„Zápas jsme vyhráli větší vůlí a bojovností,“ říká autor dvou branek Pavel Kříž

„Zápas jsme vyhráli větší vůlí a bojovností,“ říká autor dvou branek Pavel Kříž
neděle 29.9.2013 | Redakce

Třicetiletý útočník Pavel KŘÍŽ v létě u Drtičů málem skončil. Díky pracovním povinnostem nevěděl, jak to s jeho hokejovou kariérou bude pokračovat. Nakonec se ale člen prvního útoku SHK s vedením klubu dohodl a absolvent liberecké univerzity pokračuje v barvách SHK dál. A včera byl jedním z hlavníh strůjců důležité výhry nad Technikou, na níž se podílel třemi kanadskými body.

 
 

    Pavel KŘÍŽ

Jaké bylo derby s Technikou očima Pavla Kříže?

Zápas s Technikou nebyl vůbec jednoduchý. Myslím si, že na začátku jsme měli navrch my a soupeře jsme zatlačili, pak jsme ale dostali branku, což je nakoplo a nás trochu srazilo. Technika pak hrála to, co od nich znám už z loňska - vyhazují jednoduše puky ze třetiny, hrají na brejky a betonují, což je pro všechny mančafty, které musí tlačit a jít do pěti, nevýhoda. Vždy je snazší bořit, než tvořit. O to to pro nás bylo těžší, že jsme většinu zápasu museli dotahovat náskok Techniky a tahali jsme za kratší konec. Díky vůli a bojovnosti se nám ale povedlo zápas v poslední třetině zlomit v náš prospěch.


První dvě branky byly hodně podobné. Moc volného prostoru ve středu hřiště a vlastně dva samostatné nájezdy...

Hned o přestávce nás trenér upozorňoval na to, že je lepší si hlídat osu hřiště, než být u prken, což jsme se snažili ve zbytku zápasu dodržovat a v dalším průběhu se už soupeř do žádného podobného úniku nedostal.


Zlomový moment zápasu byla asi využitá přesilovka na začátku poslední třetiny, máš stejný názor?

Určitě ano. Vždycky, když je přesilovka na začátku třetiny, tak se hraje líp. Je čerstvě udělaný led, puk lépe klouže, líp se ovládá a tím pádem se dají dát dobře přihrávky. Máme secvičený nějaký signál, ale ten nevyšel, tak jsme museli improvizovat a naštěstí to vyšlo.


I když jste, jak říkáš, improvizovali, byla z toho krásná branka. Můžeš nám celou situaci popsat?

Dostal jsem od Vondrse (Roman Vondráček, pozn. redakce) přihrávku do rohu. Snažil jsem se prostrčit puk na Matese (Matěj Charvát, pozn. redakce), ale mezi kruhy to v tu chvíli nahrát nešlo. Tak jsem jel za branku a už jsem chtěl jít do toho, že bych zakončoval na bližší tyč sám, ale najednou jsem viděl, jak si od mantinelu Vondrs najel mezi kruhy. Možná to vypadalo, že to prošlo nějakou skrumáží, ale ta přihrávka šla jen pod jednou hokejkou. Navíc golman proti mně nějak divně vyjel, takže Roman to už měl do prázdné brány.


    Pavel KŘÍŽ

Poté, co jste se poprvé v zápase dostali do vedení, jste inkasovali možná zbytečnou branku ve vlastní přesilovce. Nebál ses, že by to mohlo tým zase srazit do kolen?

Samozřejmě, že báli, ale byl to jen vyrovnávací gól, takže to nebylo tak složité, jako kdyby nám Technika zase odskočila. Snažili jsme se hlavně nedostat další branku a naopak jsme se spíš tlačili do útoku, jak to jen šlo. Ten gól sice padl v naší přesilovce, ale myslím si, že tam Vrbis (Lukáš Vrba, pozn. redakce) těsně před tím skočil na led z trestné lavice. Nebyli jsme v ten moment ještě srovnaní. Bek nahodil puk od modré a před naší bránou byl volný hráč, který to tečoval. Myslím, že to byl trochu šťastný gól pro soupeře.


Technika hrála nepříjemný a důrazný hokej. Jaké to je hrát proti týmu, který je v osobních soubojích hodně důrazný a svůj projev staví hodně na fyzičce?

Je pravda, že Technika má ve svém středu několik dobře silově vybavených hráčů. My se snažíme dát do hry jak techniku, tak sílů. V současnosti ale stále máme docela náročné a tvrdé tréninky, což se zatím v zápasech projevuje. Myslím si ale, že postupem času nám to bude hrát do karet a budeme na tom líp, než ostatní mančafty.


Ty sám jsi před začátkem soutěže nebyl tři týdny na ledě. Cítíš sám na sobě nějaké tréninkové manko?

Určitě to na sobě cítím. Postupem času se do toho ale čím dál víc dostávám. Byl jsem tři týdny pracovně mimo republiku. Už jsem si i myslel, že v Hodoníně pokračovat nebudu, protože to vypadalo špatně. Nakonec mi vedení klubu vyšlo vstříc a jsem rád, že můžu u Drtičů pokračovat.


    Děkovačka s fanoušky

Říkáš, že jsi myslel, že v Hodoníně už pokračovat nebudeš. Myslíš to tak, že by Ti angažmá nedovolilo pracovní vytížení?

Ano, je to tak. Byl jsem v přípravném období na montáži mimo republiku. Měl jsem tam původně být jen týden, ale jelikož nastaly nějaké problémy, nakonec z toho byly týdny tři. Bylo mi hloupé obden volat, že zase nepříjdu, tak už jsem si myslel, že to je ztraceno, protože se blížil začátek sezony. Nakonec jsem se ale stihl vrátit před startem ligy, s vedením jsme se dohodli, takže jsem tady a jsem za to, jak jsem už řekl, moc rád.


Může tedy teoreticky nastat situace, že budeš muset během sezony kvůli práci opět na nějakou dobu odjet?

Jelikož jsem pořád ve stejné práci, tak tato možnost existuje. Naše firma dělá stroje, jejichž dodávka trvá zhruba tři měsíce, takže v nejbližších třech měsících určitě ne. Tohle byla výjimka. Většinou jsou instalace v rámci České republiky, takže když by k tomu i přišlo, měl bych být někde poblíž.


Dnes jste si s výbornými fanoušky užili i děkovačku, která po prvním vítězném zápase s Opavou neproběhla. Proč?

Ani nevím. Vždycky to určí kapitán, ale po zápase s Opavou jsme si to neuvědomili a jen se na to zapomnělo. Určitě v tom nebyl žádný záměr. Dnes už to bylo vše tak, jak to má být a moc fanouškům děkujeme za to, jak nás podporují. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS