„Zápas nebyl jednoduchý. Jsme rádi, že jsme jej zvládli,“ hlásí spokojeně autor dvou branek Dominik Piskoř

„Zápas nebyl jednoduchý. Jsme rádi, že jsme jej zvládli,“ hlásí spokojeně autor dvou branek Dominik Piskoř
neděle 5.10.2014 | Jan Hochman

Do Hodonína přišel před letošní sezonou z nedaleké Břeclavi, kde byl vloni nejproduktivnějším hráčem mužstva. Teď už ale Dominik PISKOŘ střílí góly za Drtiče. Ve včerejším utkání proti Karviné si za nedlouho dvaadvacetiletý forvard připsal do statistik dva přesné zásahy, přičemž ten druhý byl zároveň vítěznou trefou. Proto padla volba pozápasového ohlasu právě na sympatického opavského odchovance.

 
 

Dominiku, máte za sebou zápas na ledě nováčka druhé ligy. Jak těžké utkání to bylo?

Věděli jsme, že jsme šli do zápasu v roli favorita, což je vždycky těžší. Body se očekávaly. Zápas nebyl vůbec jednoduchý, jelikož jsme téměř půl zápasu hráli v oslabení a to nás stálo hodně sil. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli.


Zápas začínal nezvykle už v 15:30. Je to v něčem jiné, nebo nemá dřívější start v žádný velký vliv?

Myslím, že to nikomu nevadilo. O víkendu si dokonce myslím, že tento čas vyhovuje více. Kluci se v autobuse bavili, že aspoň nemají zabitý celý den, což každý uvítá.


Včera vám náramně vycházely začátky třetin. Čím si myslíš, že to bylo?

Spíš šlo o shodu okolností. Trenér nás před zápasem nabádal, ať začneme aktivně, na nic nečekáme a z toho pramenila první branka. Ve druhé třetině jsme dali šťastný gól a třetí třetinu jsme začínali přesilovou hrou, což pro nás byla výhoda.


Domácí tým ale třikrát dokázal vaše jednobrankové vedení vymazat. Jak tohle působí na psychiku?

Není to nic příjemného. Karviná měla dobře nacvičené přesilové hry, což bylo to jediné, z čeho pořádně hrozila. Dostali jsme v oslabení dva góly. Musíme se do příště těchto situací co nejvíce vyvarovat.


Až na čtvrtou branku, která byla zároveň Tvou druhou přesnou ranou v zápase, už Karviná odpověď nenašla. Můžeš nám obě trefy popsat svým pohledem?

Při první trefě jsem si narazil puk se Sajdlisem (Jakub Sajdl, pozn. redakce) a poté propálil z první chumel hráčů. Při druhé brance na mě vyhrál Sajdlis čistě na střed buly a Charvy (Matěj Charvát, pozn. redakce) zablokoval protihráče a já vystřelil. Jsem rád, že to tentokrát vyšlo a neskončilo to smolně, jako v zápase s Technikou.


Závěr zápasu byl hodně hektický a těsné vedení jste museli hájit v dlouhém dvojnásobném oslabení. Co jste si v těchto chvílích říkali na střídačce?

Že to prostě musíme urvat a nenechat soupeři ani bod, protože si myslím, že moc týmu v Karviné letos neprohraje. Podržel nás v této situaci i během celého zápasu skvěle golman, takže jsme šťastní za tři body.


Na oba góly Ti přihrával Jakub Sajdl. Vypadá to, že jste si spolu herně hodně sedli, je to tak?

Jsem rád, že mi trenéři dali šanci a že teď hraju právě po boku Kuby. Je to chytrý a šikovný centr, takže je jen na mě, abych si vybral ten správný prostor. Doufám, že góly budeme dávat i nadále.


Máš za sebou zhruba dva měsíce v novém působišti. Jak se Ti zatím v Hodoníně líbí?

Hodonín se mi moc líbí. Zázemí je v rámci druhé ligy na dobré úrovni a hlavně musím pochválit diváky, kteří jsou opravdu jedineční.


Na konci října je na programu první Jižanské derby sezony. Jak se těšíš na duel proti svým loňským spoluhráčům?

Jelikož nepocházím z Břeclavi, ale z Opavy, tak ho budu brát úplně stejně, jako každý jiný zápas. I když vím, že rivalita mezi těmito městy je obrovská. Věřím, že derby zvládneme.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS