„Věřil jsem, že to kluci v té závěrečné přesilovce dají,“ říká golman Vladislav Koutský

„Věřil jsem, že to kluci v té závěrečné přesilovce dají,“ říká golman Vladislav Koutský
neděle 8.12.2013 | Redakce, foto: i.lidovky.cz, hcpce.cz

Včera se brankář VLADISLAV KOUTSKÝ poprvé představil hodonínskému publiku v derby s Břeclaví. Připsal si více než dvě desítky přesných zásahů a své nové spoluhráče několikrát v zápase podržel. Díky gólu Pavla Kříže z poslední vteřiny Jižanského derby prožil po svém prvním utkání v barvách slováckého celku vítězné oslavy. Sám ale v pozápasovém rozhovoru přiznává, že na něm byla cítit dlouhá pauza zaviněná zraněním třísel a jak sám říká: „Můžete trénovat jak chcete, ale zápas je zápas. Je to něco úplně jiného“.

 
 

    Vladislav KOUTSKÝ

Osmadvacetiletý golman se na jih Moravy dostal díky kontaktům předsedkyně klubu Jany Gajošové s mým hráčským agentem. Do Hodonína přichází tento zkušený brankář zatím na měsíční hostování. Podle slov předsedkyně klubu však není vyloučeno, že se může působení Vladislava Koutského na Slovácku protáhnout i na delší dobu.

Náchodský rodák toho ve svém životě odchytal už spoustu. V jeho statistikách najdeme jako jeho zaměstnavatele převážně extraligové Pardubice a pak hned několik prvoligových mužstev. Vloni toho nejvíce odchytal v brankovišti Ústí nad Labem a i letos měl nastupovat ve druhé nejvyšší soutěži.

„Začal jsem s Hradci Králové, kde se měla hrát první liga. Jak ale všichni víme, tak se tam nakonec stěhovala extraliga z Českých Budějovic. Poté jsem se připravoval v Pardubicích, a když už to vypadalo, že se rýsuje nějaké angažmá, tak jsem se bohužel zranil,“ říká nejčerstvější posila hodonínských hokejistů Vladislav Koutský.

Tím zraněním místem byla pro brankáře hodně důležitá a namáhaná třísla. O tom, jak moc je toto zranění nepříjemné by mohl povídat i Petr Peš, který s poraněním slabin laboruje také už třetí týden. Zkušený brankář přijel do Hodonína teprve v pátek odpoledne, kdy s týmem absolvoval první společný trénink.

Angažmá v Hodoníně je pro něj druhým setkáním s druhou ligou. Poprvé nastoupil ve druholigovém zápase před sedmi lety v dresu Pelhřimova. „Odchytal jsem tam tehdy jen pár zápasů, ale co si tak vzpomínám, tak to nebylo nic jednoduchého. A dnes se to ukázalo opět. Druhá liga má svou kvalitu a některé zápasy jsou těžší, než v ty v první lize,“ vzpomíná na své první setkání se soutěží, v níž nastupují hodonínští hokejisté.

Analogie mezi Koutského působením na Vysočině a jeho včerejší premiérou v dresu Drtičů je i v tom, že jak tehdy, tak včera v Jižanském derby, naskočil do ostrého zápasu po dlouhé a pauze a nerozchytán. „Chybí mi zápasový rytmus. Tu dlouhou přestávku jsem určitě cítil. Můžete trénovat jak chcete, ale zápas je zápas. Je to něco úplně jiného,“ popisuje své bezprostřední pocity z jeho premiérového zápasu v brance SHK.

„Začátek zápasu mi vyšel docela dobře. Měl jsem tam pár zákroků, které mi pomohly,“ pokračuje v hodnocení napínavého Jižanského derby s pořadovým číslem 29. V zápase si připsal celkem dvaadvacet přesných zásahů, čtyři střely z břeclavských holí skončili za jeho zády. „Tu první branku jsem asi mohl chytit. Ty další dvě byly po tečovaných střelách, které jsem v podstatě vůbec neviděl a ani nevím, jak to tam vlastně spadlo. A ten čtvrtý gól… sice to trefil pěkně pod víko, ale určitě se to dalo chytat,“ přemítá Koutský, podle nějž se na poslední inkasované brance podepsala dlouhá herní pauza. „Normálně bych to určitě chytil, ale asi mi ještě chybí to zápasové vytížení,“ dodává.

Jeho chybu při vyrovnávací trefě lvů ale dokázali jeho spoluhráči napravit a sympatický brankář tak mohl ve své premiéře v oranžovo-modrém dresu slavit vítězství za tři body. „Klukům jsem v té závěrečné přesilovce pět na tři věřil, že to dají. Přesilovky jsme nehráli špatně, takže jsem si říkal, že to vyjde. Zápas jsme odehráli dobře, soupeře jsme přestříleli, měli jsme i víc šancí. Bylo to sice až v samotném závěru, ale jsme za to všichni moc rádi a myslím si, že jsme si to zasloužili,“ neskrýval po napjatém derby spokojenost.

Pardubický odchovanec bude trénovat doma na východě Čech. „Do Hodonína budu jezdit vždy na trénink den před zápasem,“ prozrazuje. Na jihu Moravy strávil teprve dva dny, zatím má ale ze svého nového působiště jen pozitivní pocity. „V Hodoníně se mi líbí. Zázemí je tady na druhou ligu opravdu nadstandardní a byl jsem hodně a moc mile překvapen i návštěvou a atmosférou na zápase, která byla výborná,“ pochvaluje si tréninkové podmínky i přízeň hodonínských fanoušků. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS