Začíná druhá čtvrtina základní části, ve sváteční den se Drtiči střetnou s opavským Slezanem

pondělí 27.10.2014 | Jan Hochman

Po divokém závěru předčasně ukončeného sobotního derby s Břeclaví se hokejisté hodonínského SHK představí opět domácímu publiku. V úterý 28. října vyzvou od 18 hodin v prvním utkání druhé čtvrtiny základní části Opavu. Drtiči doma zatím předvádí velmi dobré výkony, naopak Slezan se venku v posledních zápasech neprezentoval příliš dobře. Budou se z důležitého vítězství radovat domácí Oranjes, nebo se podaří hostům na zimním stadionu Václava Nedomanského navázat na loňské vítězství v prodloužení?

Startují odvety. Drtiči dostanou šanci na revanš v zápasu proti Opavě

A že mají Slezanu co vracet. V úvodním utkání nového ročníku zaspali Drtiči na opavském stadionu první třetinu, která určila ráz zbytku zápasu. Třígólovou ztrátu z úvodní periody se už Drtičům nepodařilo vymazat a z prvního venkovního mistrovského zápasu se domů na Slovácko vraceli po porážce 5:2 s prázdnou.

„Dostali jsme dvě rychlé branky, a další tři góly jsme dostali v oslabení. Ve druhé třetině jsme dvakrát snížili a za stavu 4:2 jsme měli v závěru prostřední dvacetiminutovky šanci na 4:3 branku, ale bohužel jsme ji nevyužili,“ tak popisoval důvody porážky v prvním utkání letošního ročníku ročníku kouč Baníku Jan Prčík.

Opava měla do aktuálního ligového ručníku parádní vstup. Z prvních pěti zápasů si parta trenéra Suchánka odnesla plný počet bodů a vyhřívala se po právu na prvním místě tabulky. Poslední týdny ale přinesly Slezanu spíše neúspěchy.

První zakolísání přišlo na Lapači, odkud se ale budou letos body vozit hodně těžko, následovala ale nečekaná a vysoká domácí porážka od brněnské Techniky. „Sice jsme vedli, ale jinak nepředvedli vůbec nic. Soupeř využíval brejkových situací a dal nám lekci z produktivity. Bojovali jsme sami se sebou,“ řekl po utkání, které jeho svěřenci prohráli 1:6 kouč Karel Suchánek.

Následně si sice opavští hokejisté připsali těsnou 4:3 výhru nad Novým Jičínem, když dvěma góly v poslední třetině otočili vývoj utkání na svou stranu, ale v zatím posledním kole museli Slezané skousnout hodně hořkou porážku od rozjeté Poruby. Na ledě favorita soutěže prohráli vysoko 9:2. „Myslím si, že jsme hráli s Porubou až příliš otevřenou hru, což se nám nevyplatilo. Domácí byli důraznější v předbrankovém prostoru, odkud nám vlastně dali po tečích první tři góly. Dávala góly prakticky ze všech šancí, které si vytvořila,“ smutnil po zápase opavský lodivod.

Hlavní devizou opavského týmu je stabilní a dnes už i zkušený kádr

Na soupisce našeho úterního soupeře najdeme hned devět hráčů, kteří za Slezan nastupují už od sezony 2007/08, kdy se Opava stala účastníkem třetí nejvyšší soutěže. Od té doby uplynulo už let a z nezkušených mladíků se stali hlavní tahouni týmu. Jména jako Tomáš Měch, Josef Tichý nebo Tomáš Polok fanouškům asi není třeba představovat.

Kapitán Tomáš Měch je i v letošní sezoně nejnebezpečnějším hráčem červenobílých. V devíti zápasech si do svých bohatých statistik připsal zatím deset kanadských bodů za čtyři branky a šest asistencí. Nejlepším střelcem týmu je ale třiadvacetiletý Jakub Vítek. Ten zatížil konta soupeřových brankářů již sedmi přesnými zásahy.

Na nejlepší sezonu, co se bodového zisku týče, má našlápnuto Tomáš Polok, který si zatím drží průměr jednoho kanadského bodu na zápas. Tradičně hodně bodů sbírá i nekompromisní obr v zadních řadách Slezanu Josef Tichý. Jeden z vůbec nejproduktivnějších zadáků druhé ligy je zatím na sedmi bodech.

Jednoznačnou brankářskou jedničkou týmu je Dušan Šafránek. Osmadvacetiletý golman letos sice nesbírá čistá konta, tak jako v minulém ročníku, kdy hned v šesti zápasech nepovolil soupeřovým střelcům ani jednu přesnou ránu, i tak je ale pro trenérské duo Suchánek - Doboš nepostradatelným mužem.

Drtiči by si rádi na sváteční den nadělili tři body, které by je přiblížily k vyrovnanému čelu tabulky

Venku to Drtičům zatím moc nejde, doma ale bodují pravidelně. Jakým výsledkem nakonec dopadne nedohrané derby s Břeclaví, zatím nevíme, ale i trenér Konečný, který své hráče odvolal v poslední třetině z ledu, se přiklání k tomu, že zápas bude kontumován ve prospěch Baníku. „Každopádně zápas asi bude kontumován v náš neprospěch, Hodonín hrál dobře a vítězství si zaslouží,“ řekl po utkání pro břeclavský web.

Pokud to tak opravdu bude, připíší si Oranjes do tabulky tři body. Zatím mají na svém kontě bodů 13, což je o pět méně, než má aktuálně pátá Opava. I z tohoto pohledu je úterní zápas hodně důležitý a ve vyrovnané tabulce se bude každý získaný bod počítat. Proti Slezanu to ale nebude nic jednoduchého.

Jedinou novinkou z kabiny Drtičů je před úterním zápasem to, že se klub domluvil na rozvázání spolupráce s obráncem Dominikem Fejtem. Na marodce stále zůstává Martin Špok, který se zotavuje po zranění ruky.

Tipovací soutěž

Tradiční tipovací soutěž se pro novou sezonu obléká do nového kabátu. Fanoušci už nebudou posílat své tipy s přesným výsledkem na mail, soutěž se totiž přesouvá na facebookové stránky klubu. Pokud chcete vyhrát volnou vstupenku a chcete zjistit více informací, stačí kliknout na obrázek.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný (A), Grman, Škápik, Nedvěd, Zapletal, Polesný, Fejt - Kučera, Sajdl, Piskoř - Peš (C), Jurásek (A), Kuba - Mika, Charvát, Tomi - Vrba, Smetana R., Zezula.

HC Slezan Opava: Šafránek - Kysela, Galvas, Pavelek, Tichý, Vrabel, Mosler, Tůma - Baďura, Měch, Vítek - Černý, Polok, Herman - Svoboda, Chalupa, Wolf - Kocián.

Rozhodčí

Jiří Fiedler (Rožnov pod Radhoštěm) - Zbyněk Novák (Rožnov pod Radhoštěm), René Smilek (Vsetín).

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Opava můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.

1189 návštěvnost na domácích zápasech 773

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body.
V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Všechny zápasy 12. kola (28.10.14 - úterý)