Znojmo, Cheb či Velké Meziříčí. Kdo se přihlásil do druhé ligy hokejové ligy? Jaký bude hrací systém?

Znojmo, Cheb či Velké Meziříčí. Kdo se přihlásil do druhé ligy hokejové ligy? Jaký bude hrací systém?
neděle 24.5.2020 | www.hokej.cz

H O D O N Í N - Do pátku mohly kluby zasílat přihlášky do druhé ligy. O účast v příštím ročníku třetí nejvyšší soutěže projevilo zájem 24 klubů. Přihlášku podaly Cheb, Velké Meziříčí či Znojmo, na svém webu to prozradil novojičínský klub.

 
 

Jak by mohl vypadat systém druhé ligy v nové sezoně? Nový Jičín na svém webu zveřejnil návrh dvou variant. Obě počítají s tím, že by kluby sehrály v základní části 42 utkání.

Do třetí nejvyšší soutěže se nově přihlásilo Velké Meziříčí. „Po měsíčním intenzivním jednání s partnery a městem Velké Meziříčí se vedení Horáckého hokejového klubu podařilo zajistit podmínky pro účast ve třetí nejvyšší soutěži,“ uvedl tamní klub na svém webu.

Nováčkem bude i HC Stadion Cheb, jemuž výrazně pomůže město. „Kladné usnesení Rady města Chebu, musí ještě odsouhlasit zastupitelstvo, přesto bylo již nezbytné učinit kroky k přípravě celé sezony, především podání přihlášky, angažování kvalitního trenéra a zajištění hráčského kádru, abychom v soutěži důstojně reprezentovali naše město. Jsme přesvědčeni, že druhá liga přispěje k popularitě sportu ve městě, především přivede ke sportu další začínající hokejisty,“ píše se na stránkách chebského hokeje.

Přihlášku podalo i Znojmo, které svou druholigovou licenci v uplynulé sezoně zapůjčilo Moravským Budějovicím. Budou Orli skutečně hrát třetí nejvyšší soutěž? Těžko říct, čile se spekuluje o přesunu licence na Chance ligu z Chomutova, který sužují ekonomické potíže. „Situaci v českém hokeji pečlivě sledujeme a další kroky budeme vyhodnocovat na základě aktuálních podmínek,“ zní z jihu Moravy.

Neznámý je osud čínského výběru China Golden Dragon, který dle dostupných informací přihlášku do druhé ligy nepodal.

Varianta A (tři skupiny)

Mužstva by se utkala šestikolově, což představuje celkem 42 utkání.

Play off: Do play off by postoupilo šest mužstev (1. a 2. nejlépe umístěný tým by se kvalifikoval přímo do semifinále), týmy na 3. – 6. místě by sehrály předkolo. Play off by se hrálo na 3 vítězné zápasy.

Postup do Chance ligy: Vítězové play off jednotlivých skupin by skupinově změřili síly o účast v baráži o Chance ligu. Do baráže by postoupil vítěz této skupiny, přičemž by narazil na nejhůře umístěný tým Chance ligy.

Sestup: Dva nejhorší týmy na 8. místech by se utkaly o udržení ve druhé lize. Série by byla hrána na 3 vítězná utkání.

Složení jednotlivých skupin:

Sever: MOSTEČTÍ LVI, HC Draci Bílina, HC Děčín, HC Vlci Jablonec, HC Řisuty, BK Nová Paka, HC BAK Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Jih: HC Stadion Cheb, SHC Klatovy, IHC Králové Písek, HC David servis České Budějovice, HC Tábor, HC Příbram, HC Kobra Praha, BK Havlíčkův Brod.

Východ: HC Orli Znojmo, SHK Hodonín, HHK Velké Meziříčí, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Slezan Opava, HK Nový Jičín, HC ISMM Kopřivnice, SKLH Žďár nad Sázavou.

Varianta B (čtyři skupiny)

Druhou alternativou je formát soutěže se čtyřmi skupinami. Týmy by se v rámci své skupiny potkaly šestkrát, což představuje 30 utkání. Navíc by se následně dvoukolově střetly se svou proti skupinou (tzn. Sever se Západem a Jih s Východem), což by přineslo dalších 12 zápasů.

Play off: Do play off by z každé skupiny postoupily první čtyři týmy, které by utkaly křížem na vítězná utkání.

Postup do Chance ligy: Vítězové play off by změřili síly v sérii hrané tři vítězné zápasy o postup do baráže o Chance ligu, kde by se vítěz postavil nejhůře umístěnému celku Chance ligy.

Sestup: Tým s nejnižším počtem bodů z mužstev umístěných na 6. místě ve skupinách Západ a Sever se utká s celkem s nejnižším počtem bodů z týmů na 6. místě ve skupinách Jih a Východ, a to v sérii na 3 vítězná utkání.

Složení jednotlivých skupin

Západ: MOSTEČTÍ LVI, HC Draci Bílina, HC Děčín, HC Stadion Cheb, SHC Klatovy, HC Příbram.

Sever: HC Vlci Jablonec, BK Nová Paka, HC RODOS Dvůr Králové, HC Řisuty, HC BAK Trutnov, HC Kobra Praha.

Jih: IHC Králové Písek, HC David Servis České Budějovice, HC Tábor, BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HHK Velké Meziříčí.

Východ: HC Orli Znojmo, SHK Hodonín, HC Slezan Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Nový Jičín, HC ISMM Kopřivnice. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS