„Z obou stran to byl pěkný hokej, který se musel divákům líbit," hodnotí zápas proti Porubě Vít Černohous

„Z obou stran to byl pěkný hokej, který se musel divákům líbit,
neděle 21.1.2018 | Adam Krátký

Ve sledovaném utkání proti Porubě vstřelil svou třetí branku v sezoně. Na začátku druhé třetiny snižoval vedení domácího celku. „Snažil jsem se střílet pod horní tyčku, což se mi povedlo a spadlo to tam. Rozhodně to byla dobrá práce celé lajny,“ popisuje svou trefu dvaadvacetiletý hodonínský útočník Vít ČERNOHOUS, podle kterého se hrál oboustranně pěkný hokej, který se musel divákům líbit. „Je škoda, že jsme si neodvezli nějaké body domů,“ dodává.

 
 

Víťo, jak bys na úvod zhodnotil duel proti Porubě?

Věděli jsme co nás čeká, byli jsme dobře připravení. První třetina nám však utekla a pak nás stálo hodně sil dotáhnout výsledek. Z obou stran to byl pěkný hokej, který se musel divákům líbit. Je škoda, že jsme si neodvezli nějaké body domů. Každopádně si myslím, že se nemáme za co stydět. Předvedli jsme dobrý hokej.


První třetina se vám, ačkoliv jste hráli dobře, výsledkově moc nepovedla. Co vám říkal o přestávce trenér v kabině?

Měl pár poznatků k chybám, které jsme tvořili hlavně v defenzivní části hry. Nebyli jsme důrazní a soupeř tak měl hodně prostoru k vytváření akcí. Myslím si, že od druhé třetiny jsme tohle zlepšili.


Ve druhé části jste srovnali stav. Změnili jste taktiku nebo jste hráli pořád to stejné?

Taktiku jsme neměnili, nebylo to zapotřebí. Bylo to hlavně o nás. Zvýšili jsme tempo a zlepšili defenzívu. Odměnou bylo vyrovnání.


V zápase rozdal sudí jen šest dvouminutových trestů. Nemyslíš si, že bylo utkání o první místo v tabulce až moc "klidné"?

My jsme si řekli, že musíme být disciplinovaní, ať hrajeme proti komukoliv. Častá vyloučení nás můžou stát zápas a proti Porubě to platí dvojnásob. Dva tresty za celé utkání na naší straně sice nejsou moc, ale i tak soupeř jednu přesilovou hru využil. Dnešní hokej rozhodují přesilové hry a proto jich musíme soupeři darovat co nejméně.


Budeš se mnou souhlasit, když řeknu, že zápasu by určitě slušela remíza? Utkání bylo vyrovnané a ani jeden celek neměl v zápase velikou převahu…

To by asi slušela, ale na to se bohužel nehraje. Za vyrovnaného stavu jsme měli šance na to, abychom se dostali do vedení. Škoda, že jsme některé akce nevyužili. Takhle jsme bohužel bez bodu.


V každém vzájemném utkání proti Porubě jste svého soupeře přestříleli, ale jen jednou jste ze zápasu odcházeli jako vítězové. Je to jen o větší efektivitě střelby, nebo je za porážkami něco jiného?

Nemyslím si, že by to bylo jen o efektivitě střelby. Ano, hokej se hraje na góly, ale každý zápas rozhodlo něco jiného a je to složeno z více faktorů. Na agresivitu v zakončení se zaměřujeme na tréninku. Jsou zápasy, kdy to tam napadá a někdy bušíte „do vrat“ a prostě to tam nespadne. Takový je hokej. Horší by bylo, kdybychom měli o dvacet střel méně. To by ukazovalo, že nás soupeř k ničemu nepustil a přejel nás. Takhle víme, že šancí bylo dost a byla velká příležitost abychom byli úspěšní.


Ty jsi vstřelil první branku svého týmu. Můžeš nám tenhle okamžik popsat?

Už ani přesně nevím, jak ta situace začala. Bylo tam tuším buly ve středním pásmu, po kterém jsme se hned dostali do útočného pásma, kde jsme dobře sehráli přečíslení. Kluci šli do branky a stáhli sebou obránce. Já si počkal v druhé vlně, kde mě našel přihrávkou Romaňa (Michal Romančík, pozn. red.). Snažil jsem se střílet pod horní tyčku, což se mi povedlo a spadlo to tam. Rozhodně to byla dobrá práce celé lajny.


Momentálně nastupuješ v první formaci po boku Matějky a Venclíka. Jak se ti se spoluhráči hraje? Máte jako celý útok jeden úkol nebo máte ještě každý individuální úkoly?

Co se týče mě, tak já jsem spokojený. Otázkou zůstává, jestli by to řekni i oni (smích). Dost se bavíme i mimo led, což je hrozně fajn. Na Vencu (Michal Venclík, pozn. red.) jsem zvyklý už od juniorky, máme podobný styl hokeje. Hanes (Jan Matějka, pozn. red.) je díky své postavě silný na puku a uhraje toho hodně v rozích a před brankou, a přesně toho se snažíme využívat. Šance naše lajna má, jen to tam zatím nepadá. Úkoly si vždy říkáme mezi střídáními, snažíme se reagovat na aktuální vývoj zápasu.


Na sobotní šlágr dvou nejlepších týmů přišla do ostravské haly jen pětistovka diváků. Jakou mělo utkání atmosféru?

Je to škoda, hrály první dva týmy tabulky tak by člověk očekával, že dojde více lidí. U nás by přišly dva tisíce lidí a byla by parádní atmosféra. Velké díky patří těm, kteří za námi jeli takovou dálku nás podpořit. Jejich podpory si vážíme.


Čeká vás teď dlouhá série venkovních zápasů. Už ve středu jedete bojovat do Šumperka, proti němuž se vám letos moc nedaří. Co bude potřeba zvládnout, abyste z ledu Draků odvezli body?

Hlavně musíme zvládnout emoce, být disciplinovaní a nenabízet Šumperkuzbytečné přesilové hry. Co se týče kvality soupeře a rychlosti hry, bude zápas dost podobný tomu v Porubě. Do každého zápasu jdete s tím, že chceme vyhrát a stejně tomu bude i ve středu. Věřím, že můžeme být v Šumperku úspěšní.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 200:88 97
2. HBR Havl. Brod 38 144:125 66
3. OPA Opava 37 134:127 61
4. HOD Hodonín 37 139:131 60
5. VAL Val. Meziříčí 37 129:113 59
6. KOP Kopřivnice 39 124:116 58
7. ZNS Žďár n/S 37 122:144 46
8. NJI Nový Jičín 38 112:154 45
9. MBU Mor. Budějovice 37 101:207 15

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS