Drtiči zakončili základní část kanonádou proti Břeclavi

sobota 12.2.2011 | Václav Urubek

Úvod utkání byl lehce ospalý, protože ani jednomu týmu už o moc nešlo. Drtiči měli play-off i soupeře jistého a břeclavští ztratili naději na vyřazovací boje dávno. Po úvodní třetině, kterou domácí vyhráli 2:0, se rozjel domácí brankostroj, který největší obrátky nabral v poslední třetině, kdy Drtiči nasázeli 4 góly. Povedla se i akce "plyšáková bouře", při které led zasypaly dobré dvě tisícovky plyšových hraček.

40.kolo, sobota 12.2.2011
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  9:0  (2:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 9. Hoza (Sajdl), 13. Peš (Flamík, Salajka), 21. Rehuš (Jurásek, Flamík), 25. Peš (Jurásek, Kuba), 31. Rehuš (Peš, Jurásek), 42. Špok (Hollý, Vaškovič), 47. Barták (Korotvička, Beňa), 51. Flamík (Rehuš, Salajka), 57. Vaškovič (Špok, Peksa). Rozhodčí: Škrobák - Hejda, Velinský. Vyloučení: 3:6, navíc Flamík (HOD) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1715. Střely na branku: 41:13. Průběh utkání: 9:0.
SHK Hodonín: Peksa (Šurý) - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Vaškovič, Korotvička, Hollý - Barták, Kuba, Špok - Hoza, Tomášek, Sajdl.
HC LVI Břeclav: Chvátal (Žurek) - Dora, Rajnoha, Vozdecký, Nedvěd, Novák, Rákoczy, Matouš, Bartoš C., Zháňal, Konečný, Balát, Nekoranec, Bolfík, Papp.

Poslední zápas základní části se Drtičům vyvedl. Torzo břeclavského týmu, které přijelo se čtrnácti hráči do pole, odolávalo drtivému tlaku domácích hráčů jen v první třetině, ve které inkasoval brankář Chvátal jen dvakrát. Ve zbytku utkání ale přišla kanonáda Hodonína. Diváci se však vytoužené „desítky“ nedočkali, počet branek oranžovo-modrých se zastavil na čísle devět. Hosté si přijeli v podstatě jen zahrát a vzhledem k situaci v břeclavském klubu je potřeba vyseknout poklonu všem Lvům, kteří přes všechny okolnosti do Hodonína přijeli a odehráli zápas se ctí.

Drtiči byli podle očekávání od samého začátku aktivnějším týmem. Skóre mohl otevřít v šesté minutě Barták, ale prvního gólu se 1700 diváků dočkalo až o tři minuty později. Michal Hoza sám před Chvátalem nezaváhal. Navrátilec do sestavy poslal do brány puk mezi betony břeclavského strážce svatyně a odstartoval plyšákovou bouři. Z tribun hodonínského stadionu létaly hračky všemožných tvarů i velikostí a se sbíráním pomáhali i sami hokejisté SHK, kteří se u toho velmi dobře bavili.

Celkem se podařilo dát dohromady 1667 plyšáků, čímž byl o více než 150 hraček překonán dosavadní rekord druhé ligy. Ten do dnešního dne držela právě Břeclav společně s Přerovem.

Po krátké přestávce se opět pokračovalo ve hře. Obraz hry byl stále tentýž. Hosté, kteří hráli jen na dvě kompletní pětice, se bránili nájezdům Drtičů. Ve třinácté minutě ale neuhlídali zcela volného Petra Peše, pro kterého bylo zasunutí touše do opuštěné klece snadnou záležitostí. Po první třetině tedy na světelné tabuli svítilo skóre 2:0 pro hodonínské Drtiče.

Už po půlminutě druhé třetiny se ale skóre opět měnilo. Hned první akci po úvodním buly prostřední části zakončoval po přihrávce Juráska střelou z první Branislav Rehuš. Puk se sice prudce odrazil od vnitřní konstrukce branky, ale sudí Škrobák ihned ukázal, že gól platí. Na začátku třiadvacáté minuty byl vyloučen hodonínský Kuba, ale přesilovku hosté odehráli v podstatě bez střely na Peksu. Naopak mohli sami inkasovat. Peš s Juráskem chtěli sami před brankou vyšachovat břeclavského brankáře, Chvátal ale pravým betonem skvěle zakročil.

Po přerušení hry byl vyloučen hostující Matouš a chvíli se hrálo ve čtyřech. Jakmile naskočil vyloučený útočník SHK na led, ihned se zapojil do přesilovkového protiútoku. Ten domácí zakončili oku lahodící kombinací, na jejímž konci byl opět Petr Peš. A v polovině utkání byl stav již 5:0 pro Drtiče. Další nádhernou kombinaci prvního útoku zakončoval také svým druhým gólem v zápase Branislav Rehuš.

Poslední třetina se za jednoznačného stavu vlastně jen dohrávala. Na břeclavských bylo vidět, že už by nejraději byli na cestě domů, ale Drtiči svého soupeře nijak nešetřili. V dvaačtyřicáté minutě ujel kolem pravého mantinelu Hollý, z rohu přihrál přesně na Martina Špoka, který nastavil svou hůl přesně. Puk skončil v levém horním rohu Chvátalovy klece.

V sedmačtyřicáté minutě využili domácí druhou přesilovku. Beňa nahodil puk před branku, kde se ve skrumáži před Chvátalem odrazil od hole Romana Bartáka nechytatelně pod víko. Po sedmé trefě se stadionem začínalo ozývat volání „deset-deset“. Přiblížit Drtiče této metě mohl na začátku přesilovky po faulu Nováka Boris Flamík, ale jeho střelu zastavilo břevno. Hodonínský obránce se však dočkal o minutu později. Jeho bomba od modré si tentokrát cestu za Chvátala našla.

Na 9:0 zvyšoval necelé čtyři minuty před koncem zápasu Ľubomír Vaškovič, ale desátého gólu se domácí příznivci nakonec nedočkali. V samotném závěru přišel zbytečný faul Flamíka na břeclavského Bolfíka. Mladý útočník musel být z ledu odnesen na nosítkách, ale podle posledních informací to odneslo naštěstí „jenom“ koleno. Poslední utkání základní části tedy Drtiči v pohodě zvládli, když si s chutí proti Břeclavi zastříleli. S velmi dobrým ohlasem se sešla i charitativní akce a diváci mohli ke svým domovům vyrazit s dobrou náladou. Ve čtvrtek už na Drtiče čeká na ledě Orlové první zápas vyřazovací části.

19.8. | Hodonín - Břeclav | 4:2
2.9. | Břeclav - Hodonín | 7:2
28.9. | Břeclav - Hodonín | 3:1
27.11. | Hodonín - Břeclav | 5:2
26.1. | Břeclav - Hodonín | 1:4
12.2. | Hodonín - Břeclav | 9:0