Baník domácí premiéru zvládl na jedničku! Bobři odjíždí z Hodonína s prázdnou

sobota 20.9.2014 | Jan Hochman

Drtiči vstoupili do zápasu výborně a už ve třetí minutě se ujali vedení po ráně Nedvěda. Do konce první třetiny přidali domácí borci ještě dva přesné zásahy a do kabin tak šli s pohodovým tříbrankovým náskokem. Druhá třetina žádnou branku nepřinesla, i když bylo na obou stranách šancí dost. V poslední části domácí navýšili skóre na 4:0, až deset minut před koncem se čestného úspěchu dočkali i hosté. Tři body ale zůstaly na jihu Moravy a Drtiči se tak se svými fanoušky mohli po zápase radovat z první výhry v sezoně.

2.kolo, sobota 20.9.2014
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  4:1  (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Nedvěd, 11. Kučera (Sajdl), 16. Piskoř (Kučera, Pokorný), 41. Pokorný (Kučera, Piskoř) – 50. Gulda (Sprušil, Kuchta). Rozhodčí: Koziol - Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 8:5, navíc Varga Mar. (VAL) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1037. Střely na branku: 39:17. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný, Polesný, Škápik, Nedvěd, Fejt, Grman, Prčík - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš, Jurásek, Kuba - Mika, Charvát, Zezula - Smetana R., Tomi. Trenér: Jan Prčík st.
HC Bobři Val. Meziříčí: Vydržel (Svoboda) - Finkes, Gulda, Kaluža, Knesl, Matušenko, Valentík, Šimek, Tomiga, Jurík, Kuchta, Kundrátek, Kysučan, Martiník, Varga Mar., Randýsek, Slovák, Sprušil, Varga D., Škumát. Trenér: Jan Vavrečka.

Drtiči nastoupili do prvního domácího zápasu s velkým nasazením, odčinit nepovedené utkání v Opavě a získat první body do tabulky letošního ročníku druhé ligy. A to se jim vedlo hned od prvních minut.

Úvodní tlak patřil Drtičům, kteří byli hladoví po gólovém zápisu. Tento hlad byl ukojen ve čtvrté minutě. Při tlaku Drtičů se kotouč dostal nedopatřením do vzduchu, odkud jej srazil rukavicí na modré čáře Ondřej Nedvěd a skvělou přízemní ranou našel skulinku mezi tyčí a betonem Vydržela. Hodonínští ovšem nepolevovali – právě naopak.

V následujících minutách se snažili Valaši co nejrychleji kontrovat zápas, ale nedařilo se jim příliš procházet přes dobře hlídané střední pásmo oranžovo-modrých, kteří v dosavadním průběhu utkání Bobry v podstatě k ničemu nepouštěli.

Tým Hodonína se snažil kombinovat, ale hostující hráčům se relativně dařilo střežit bránu svého brankáře. Chyba přišla až v čase 10:22, když si Sajdl všiml mezi kruhy dobře postaveného Zdeňka Kučery, který se nemýlil a rozvlnil síť za zády Vydržela již podruhé.To ovšem nebylo ze strany SHK v první třetině ani zdaleka vše.

Po dalším vstřeleném gólu byli domácí ještě více při chuti a hostující brankář se musel velmi ohánět, aby udržel skóre na pouhé „dvojce“. To však nevydrželo ani do konce první části.

Těsně před koncem třetiny se dostal puk na modrou čáru k Pokornému, který okamžitě střílel z první. Puk byl ještě dvakrát tečován a po chvíli nejistoty byl za finálního střelce označen Dominik Piskoř, který tak pečetil krásnou přesilovkovou akci již třetím gólem v bráně Meziříčí.

Druhá třetina nabídla výborný hokej již od prvních vteřin, ale šance se počítaly především před bránou hostů. Hostující gólman byl v neustálé permanenci a hasil jednu šanci za druhým. Kotvan na druhé straně si taky připsal pár pěkných zákroků, oba ovšem prozatím drželi stejné skóre.

Hráči v oranžových dresech se snažili navýšit skóre, ale Valachy provázelo celou třetinou velké štěstí, což potvrzuje i Kučerova šance, který v brejku dva na jednoho po Sajdlově přihrávce netrefil soupeřovu bránu jen o pár centimetrů.

