Baník vymazal v Novém Jičíně dvoubrankové manko a veze si domů na Slovácko tři cenné body!

sobota 7.2.2015 | Jan Hochman

Torzo hodonínského SHK dnes vyrazilo bojovat o body na horký led Nového Jičína. Drtiči šli už v první minutě do vedení, ale domácí do přestávky dokázali skóre otočit. V polovině zápasu už jičínští hokejisté vedli o dvě branky, ale ani to Baník do kolen nesrazilo a v poslední části třemi góly rozhodli Drtiči o tom, že tři body putují k řece Moravě. Nevšední zápas prožila dvojice Zdeněk Jurásek - Jakub Sajdl. Oba hodonínští forvardi si totiž do statistik zapíší hat-trick!

39.kolo, sobota 7.2.2015
HK Nový Jičín - SHK Hodonín  4:6  (2:1, 2:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 2. Kovařčík M. z trestného střílení, 18. Kabeláč (Mráz, Flašar), 23. Zetík (Mikšan, Hanák), 30. Kovařčík M. (Zahradníček, Kabeláč) - 1. Jurásek (Sajdl, Vrba), 23. Jurásek (Smetana), 39. Sajdl (Dufek), 52. Jurásek (Kuba, Škápik), 59. Sajdl (Kučera, Grman), 60. Sajdl (Kučera, Grman). Rozhodčí: Kika - Kašík, Novák. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 222. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:6.
HK Nový Jičín: Iláš (Gebauer K.) - Vašut (C), Žák, Flašar, Hruška, Vnenk (A), Zahradníček - Gebauer R., Mráz, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Novosad, Ižacký, Hanák (A), Zetík, Kovařčík M., Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Grman, Dufek, Škápik, Polesný, Sedlák - Kučera, Sajdl (A), Vrba L., Jurásek (C), Kuba (A), Mika, Tomi, Smetana, Černohous, Venclík. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Hodonínští měli raketový nástup do utkání. Už po necelé půlminutě otevřel skóre nejzkušenější hráč Drtičů Zdeněk Jurásek. Vedení ale týmu z jihu Moravy vydrželo jen minutu. Po faulu Tomiho na Michala Kovařčíka bylo nařízeno trestné střílení, které posila z třinecké juniorky dokázala proměnit. Nerozhodný stav platil až do závěru první třetiny, kdy měli domácí možnost dvojnásobné početní výhody, kterou ve vedoucí trefu proměnil Martin Kabeláč.

Po změně stran to byl znovu nejproduktivnější hráč Jihomoravanů Zdeněk Jurásek, komu se už po necelých třech minutách podařilo srovnat skóre na 2:2. I tentokrát ale dokázali domácí borci na gól svého soupeře rychle odpovědět. O pouhých čtyřiadvacet vteřin později naklonil misky vah zpět na jičínskou stranu Luboš Zetík.

V polovině zápasu se pak domácímu týmu podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Svou druhou brankou v početní výhodě pěti proti čtyřem vstřelil mladík Michal Kovařčík. V samotném závěru druhé dvacetiminutovky se Drtičům, jmenovitě Jakubu Sajdlovi, vstřelit kontaktní branku.

Do závěrečné části nastoupili hosté s odhodláním dosáhnout vyrovnávací trefy, což se jim ve dvaapadesáté minutě také podařilo. Jen osm vteřin stačilo Drtičům k tomu, aby bleskově využili přesilovku a Zdeněk Jurásek třetím přesným zásahem v utkání srovnal stav na 4:4. Rozhodující moment přišel sto šest vteřin před vypršením základní hrací doby, kdy Jakub Sajdl prostřelil Iláše a poslal svůj tým do vedení.

O šanci na vyrovnání se jičínští připravili sami, když špatně střídali a byli za to také „odměněni“ dvěma minutami. V přesilovce pak dal definitivní jistotu na hodonínské vítězství opět Jakub Sajdl, který tak napodobil svého spoluhráče Zdeňka Juráska a také zkompletoval svůj hat-trick.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Po dnešním utkání se samozřejmě hodnotí velmi dobře. Všichni víme, jaké máme trable se sestavou, takže jsme moc rádi, že vezeme domů vítězství a tři body. Důležité bylo, že se nám podařilo v závěru druhé třetiny snížit na 4:3. O přestávce se pak v kabině musel trochu zvýšit hlas, protože nám strašně chyběla střelba a chyběl nám důraz před brankou soupeře. Řekli jsme si, že to zkusíme, že budeme hrát, střílet a víc se tlačit do brány a že ten gól dáme. To se nám nakonec podařilo a v závěru jsme to dokázali urvat. Přijeli za námi i naši fanoušci, takže jsme moc rádi, že jsme je mohli potěšit výhrou.