Drtiči na Valachy nestačili, odjíždějí s prohrou 3:1

sobota 10.10.2009 | Jan Hochman, Robert Krůza

Páté utkání na soupeřově půdě už Drtiči nevyhráli a skvělá série Drtičů skončila. Valašský hokejový klub vstoupil do utkání hodně aktivně a už po první třetině vedl díky trefám veterána Štrauba a ze Zlína hostujícího Mokrejše 2:0. Ve druhé části zvyšoval na tříbrankový rozdíl Matějka. Až šest minut před koncem se prosadili i Drtiči, ale na branku Korotvičky už jeho spoluhráči nenavázali a hodonínští hokejisté na Valašsku prohráli 3:1.

8.kolo, sobota 10.10.2009
VHK ROBE Vsetín - SHK Hodonín  3:1  (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Štraub (Bořuta), 18. Mokrejš (Tesařík), 39. Matějka (Knebl, Mikeš) - 54. Korotvička (Hoza). Rozhodčí: Kusý - Bojda, Milker. Vyloučení: 5:6, navíc Peš (HOD) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1346. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) – Bořuta, Šimek, Trška, Matula, Haschka, Zavrtálek – Mokrejš, Štraub, Tesařík – Ondráček, Sakrajda, Ševčík – Knebl, Mikeš, Matějka.
SHK Hodonín: Stacho (Holeš) – Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Salajka, Šimeček – Vrba, Jurásek, Peš - Špok, Korotvička, Hrtús - Haring, Hollý, Vaškovič - Kuba, Šúrek, Hoza.

Hostující tým nastoupil do utkání s Markem Stachem v brance, který musel hned ve třetí minutě zasahovat proti střele veterána Štrauba, jenž ale svou střelu nevměstnal mezi tři tyče hodonínské svatyně. Ve čtvrté minutě mohl rozveselit hostující část publika Jozef Salajka, ale jeho střela skončila na tyči domácího brankáře Plška. Úvod zápasu přinesl svižný hokej plný šancí, ve kterém pokračovali na vsetínské straně Ondráček a na straně hostí Korotvička, ale ani jednomu ze střelců se nepovedlo prosadit. V polovině se poprvé na Lapači vylučovalo. Ondřej Podešva obdržel dvě minuty za sekání a domácí hráli přesilovku. V té si Valaši vypracovali tlak, ze kterého rezultovala šance Tesaříka, ale jeho pokus zblokovala brusle hostujícího obránce. Agilní Tesařík se ocitl i ve druhé šanci, skrumáž před Stachem gólem neskončila. Pak se dostali ke slovu i hosté. Nejdříve vyzkoušel pozornost Plška Michal Hrtús. Chvíli po něm pálil z mezikruží Martin Hollý, jehož střele se už podruhé v zápase postavila do cesty tyč domácí brány. A opět platilo tolikrát omílané nedáš-dostaneš. V jedenácté minutě domácí obránce Bořuta našel na modré čáře najíždějícího Josefa Štrauba, který byl neomylný a poslal domácí do vedení - 1:0. Dvě minuty po úvodní brance domácích dostali hosté šanci na srovnání, když byl vyloučen vsetínský Haschka, ale hosté se v přesilovce do žádné šance neprobojovali. Jak se hraje přesilovka ukázali na přelomu sedmnácté a osmnácté minuty Valaši. Vyloučení Martina Špoka využili bleskově. Petr Mokrejš vybruslil z kruhu a vystřelil na Stacha, který čekal přihrávku a domácí vedli necelé dvě minuty před koncem první třetiny už - 2.0. Ještě před odchodem do kabin mohl snížit na rozdíl jedné branky opět Martin Holý, ale opět zasáhl Plšek, výsledkem 2:0 tak první třetina skončila.

I do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a Štraub mohl záhy po úvodním buly vstřelit svou druhou branku. Tlak domácích přibrzdilo vyloučení Matějky a následná přesilovka hostí, kterou ale Kosíkovi svěřenci opět nedokázali brankově využít, i když se do dobré šance cpal Petr Peš. V šestadvacáté minutě šel pykat pro změnu hostující hráč - Lukáš Komárek. Ale tak jako se chvíli před tím vedlo hostujícím hráčům, odehráli přesilovku i domácí. Za vyrovnaného počtu hráčů na ledě se ve dvou vynikajících šancích ocitli nejdříve Sakrajda a v zápětí i Mokrejš, ale Stacho v obou případech svůj tým podržel. Čtyřiatřicátá minuta přinesla střelu z otočky, jejímž autorem byl Michal Hoza, ale těsně minul. V devětatřicáté minutě nejdříve Stacho schoval puk do lapačky po střele Sakrajdy, o půl minuty později už ale lovil puk ze své brány potřetí. Jan Matějka zužitkoval přihrávku ex-Drtiče Knebla a zvýšil na - 3:0. Oba týmy šly podruhé do kabin za stavu 3:0.

Úvod poslední části přinesl nejdříve možnost Petra Peše, kterého ale opět vychytal Plšek, na druhé straně orazítkoval tyč Stachovy brány Korčák. V sedmačtyřicáté minutě dostal desetiminutový osobní trest Petr Peš, který řekl od plic hlavnímu sudímu, co má na srdci. V padesáté minutě se Drtiči opět drali do zakončení a snažili se konečně překonat vynikajícího Plška. Špok poslal Korotvičkovi puk před bránu a podle online přenosu stáli při domácím golmanovi všichni svatí. Celá akce skončila vyloučením domácího Tršky. V oslabení ale zahrozil asi nejlepší hráč domácích Petr Mokrejš, ale trefil jen boční konstrukci hostující branky. Chvíli po návratu vyloučeného domácího se konečně dostali ke slovu i Drtiči. Chybu Haschky potrestal Jan Korotvička, který proměnil sólový únik - 3:1. Tím byla ale střelecká listina dnešního zápasu u konce, protože ani na jedné, ani na druhé straně se už střelcům nedařilo a zápas 8. kola vyhráli domácí Valaši 3:1.

1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0