„Za těch pár let jsem zrychlil a zesílil, ale pořád je na čem pracovat,“ říká David Polesný

„Za těch pár let jsem zrychlil a zesílil, ale pořád je na čem pracovat,“ říká David Polesný
čtvrtek 18.8.2016 | Petr Svoboda

Obrana SHK přes léto doznala velkých změn. Zadní řady opustila například jména jako Ľubomír Škápik, Ondřej Nedvěd, Daniel Kolář a další. Jedním ze zadáků, na kterých by měla defenziva slováckého týmu v letošní sezoně stát, je hodonínský odchovanec DAVID POLESNÝ. Dvaadvacetiletý obránce v oranžovomodrém dresu sbírá zkušenosti už od sezóny 2011-12, nyní je před ním výzva v podobě boje o místo v prvních dvou formacích.

 
 

Davide, první tři zápasy přípravy jsou za tebou. Jaké jsou pocity?

Byly to všechno rozdílné zápasy, něco se dařilo, něco ne. Ale máme ještě realativně dost času na vyladění všech těchto věcí, abychom byli co nejlépe připraveni na sezónu.


V čem jsou zatím největší rezervy?

Všechno si musí teprve sednout. Chybí nám souhra a ještě určitě přijde hodně změn, takže je těžké dělat závery. Ale řekl bych, že musíme zlepšit obrannou činnost.


Všechny utkání jsi odehrál v páru se zahraničními posilami. První dvě se Slovincem Žigou Kuzmanem, který na zkoušce v dresu SHK neuspěl, a naposledy s Rusem Loginovským. Jak probíhala komunikace v mezinárodním obranném páru?

Oba dva rozumí trošku česky, takže v komuninkaci problém nebyl.


Patříš již mezi stálice hodonínské defenzivy, která ale přes léto prošla výraznou čistkou, a tak je jasné, že nyní na tebe budou kladeny vyšší nároky. Jak se vyrovnáváš s tlakem?

Nikdo nemámé jisté místo v sestavě, takže se snažím dělat maximum pro to, abych si to své vybojoval.


Je to již nějaký ten pátek, co jsi v sezóně 2011/2012 v utkání s Chotěboří poprvé nakoukl do sestavy A-týmu. Jak se od té doby změnila tvá hra?

Na ten zápas jen tak nezapomenu (smích). V prvních dvou střídáních jsem by dvakrát vyloučen, takže to byla těžká premiéra. A co se týče mojí hry, určitě jsem se v něčem posunul. Přece jen už je to pár let zpět, zesílil jsem, zrychlil jsem, ale pořád je na čem pracovat.


Kádr se stále ještě mění, ale nabízí se otázka, jakou roli bys letos v týmu měl podle trenérl mít?

To se bude odvíjet od přípravných zápasů, já doufám, že se mi bude dařit a budu tím pádem dostávat na ledě co nejvíce prostoru.


Jak podle tebe ovlivní vaši hru velké změny, které přes léto proběhly? Nebudou chybět hráči jako Martin Špok, Jakub Sajdl, Zdeněk Jurásek a další?

Určitě se některé věci změní. Je to dáno i tím, že náš tým bude velmi mladý. Všechno se ukáže v nadcházejících zápasech.


Právě vinou již zmíněných odchodů, by měli letos dostat více šancí mladší hráči jako například Vít Černohous, Erik Hložánek a daší. Ty jsi se s těmito hráči už setkal v mladších kategoriích. Jaké jsou dle tvého jejich přednosti?

Jsou to všechno mladí a perspektivní kluci, kteří se chtějí poprat o své místo. Už minulý rok ukázali, co v nich je.


"Suchá příprava" je již nějakou dobu za vámi. Přinesla ti letos něco nového nebo se od minulých sezon příliš nezměnila?

Letos byla zase trošku jiná než minulé roky. Hokej jako takový se rychle posouvá a s ním i tréninkové metody. Já jsem rád, že tomu tak bylo i tady.


V Břeclavi nedávno proběhl Memoriál Ivana Hlinky, kde naši junioři získali historické zlato. Začíná se stav mládeže v českém hokeji zlepšovat?

To ukážou další ročníky, ale myslím si, že se poslední roky s mladeží hodně intenzivně pracuje a tento úspěch není pouhou náhodou.


Letos vám odpadl soupeř v podobě právě zmíněné Břeclavi. Budou ti jižanská derby se Lvy chybět?

Každé utkání s Břeclaví mělo takový zvláštní náboj. Také diváci se na tato utkání vždy těšili a je velká škoda, že o to nyní budeme ochuzeni.


Sleduješ právě probíhající Olympijské hry? Jsi spokojen s výkony našich sportovců?

Sleduji, když ne v přímem přenosu, tak se aspoň dívám na výsledky a můžu říct, že jsem mile překvapen co letos naši sportovci předvádí.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS