Výsledek rozhodně odpovídá průběhu zápasu, míní Arnošt Šifl

Výsledek rozhodně odpovídá průběhu zápasu, míní Arnošt Šifl
čtvrtek 17.9.2009 | Jan Hochman

Dvacítka hráčů v poli zasáhla do včerejšího utkání v Blansku a hodonínští uštědřili vysokoškolákům devět branek a do střelecké listiny se zapsalo devět střelců. Drtiči hrají od začátku soutěže na čtyři pětky a vypadá to, že to zatím všem vyhovuje. Prosazují se jak členové první tak čtvrté formace, což dělá trenérům obrovskou radost. A jak viděli právě trenéři vítězný zápas? To nám prozradil asistent Arnošt Šifl.

 
 
Výsledek 9:3 z utkání na soupeřově ledu nečekal snad ani ten největší optimista. Nikdo z asi 120ti fanoušků SHK, kteří vážili cestu, ale nemohl být byť jen trochu zklamán a na osmdesátikilometrovou cestu domů se vydávali s úsměvem na rtech. Stejně tak odjížděl domů i autobus s hokejisty a trenéry, i když ti přiznali, že měli z utkání mírné obavy. „S dnešním zápasem jsme samozřejmě spokojeni. Výsledek hovoří za vše. Trochu jsme se Techniky obávali, nevěděli jsme pořádně, co hrají a porazili Přerov, což je silný soupeř. Připravili jsme se ale zodpovědně, opět jsme si pohlídali střední pásmo, i když prvních 5-10 minut jsme špatně bruslili“, popsal na začátek asistent trenéra Kosíka Arnošt Šifl.

První branku utkání vstřelil krásným blafákem Jozef Haring, který se v přípravě zpočátku trochu trápil, ale poslední zápasy už dává jasně najevo své kvality. Na jeho branku odpověděl Radek Fischer, ale Drtiči byli od začátku utkání pány na hřišti a byla otázka času, kdy se opět prosadí. „Nechali jsme dostat Techniku do dvou příležitostí, ale pak se nám podařilo dát gól a i když domácí vyrovnali, podařilo se nám ještě do přestávky odskočit na dvě branky“, komentuje průběh první třetiny Šifl.

Druhá třetina byla nejdivočejší a také přinesla hned pět branek. Čtyři z nich za záda domácích brankářů Jirkůva a Nováka, když druhý jmenovaný po páté inkasované brance střídal svého kolegu. Hned v úvodu druhé části se domácí přiblížili na dostřel jediného gólu, netrvalo ale dlouho a Drtiči opět odskočili až na rozdíl pěti branek. Sílu mužstva, které se po snižující trefě nesoustředilo jen na bránění jednobrankového vedení, viděli i trenéři. „Ve druhé třetině byl důležitý moment, kdy jsme hned ve třicáté vteřině dostali branku, ale rychle jsme odpověděli a přidali jsme i další branky. Poté už jsme hru kontrolovali. Byli jsme techničtější a přehráli jsme Techniku i fyzicky. Domácí sice kousali, ale my jsme jim svým dobrým pohybem otupili celé střední pásmo a přinutili jsme je v obranném pásmu dělat chyby“, vysekl poklonu svým svěřencům Arnošt Šifl.

Oproti systému hry na tři pětky, který razil minulý trenér Číhal, hrají letos Drtiči od počátku na čtyři útočné formace a většinou i na osm beků. Záměr je jasný. Zaprvé je to nabytý kádr, ve kterém těžko hledat hráče, který by si nezasloužil nastoupit a zadruhé neméně podstatný důvod je ten, že se zápasová zátěž rozloží mezi více hráčů. „Celý zápas jsme odehráli na čtyři pětky, což je velice důležité, že nám to tak klape. Ušetříme tak hromadu sil a hodně se nám to vyplácí. V poslední třetině byla Technika hodně unavená a myslím si, že celé utkání mohlo skončit i větším rozdílem. Výsledek tedy rozhodně odpovídá průběhu zápasu“, řekl na závěr „Erna“ Šifl.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS