Zahrát si doma ve Znojmě extraligu, byl splněný sen, říká Adam Havlík

Zahrát si doma ve Znojmě extraligu, byl splněný sen, říká Adam Havlík
pátek 19.3.2010 | Jan Hochman

Po pátečním tréninku jsme si odchytli nejnovější akvizici v hodonínském dresu, Adama Havlíka. Mladý útočník, který posílil Drtiče z prvoligového Znojma, rád a ochotně odpovídal na naše zvídavé otázky. Odpovědi devatenáctiletého forvarda si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

 
 
Před třemi týdny skončila pro znojemské hokejisty sezona. Chomutov, velký favorit celé soutěže, byl asi pro Orli moc velké sousto. Jak hodnotíš uplynulou sezonu v první lize z pohledu mužstva?
Myslím si, že sezona nebyla špatná a že výsledek odpovídá tomu, jaké jsme měli mužstvo. Určitě to nebylo jednoduché, začínali jsme vlastně od začátku, ve Znojmě se skládá úplně nový tým. V téhle sezoně šlo hlavně o to, hlavně to nějak ustálit a stabilizovat kádr, což se povedlo. Cíl byl postoupit do play-off, což se nám povedlo. Tam nás potkal Chomutov, který má ambice na postup a který je trochu někde jinde. Myslím si, že sedmé místo a čtvrtfinále, odpovídá tomu, jaké jsme měli mužstvo. Nebyla to žádná sláva, ale určitě ne žádný propadák.

Tobě osobně se celkem dařilo. V devatenácti letech posbírat v první lize 21 bodů ve 53 zápasech, to je velice dobrá statistika...
Upřímně řečeno jsem čekal, že budu hrát trochu líp. Byla to pro mě první sezona mezi chlapama, takže jsem sbíral hlavně zkušenosti, snad to zúročím v dalších sezonách.

Minulý týden vypadla z play-off i znojemská juniorka. Určitě jste měli větší ambice než první kolo vyřazovacích bojů. V prvním zápase doma jste s Litvínovem dvakrát vedli, přesto jste oba duely prohráli. V čem hledat příčiny vyřazení?
Asi hlavně v přesilovkách. Za oba dva zápasy s Litvínovem jsme dostali, myslím, sedm branek, a z nich bylo asi šest, nebo dokonce všech sedm v přesilovkách a z gólů, které jsme dali my, byl v přesilovce snad jenom jeden. Takže hlavní důvod byl asi v tom. Doma jsme vedli 1:0 a 2:1, venku 2:0 a to jsme si asi měli pohlídat.

Teď pojďme trochu do minulosti. V sezoně 2006/07 jsi nastupoval v dorostenecké extralize za Pardubice, kde jsi se stal jasně nejproduktivnějším hráčem týmu s 62 body a sedmnáctibodovým náskokem na druhého Jana Ježka. Jaké to bylo ve městě perníku?
Tak v Pardubicích to byla vydařená sezona, tam se mi dařilo, byla to vlastně moje druhá sezona v dorostu, už jsem to měl trošku očuchané. Navíc jsem tam dostával hodně prostoru na ledě, takže se tam ty body sbíraly dobře.

V následné sezoně jsi jako junior kromě svého oblíbeného dresu s orlem na prsou pomáhal i dorostu Olomouce. Jak jsi zvládal cestování mezi 150 km vzdálenými městy?
Do Olomouce jsme šli ještě s obráncem Martinem Pláňkem, ve Znojmě to ten rok bylo hodně špatné, vypadalo to na sestup, takže se potom mezi sebou vedení dohodla, jelikož dorost v Olomouci byl na sestup, že jim tam půjdeme pomoct. Normálně jsme trénovali ve Znojmě a do Olomouce jsme jezdili jen na předzápasový trénink a na zápas. Takže jsme tam byli asi jenom 2-3 dny a jeli jsme zpátky do Znojma. Nakonec jsme soutěž nejenom zachránili, ale postoupili jsme i do play-off, takže to byl určitě taky úspěch.

Svou premiéru v nejvyšší české soutěži jsi si odbyl, když Ti bylo pouhých 17 let a 258 dní. Utkání v Litvínově jste sice prohráli, ale určitě to byl pro Tebe důležitý moment kariéry. Jak na toto utkání vzpomínáš?
Tak to je asi můj největší zážitek, byl to pro mě splněný sen, nikdy jsem neměl cíle hrát NHL nebo něco podobného, ale zahrát si doma ve Znojmě extraligu, to se mi povedlo a jsem za to rád, protože nevím, jestli by se mi to teď ještě někdy poštěstilo, vzhledem k tomu, co se ve Znojmě stalo s hokejem. Takže za tohle jsem strašně moc rád, že se mi to povedlo.

Po necelém týdnu volna jsi nastoupil na trénink v Hodoníně, kde máš pomoci týmu s ambicemi na postup. Jak jsi se o angažmá dověděl a těšil ses na něj?
Už na konci ledna mi bylo řečeno, že mi sem asi vyřídí střídavé starty, nebylo to nic jistého, buď se to domluví, nebo ne, ale Hodonín měl zájem tuhle možnost využít, takže se to vlastně domluvilo na konci přestupového období a když nám pak skončila tak brzo sezona, jak s A-týmem, tak s juniorkou, tak se oba kluby dohodly a já jsem měl taky zájem, protože jsem nechtěl končit sezonu na začátku března.

V kabině máš i pár známých. Jakuba Sajdla a Zdeňka Kubicu jsi poznal ve Znojmě, Honzu Koktana během svého působení v Olomouci. Měl jsi od nich nějaké zprávy o Drtičích?
Tak určitě. Byl jsem ve spojení s Kubou Sajdlem, ptal jsem se ho, jak to tady vypadá, určitě jsem chtěl něco vědět o klubu, kam jdu, takže jsem to řešil hlavně s Kubou.

Máš za sebou první tři tréninky. Jak se v Hodoníně po těch pár dnech zatím cítíš?
Cítím se dobře, chvilku jsem si odpočinul po tom, co jsme vypadli s juniorkou. Fyzicky se cítím určitě dobře, je jasné, že něco jiného je trénink a něco jiného zápas. I kabina mě vzala suprově, takže nevidím žádný problém.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS