„Výhru beru jako malé zadostiučení“, říká obránce Jiří Zapletal

„Výhru beru jako malé zadostiučení“, říká obránce Jiří Zapletal
čtvrtek 18.12.2014 | Jan Hochman

Nepatří mezi vyhlášené bombarďáky, góly dává spíše výjimečně. Branka proti Technice Brno ho však nesmírně hřála. Hodonínský obránce Jiří Zapletal ve 27. minutě šťastně dloubl do kotouče, který skončil za zády brankáře Nováka.

 
 

„Jenom jsem píchl do puku. Měl jsem štěstí, které nám scházelo v předchozích zápasech," usmíval se po derby Jiří Zapletal.

Drtiči i díky dorážce třiatřicetiletého beka zdolali tradičního jihomoravského rivala 3:2 a do tabulky si připsali velmi cenné tři body. „Bylo to hodně důležité utkání. Jsme rádi, že jsme proti silnému soupeři odčinili nepříjemnou porážku ze Vsetína. Tam jsme nehráli tak špatně, výsledek ale neodpovídal předvedené hře," uvedl krátce po středečním duelu Jiří Zapletal.

Zkušený bek si nepovažoval pouze výsledku, ale také výkonu. „S Technikou jsme hráli výborně. Zápas jsme odmakali a takticky velmi dobře zvládli. Takto by to mělo pokaždé vypadat," uvědomuje si Zapletal.

V závěru utkání ovšem bylo domácím pořádně horko. Vysokoškoláci odvolali náhradního gólmana Chvátala z branky a více než čtyři minuty před koncem to zkusili v šesti. Hosté protivníka mačkali a dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Na vyrovnání už ale v hektickém závěru nedosáhli. „Soupeř se dostal na koně. Naštěstí nás Zdenko Kotvan několikrát podržel," pochválil Zapletal gólmana.

Podle hráče s číslem pětadvacet na zádech jdou výkony Drtičů nahoru. „Třeba se mnou někdo nebude souhlasit, ale od té doby, co jsem se do Hodonína vrátil, tvrdím, že se k nám štěstí obracelo zády. Tak snad jsme si ho k sobě přivolali zpátky," věří Zapletal.

Ten se chtěl proti bývalému klubu ukázat, což se mu nakonec povedlo. „Menší motivaci jsem měl. Výhru a gól ale spíše beru jako hodně malé zadostiučinění, protože Technika mně zůstala něco dlužna. Věřím však, že boží mlýny melou a že se problém za nějakou dobu srovná," říká Zapletal.

Zkušenému zadákovi se zatím nedaří sbírat body. Ve dvaceti zápasech vstřelil tři branky a připsal si dvě gólové nahrávky. Mezi hodonínskými obránci je Zapletal v produktivitě až čtvrtý. Zato společně s Charvátem patří mezi nejtrestanější hráče SHK. Dosud řízný bek nasbíral čtyřicet minut. „Jsem ve stejné pozici jako v Technice. Hraji ve třetí obranné dvojici a na přesilovky moc nechodím. Určitě to může být lepší," dodal. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS