„Vsetín potrestal každou naši chybu gólem,“ uznává kvality soupeře Michal Kuba

čtvrtek 3.11.2016 | Tomáš Chramosta

Ačkoliv výsledek 1:5 vypadá hrozivě, hodonínští hokejisté rozhodně nepředvedli bezkrevný výkon. Svědčí o tom i zápasová bilance střel na branku, ve které Drtiči vedoucí celek tabulky dokonce předčili. Jenže Valaši byli o poznání efektivnější. „Buď nám puk odskakoval, odrazil se na jejich hokejky, anebo nás vychytal brankář,“ říká Michal KUBA. Hodonínský útočník se střelecky trápí, přesto se na ledě snaží odevzdat stoprocentní výkon pro tým.

Dnes vás čekal jeden ze šlágrů sezony, před domácím publikem jste přivítali lídra soutěže ze Vsetína. V podobných zápasech chce každý uspět. Jaká vládla v kabině před utkáním atmosféra?

Všichni jsme věděli, proti jakému soupeři hrajeme a to byla motivace sama o sobě. Proti takovému soupeři se chceš vždycky ukázat a předvést ten nejlepší výkon, takže atmosféra v kabině byla plná soustředění. Myslím si, že jsme k tomu přistoupili velmi dobře.

S jakou strategií jste vstupovali jako tým do zápasu? Svěřili trenéři tvojí formaci speciální pokyny?

Máme určitý herní systém, který se nemění. Trenéři nás připravují na každý daný zápas jinak, to záleží na soupeři. Což je dobře, protože víme, co zhruba čekat. Proti takovým soupeřům ze špičky tabulky musíš hrát víc defenzivně, každý má na ledě svoje úkoly, jak defenzivní, tak ofenzivní, které když se plní na 100%, tak s tím mají soupeři problém. Já teď hraju ve třetí formaci, kde jsou úkoly jasné. Dostávat soupeře pod tlak, dobře bránit, snažit se nedostat gól, takže spíš hrajeme defenzivnější styl.

Vstup do utkání jste neměli ideální, brzy jste prohrávali 0:2, to asi sebevědomí moc nepřidá…

Myslím si, že vstup do utkání patřil nám. Prvních šest nebo sedm minut jsme hráli prakticky u nich ve třetině, jenže Vsetín dvakrát ujel a dal dva góly. Je to těžké proti takovému soupeři prohrávat hned na začátku 2:0, ale hokej se hraje šedesát minut, bylo spoustu času s výsledkem něco udělat.

Přesto jste se dokázali po přestávce zvednout, zejména v prvních šesti minutách jste soupeře dokázali dostat pod tlak. Zápas by se asi vyvíjel jinak, pokud by se vám podařilo vyrovnat…

Jak říkáš. Těch šancí na vyrovnání bylo spoustu. Vsetín podržel brankář, navíc mají natolik zkušený tým, že potrestali každou naši chybu gólem.

Po čtyřiceti minutách hry svítilo na světelné tabuli skóre 1:5. Bylo těžké najít motivaci do třetí části hry?

Šli jsme do třetí třetiny s tím, že ji vyhrajeme a zápas nevypustíme.

Gólových šancí jste v průběhu utkání měli dostatek, sám jsi byl u několika nadějných momentů. Aktuálně vedoucí tým tabulky jste dokonce přestříleli. Čím to, že jste se nedokázali více střelecky prosadit?

Šancí jsme měli hodně a měli jsme i docela smůlu v zakončení. Buď nám puk odskakoval, odrazil se na jejich hokejky, anebo nás vychytal brankář. Já sám o sobě mám letos strašnou smůlu a nedaří se mi ty góly dávat, i když mám spoustu šancí. Když už brankáře překonám, tak je to buď tyčka, nebo mi ten gól rozhodčí neuznají. Snažím se na to nemyslet. A když to nejde střelecky, tak se snažím týmu pomáhat jinak.

Měli jste k dispozici celkem 10 minut a 47 sekund v početní výhodě, přesto jste nedokázali žádnou z přesilovek využít. Kde se stala chyba?

Přesilové hry se z naší strany oproti začátku sezóny hodně zlepšily. A jak už jsem říkal, veškeré naše snažení o vstřelení branky ztroskotalo na hostujícím brankáři.

Vsetínský hokejový klub ukázal, že se právem vyhřívá na průběžném prvním místě druhé ligy. Souhlasíš?

Souhlasím s tebou. Mají výborný a zkušený tým, který má cíl a jde si nekompromisně za ním.

Přejděme na poněkud veselejší notu. V sobotu vás čeká utkání na ledě Techniky, tradičního rivala. Co je nutné udělat pro to, abyste v Brně o víkendu složili reparát?

Každý zápas je jiný, nebude to vůbec lehké. Musíme být hlavně disciplinovaní, hrát dobře v obraně a využívat šance. Věřím, že nás na Techniku trenéři dobře připraví a pokusíme se z Brna přivézt 3 body.

O víkendu začíná Euro Hockey Tour turnajem Karjaly. Jak myslíš, že si česká reprezentace povede?

Myslím si, že to budou vyrovnané zápasy a nějaký bodík by Češi do tabulky mohli urvat.