice dvakrát vedli, nakonec ale vyšli podruhé v řadě bodově naprázdno. Slovácký celek šel do závěrečné části s jednobrankovým náskokem, v ní ale stejně jako v Porubě naprosto sehlal, inkasoval čtyři branky a proto odchází ze zápasu se Zubry s prázdnou. Tři minuty před koncem Drtiči ve dvojnásobné přesilovce snížili rozdíl jedné branky, v hektické power-play se jim už ale srovnat nepovedlo a naopak v posledních vteřinách domácí pečetili svou výhru střelou do opuštěné branky SHK.

 
 
8.kolo, středa 15.10.2014
HC ZUBR Přerov - SHK Hodonín  5:3  (0:1, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 26. Kudělka (Málek, Sedlák), 47. Goiš (Sedlák, Osina), 47. Kratochvíl Š. (Polák, Šebek), 50. Goiš (Popelka, Pala), 60. Blinka (Procházka, Vlček) - 10. Grman (Smetana, Zapletal), 37. Kučera (Sajdl, Piskoř), 58. Nedvěd (Škápik). Rozhodčí: Škach – Kašík, Holibka. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1117. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 0:1 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) - Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Polák, Andrýsek - Goiš, Popelka, Dostálek - Šebek, Procházka, Sakrajda - Blinka, Kolář, Málek - Školoud, Sedlák, Kratochvíl Š. Trenér: Petr Dočkal.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný (A), Polesný, Škápik, Nedvěd, Zapletal, Grman, Fejt - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš (C), Jurásek (A), Kuba - Mika, Charvát, Smetana R. - Tomi, Vrba. Trenér: Jan Prčík st.

Komentář k zápasu

Lépe do utkání vstoupili domácí hráči, kteří chtěli přidat druhé vítězství za sebou. Oproti tomu hosté po debaklu z Poruby se snažili vycházet ze zajištěné obrany a čekat na okénka v obraně Zubrů. Do první slibné akce zápasu se dostal přerovský Procházka. Na Kotvana v brance SHK však nevyzrál. O pár minut později vybídl Goiš Popelku, ten trefil pouze hruď hodonínského brankáře.

Hosté si svůj první souvislejší tlak vypracovali až během přesilové hry v polovině úvodního dějství. Přerov se téměř celé dvě minuty úspěšně bránil, ovšem v samém závěru početní výhody Hodonína puk na obranné modré ztratil Popelka, ten se dostal ke Kristianu Grmanovi, který střelou z vrcholu kruhů prostřelil Vojtka. Domácí celek inkasovaný gól nepoložil. Ihned se vrhl do útoku. Vypracoval si několik dobrých šancí. Ovšem na Kotvana v hodonínské brance si nepřišel.

Do druhé části oba celky nastoupili poněkud opatrněji. Dlouho nebyla k vidění žádná větší příležitost. Tuto hluchou pasáž ukončila až rána Piskoře, která však minula branku Vojtka. V pětadvacáté minutě dostali domácí možnost přesilové hry. Hned po buly přiťukl Málek kotouč na Davida Kudělku a projektil přerovského kapitána zastavila až síť v hodonínské svatyni.

Další početní výhodu měl Přerov v polovině utkání. Ta se mu však nepodařila. Nejprve unikajícího Piskoře zahákoval Vlček. Nařízené trestné střílení skvěle zlikvidoval Vojtek. Ani ne o minutu později měl Hodonín další šanci, puk Vojtkovi tentokrát prošel, ovšem na brankové čáře ho zastoupil Zbořil.

Hosté se svou přesilovkou naložili o mnoho lépe. Sajdl vybídl mezi kruhy Zdeňka Kučeru a ten s pomocí tyče prostřelil přerovského brankáře. Zubry paradoxně obdržený gól nakopl. Do velkých šancí se nejprve dostal Málek, následně Goiš s Popelkou a nakonec ještě jednou Goiš. Hodonínský Kotvan však s notnou dávkou štěstí přerovskému náporu odolal.

Ve třetí třetině to byl opět domácí celek, kdo diktoval tempo hry. Hosté byli nuceni si pomáhat fauly. Po dvou takových dostal Přerov možnost dvojnásobné početní výhody a yyužil ji dokonale. Nejprve našel Sedlák mezi kruhy Jiřího Goiše, který se trefil přesně nad lapačku Kotvana. V následné přesilovce pět na čtyři šikovně tečoval Šimon Kratochvíl nahození Poláka.

Když navíc o dvě minuty později Jiří Goiš proměnil krásnou nahrávku Popelky, vedli Zubři rázem o dvě branky.

Hostům se ještě podařilo snížit. Jejich dvojnásobnou přesilovou hru ranou nad rameno Vojtka zužitkoval Ondřej Nedvěd. V infarktovém závěru nakonec přerovští hráči ubránili vítězství. To ještě 24 vteřin před koncem zpečetil do prázdné branky Matěj Blinka.

Ohlasy trenérů

Daniel Faltýnek (Přerov):
Věděli jsme, že nás nic lehkého nečeká a Hodonín to jasně potvrdil. My jsme dvě třetiny vůbec nehráli to, co jsme chtěli. Byla to trápená s taktickou nekázní. Až těch posledních dvacet minut bylo dobrých. Řekli jsme si, že musíme hru zjednodušit, nahazovat puky a stát před bránou. Pomohli jsme si konečně i přesilovkami, což jsme potřebovali. Řekl bych, že za třetí třetinu jsme si vítězství zasloužili.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Zase se to opakuje a je to pořád dokola. Ve třetí třetině jsme měli dvojnásobné oslabení, které jsme bohužel neubránili. Tam se ten zápas už trošku zlomil. Disciplína nás strašně sráží. Pokoušeli jsme se pak o dlouhé power play, ale nevyšlo nám. Přerovu bych chtěl pogratulovat k výhře, ve třetí třetině do toho vletěl a my jsme to neustáli.


Fotogalerie

 

Další fotografie

 

Tip: Levný nábytek a kuchyně

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS