Baník zakončil letošní rok výhrou, Drtiči porazili Jičín trefou v nastaveném čase

pondělí 22.12.2014 | Jan Hochman

Hodonínští hokejisté nadělili sobě i fanouškům pod stromeček pěkný dárek v podobě výhry nad Novým Jičínem. Více než dvanáct stovek fanoušků vidělo pohledné utkání, v němž se hosté ujali vedení, ale Drtiči po změně stran vývoj skóre díky dvěma trefám Matěje Charváta otočili. Ve třetí části se hosté v přesilovce dočkali vyrovnávací trefy a zápas tak dospěl do prodloužení. To ukončil po 79 vteřinách Petr Peš, který tak udělal stylovou tečku za rokem 2014.

28.kolo, pondělí 22.12.2014
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  3:2p  (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Charvát (Kuba, Zapletal), 25. Charvát (Zezula), 62. Peš - 4. Novotný (Lehečka, Gebauer R.), 53. Vnenk (Mráz). Rozhodčí: Held - Linhart, Maťašovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1216. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Dufek, Pokorný (C), Škápik, Polesný, Zapletal, Vanek, Sedlák - Kučera, Sajdl, Tomi - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Mika, Charvát, Zezula - Vrba, Smetana. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HK Nový Jičín: Iláš (Šrámek) - Žák, Hruška, Vašut (C), Zahradníček, Vnenk (A), Cabák - Gebauer R., Mráz, Kabeláč, Lehečka, Mikšan, Kovařčík, Ižácký, Hanák, Novotný, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.

Do závěrečného duelu letošního roku vstoupili lépe hosté z Nového Jičína. Ti byli také za svou aktivitu odměněni první brankou, kterou v konci čtvrté minuty první části vypracoval pro Dominika Novotného nejproduktivnější hráč Nového Jičína Lehečka. Domácí se v první třetině hodně hledali a na svou první větší šanci si museli počkat až do posledních minut úvodní periody, ale Iláš v brance hostí neměl žádnou větší práci.

To se změnilo po první přestávce. Drtiči nejprve přestáli velkou šanci Hanáka, jehož tečovaný pokus zastavil Kotvan až na brankové čáře, pak se ale konečně dostal i slovácký celek. Na modré čáře napřáhl ke střele Kuba, jeho ránu Iláš vyrazil jen před sebe, kde hlídkoval Matěj Charvát, který uklidil kotouč do jičínské branky.

Na další branku se čekalo jen dvě minuty a opět u toho byl třetí hodonínský útok. Zezula nahazoval od modré čáry kotouč na soupeřovu branku, do jeho střely ale vložil svou hůl opět Matěj Charvát, jemuž se šikovnou tečí povedlo opět překonat jičínského brankáře.

Další průběh prostřední periody poznamenal velký počet vyloučených, ani jeden z týmů ale svých početních výhod nedokázal zužitkovat. V závěru prostřední třetiny byl blízko třetí branky domácích Kučera, který objel hostující klec a pokusil se zasunout kotouč k bližší Ilášově tyči, jičínský brankář ale výborným zákrokem sebral křídlu první hodonínské formace radost ze vstřelené branky.

Do poslední dvacetiminutovky šli hosté s jednobrankovou ztrátou, kterou vymazal sedm minut před třetí sirénou pěknou přesilovkovou ranou od modré Lukáš Vnenk. Vedení mohl na domácí stranu vrátit Kučera, jeho bekhendový pokus ale zamířil těsně vedle Ilášovy klece a tak utkání dospělo až do prodloužení.

To po necelých dvou minutách ukončil hodonínský Petr Peš, který si vybruslil od zadního mantinelu, který, i s pomocí hostující obrany, nakonec dopravil puk za brankovou čáru. Drtiči tak zakončili rok 2014 dvoubodovou výhrou, díky které se osamostatnili na sedmém místě.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Soupeř byl hodně kvalitní. Nový Jičín sbírá venku hodně bodů a snaží se mimo svůj stadion hrát precizní obranu. V první třetině jsme se nemohli dostat do tempa, ale ve druhé části se to zlepšilo. Dali jsme dvě branky, ale ve třetí části přišlo zbytečné vyloučení, kterého soupeř využil ke vstřelení vyrovnávací branky. V prodloužení se nám pak podařilo vstřelit branku, za což jsme moc rádi. Kdyby nám před těmi třemi domácími zápasy někdo řekl, že budeme mít na svém kontě osm bodů, tak jsme určitě spokojení, tak jako teď jsme. Vánoce tak strávíme ve větší pohodě, než kdyby se nám ty zápasy nepodařily. Jde ale vidět, že se mužstvo zvedá a já z toho mám dobrý pocit. Teď si kluci i my užijeme svátky, potrénujeme a připravíme se na další zápasy.

Aleš Flašar (Nový Jičín):
Myslím si, že dělba bodů je dnes spravedlivá. Bylo to remízové utkání z obou stran, jako by už byly ve vzduchu trochu cítit Vánoce. Makalo se ale na obou stranách a podle mě byla remíza opravdu spravedlivá. V prodloužení to už je loterie. My jsme si tam ten puk při rozhodujícím gólu hodili sami, ale já osobně jsem s bodem z Hodonína spokojený.

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33