4 branky v závěru utkání přinesly 3 body

sobota 18.9.2010 | Václav Urubek

Zápas byl téměř po celou dobu velmi vyrovnaný. Nový Jičín hrál chytře na brejky a to dělalo domácím problémy. Hosté však v závěru zřejmě odpadli fyzicky a Drtiči jim v posledních 10 minutách nasázeli 4 branky. Hodonínští hokejisté tak i z druhého letošního domácího utkání odcházejí s plným bodovým ziskem.

4.kolo, sobota 18.9.2010
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  6:2  (0:0, 2:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 35. Komárek (Vaškovič), 39. Jurásek (Korotvička, Vaškovič), 50. Tomášek (Jurásek), 56. Miklík (Špok), 58. Jurásek (Pokorný), 60. Špok - 24. Hruška (Pavlačka), 49. Vrdlovec (Pavlačka) . Rozhodčí: Pokorný - Lukš, Musil. Vyloučení: 6:9, navíc Beňa (HOD) 10 minut, Hruška a Tomášek (oba NJI) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1111. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.
SHK Hodonín: Tuček (Rajčák) - Pokorný, Miklík, Rapant J., Salajka, Komárek, Beňa - Peš, Jurásek, Kuba - Hoza, Tomášek, Špok - Vaškovič, Korotvička, Rehuš - Zelinka, Průdek, Penák.
HK Nový Jičín: Šrámek (Kozák) - Toman, Andrýsek, Kabeláč, Pelikán, Vrdlovec, Kolničný, Skaloš, Horák, Hruška, Tomášek, Pavlačka, Macháček, Gebauer, Křesťan, Gulda, Zedník, Chvostek, Uhlár.

Utkání začalo poměrně vlažně, ne ve velkém tempu, ale aktivnějším celkem byli i tak domácí. V tlaku jim pomohlo i vyloučení Hrušky. Gól se ale mohl urodit na straně druhé. Hostující Vrdlovec byl v úniku faulován a přišlo trestén střílení. Vrdlovec ale nepředvedl téměř nic a Tuček v klidu pokryl. V dalších minutách jsme sledovali spíše boj, než hokej a velké šance diváci neviděli. V 19. minutě skočil Pavlačka z trestné lavice a rovnou se dostal do samostatného úniku, ale nedal. Po faulu Juráska šli Drtiči do tří a to ještě rozhodčí možná odpustil vyloučení Vaškovičovi. Po první třetině byl stav 0:0.

I v druhé třetině byli opticky aktivnějším celkem Drtiči, ale branka padla do sítě Tučka, trefil se Hruška - 0:1. I po vstřelené brance pokračovali hosté ve své taktice čekání na brejky. Po polovině zápasu se začalo přiostřovat, vyloučen byl Kabeláč za faul loktem. A v něm Hodonín vyrovnal. Nejprve rozhodčí neuznal branku dosaženou ze skrumáže, ale Drtiče to dlouho mrzet nemuselo. Bombou pod břevno se prosadil Lukáš Komárek. - 1:1. Branka domácím pomohla a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Přesilovkové obléhání branky gólově zakončil Zdeněk Jurásek. Druhá třetina skončila za stavu 2:1.

Ve třetí třetině jsme viděli stále víc strkanic a potyček. Beňa inkasoval osobní desetiminutový trest, Hruška zase po nárazu do mantinelu dlouho nevztával, i kkdyž nakonec odjel po svých. Hosté ve 49. minutě vyrovnali, trefil se Vrdlovec. V závěrečných 10 minutách Drtiči výrazně přidali, naopak hostům jakoby už docházely síly. Výsledkem byly 4 branky v síti Šrámka. Trefili se Tomášek, Miklík, Jurásek a Špok. Závěr připomínal exhibici, čemuž předchozích 50 minut vůbec nenasvědčovalo. Drtiči tak porazili Nový Jičín 6:2.