Ve zbytku třetiny Vydržel hasil jeden požár v obraně za druhým. Například při šanci Piskoře z jednatřicáté minuty předvedl skvělý přesun ke své druhé tyči. Mnohdy při něm stálo štěstí, například, když kapitán domácích, Petr Peš při střele do prázdné brány zrovna zlomil hůl.

Hned po dvaceti vteřinách třetí třetiny byl vtlučen čtvrtý hřebíček do rakve Valašského Meziříčí. Petr Pokorný zpracoval na hranici kruhu sražený kotouč, s ničím se nerozpakoval a okamžitě střílel. Černý kus pryže se octl v pravé šibenici valašské brány a na výsledkové tabuli v tuto chvíli zablikal stav 4:0 pro domácí tým.

V třetí části hry byl hlavním rozhodujícím faktorem brankář Kotvan, který vytahoval jeden skvělý zákrok za druhým a působil naprosto neotřesitelně. Díky tomu měli domácí dále velkou chuť útočit, což si otestoval Mika, který sebral kotouč ve středním pásmu, projel mezi třemi hráči a zkoušel zakončovat bekhendem. Vydržel puk nadvakrát vyrazil a udržel stav na stejném čísle jako doposud.

Po několika slibných šancích na obou stranách, přišel čestný úspěch týmu z Valašska. Petr Gulda dostal kotouč na modrou čáru a krásnou střelou zápěstím vymetl pavučiny v Kotvanově bráně. Hodonínský brankář tento pokus vůbec neviděl a taky díky tomu Bobři snížili na rozdíl tří gólů.

Následující minuty se nesly ve znamení aktivní hry Valachů, kteří nepolevili a stále se snažili se zápasem něco udělat. V čase 51:43 si šel na trestnou lavici odpočinout Michal Zezula, hostům se ale v přesilovce příliš nedařilo a kýžený gól tak nepřišel.

Bezmála čtyři minuty před koncem zápasu byl vyloučen Dominik Fejt a přesně v této době přišly chvíle domácího brankáře. Po několika střelách se dostal jeden z hostů k zakončení z prostoru před brankou, ovšem Kotvan i z pozice v leže dokázal kotouč udržet těsně před brankovou čarou a následně jej dostat z brankoviště a hosté díky tomu nakonec gólově nezužitkovali ani druhou šanci v početní výhodě.

V posledních vteřinkách hry ještě Oranjes párkrát zahrozili před bránou hostů až nakonec siréna oznámila konec utkání, které se Drtičům nadmíru povedlo a ti si tak připsali svou první výhru a vůbec první body v letošním ročníku třetí nejvyšší soutěže.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Základ našeho úspěchu byl, že jsme před utkáním zvolili taktiku, kterou jsme dodržovali a díky tomu jsme v první třetině dali tři branky. Nemyslím si, že by ve druhé třetině přislo nějaké uspokojení z průběžného výsledku, ale už jsme šli víc do kombinace. Chvilkama možná i víc, než by bylo zdrávo, místo toho, abychom to řešili jednoduše. V poslední třetině jsme se hned na začátku uklidnili gólem na 4:0. Soupeř po chvíli snížili a v závěru jsme vyrobili dva zbytečné fauly, takže jsme si závěr sami zbytečné zkomplikovali. Jsem hrozně moc rád, že jsme vyhráli a chtěl bych poděkovat klukům za jejich výkon a fanouškům, kterých sice možná nepřišlo tolik, ale jako vždy nám vytvořili výbornou atmosféru.

Jan Vavrečka (Valašské Meziříčí):
My jsme dnes zaspali první třetinu. Za stavu 3:0 z Vás spadne nervozita, kluci se trochu uklidnili a začali hrát ofenzivněji a víc jednoduše. Branky jsme v první části dostali proto, že ztráceli kotouče na útočné modré a ve středním pásmu. Kdybychom hráli od začátku tak, jako posledních dvacet, třicet minut, mohl ten zápas možná vypadat jinak. Měli jsme tam několik nevyužitých šancí, ale každopádně si myslím, že Hodonín vyhrál zaslouženě a zasloužil si vítězství a tři body.