Drtiči podlehli v derby zápase Břeclavi těsně 5:4

středa 2.12.2009 | Jan Hochman

Drtiči poprvé v novodobé historii podlehli svému největšímu rivalovi z Břeclavi. Derby začalo lépe pro domácí, kteří vedli už 3:1. Drtičům se povedlo srovnat na 3:3, domácí Tomáš Prachař svým dovršeným hattrickem dal Lvům opět výhodu dvou branek, na kterou už Drtiči odpověději jen snižující brankou a ve městě Břeclavi se mohli veselit po výhře 5:4.

20.kolo, středa 2.12.2009
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  5:4  (2:1, 1:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 7. Zapletal Jiří (Čikl), 14. Barák (Čikl, Klimovič), 31. Prachař z trestného střílení, 51. Prachař (Pelán, Procházka) 52. Prachař (Pelán, Strýček) - 8. Vrba (Jurásek), 42. Haring (Šimeček), 44. Vaškovič (Hollý), 57. Vrba (Vaškovič). Rozhodčí: Pokorný - Humpolíček, Musil. Vyloučení: 8:7, navíc Procházka (BRE) 10 minut, Korotvička (HOD) TH, Holeš (HOD) 10 minut. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1041. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4.
HC LVI Břeclav: Žurek (Chvátal) - Habrovec, Koš, Skokan, Barák, Procházka, Lechner, Klimovič, Karný, Lattner, Popela, Zapletal Jiří, Nedvěd, Prachař, Nekvasil, Čikl, Pelán, Grmela, Strýček, Kurial
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Podešva, Pokorný, Flašar, Salajka, Šimeček, Krajčík - Peš, Jurásek, Vrba - Špok, Korotvička, Hoza - Haring, Hollý, Vaškovič - Kuba, Holuša, Hrtús

Hodonínští Drtiči poprvé v novodobé historii podlehli rivalovi z Břeclavi. Do utkání sice vstoupili aktivněji hosté, ale udeřilo, jak to tak bývá nejdříve na opačné straně. Ex-Drtič Jiří Zapletal si v osmé minutě vychutnal obranu hostí a mezi nohama prostřelil Holeše - 1:0. Hodonínští hokejisté však našli rychlou odpověď, když Tomáš Vrba, ani ne po minut hry, dorazil střelu Juráska - 1:1. Tímto stavem také první část skončila.

V druhé třetině se domácí většinu času bránili, ale snaha hráčů v oranžovo-modrém byla marná. O tlaku hostí svědčí i poměr střel druhé části, který byl 15:7 ve prospěch Hodonína. Branku ale dali opět domácí. Sudí Pokorný si vybral slabší chvilku a za čistý zákrok Šimečka nařídil nepochopitelně trestné střílení. S tím si Tomáš Prachař poradil, prostřelil Holeše a dal domácím dvoubrankové vedení - 3:1.

Do poslední části vletěli Drtiči jako velká voda a výsledek se brzy dostavil. Po dvou minutá snižoval Jozef Haring, jen tečoval bombu Šimečka od modré čáry - 3:2. A v části stadionu vyhrazeném pro hostující fanoušky bylo po chvilce ještě veseleji. Za další dvě minuty srovnal střelou z úhlu Lubomír Vaškovič - 3:3. Domácím ale dnes vycházelo všechno, na co sáhli a vedení Lvům vrátil v padesáté první minutě svou druhou trefou Tomáš Prachař - 4:3. Mladý forvard Břeclavi byl při chuti a nedlouho po svém druhém gólu zkompletoval hat-trick - Tomáš Prachař - 5:3. Drtiči stihli ještě snižít. Tři minuty před koncem se podruhé trefil Tomáš Vrba - 5:4. Ani velká snaha a poslední minuta, kterou SHK hrálo v šesti hráčích v poli na kýžené srovnání nestačila a Břeclav se tak mohla radovat z první výhry nad Drtiči.