Zpátky na své půdě. Oranjes ve třetím zápase čtvrtfinále vyzvou Opavu znovu doma

Zpátky na své půdě. Oranjes ve třetím zápase čtvrtfinále vyzvou Opavu znovu doma
úterý 28.2.2017 | Petr Svoboda

Kolotoč playoff se točí dále a nabírá na síle. Zítra se otočí už potřetí, a to, když se na Zimním stadionu Václava Nedomanského střetnou zástupci jihu Moravy v podobě hodonínských Drtičů proti příslušníkům severního cípu z bezmála 160 kilometrů vzdálené Opavy. Oba týmy si dnes lízaly rány a zranění z předchozího průběhu série, která se za vyrovnaného stavu přesouvá opět na Slovácko. Úvodní buly bude vhozeno ve středu 1.3. v 18 hodin.

 
 

Druhý zápas čtvrtfinálové série byl pro Drtiče velkou školou, neboť zatímco v prvním utkání Opava své šance nevyužila, v druhém zápase jich zužitkovala naprostou většinu a ještě několikrát velmi nebezpečně hrozila. Zpočátku to vypadalo, že půjde o jednoduchou práci, to, když Petr Jurča nejprve skóroval z nařízeného trestného střílení a o dvě minuty později, po luxusní nahrávce Jakuba Vrány, ten samý hráč vsítil branku z mezikruží.

Na střídačce SHK byla dobrá nálada a až do poloviny zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít ke změně. Pak došlo k nedorozumění v obraně hostujícího týmu, kterého brilantně využil Petr Wolf, jemuž se povedlo v souboji jeden na jednoho vyzrát na Zdenka Kotvana. „Bohužel jsme udělali v našem oslabení taktickou chybu, po které jsme z rychlého brejku inkasovali gól na 1:2," posteskl si po utkání trenér slováckého celku Stanislav Beťko. Opavané následně v rozmezí tří minut přidali další dva zářezy na pažbu v podobě gólů Davida Sysaly a Lukáše Černého.

„V poslední třetině jsme dostali další gól z kategorie lacinějších a Opava nakonec vyhrála. Zápas jsme neustáli hlavně a především v hlavách," doplnil hodonínský lodivod. Na deset minut byli postupně vyloučeni všichni tři nejproduktivnější hráči Drtičů ze základní části, konkrétně tedy Petr Jurča, Petr Peš a Jakub Kadlec. Slezané přidali další dvě branky z holi Patrika Moslera a Zdeňka Pavelka a rázem se dostali do třígólového trháku. Nutno Oranjes přičíst ke cti, že se nevzdali a pět minut před koncem začali mocně dotahovat.„Za stavu 5:2 nám tam konečně spadly nějaké góly a tím jsme dostali domácí pod tlak. Závěr už byl vabank a myslím si, že jsme nebyli daleko od vyrovnání," řekl po zápase střelec třetí branky SHK Dominik Matula. Na jeho gól navázal bezmála o minutu později Jakub Vrána a závěr utkání byl tedy velmi hektický, ale Baník jej bohužel do kýženého vyrovnání nedotáhl. „Někdy je ta frustrace z naší strany až moc velká. Myslím si ale, že dnes ani pan rozhodčí nemá úplně čisté svědomí," upozornil Matula na velký počet vyloučení, který činil osm dvouminutových a tři desetiminutové tresty. Hodoňané si budou muset dát v dalším průběhu série na tento fakt pozor, pokud ji chtějí dotáhnout do vítězného konce.

„Takové je playoff. Jde se dál. Série se vrací k nám a já věřím, že naši fanoušci budou opět naším šestým hráčem a pomůžou nám ke druhému bodu," zve na další napínavé utkání na Zimním stadionu Václava Nedomanského trenér Stanislav Beťko, který se pravděpodobně stále nebude moci spolehnout na marody Petra Pokorného a Jakuba Hajného. Zápas v Opavě nedohrál taktéž Vít Černohous, jehož stav je zatím neznámý.


Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Haloda M., Miklík, Kužílek, Polesný, Potechin, Loginovskij, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Matula - Hložánek, Kuba (A), Charvát - Černohous, Venclík.

Hokejový klub Opava: Wanecki (Urbisch) - Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma - Wolf, Polok (A), Selingr (C), Kilnar, Černý L., Vítek, Herman, Pavelek Rousek, Svoboda, Sysala, Štindl.


Rozhodčí

Svatopluk Kopeček (Žďár n. Sázavou) - Martin Klouda (Žďár n. Sázavou), Mgr. David Urubčík (Hlinsko).


Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Opava můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.


Čtvrtfinále playoff 2017

(1) VHK ROBE Vsetín - (8) HC Kopřivnice stav série: 2:0 (9:0, 10:4)
(2) HC RT TORAX Poruba 2011 - (7) HK Nový Jičín stav série: 1:1 (3:4, 3:1)
(3) Draci Šumperk - (6) HC Bobři Valašské Meziříčí stav série: 1:1 (1:2, 3:2)
(4) SHK Hodonín - (5) Hokejový klub Opava stav série: 1:1 (5:1, 4:5)


 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS