„Věřil jsem, že když snížíme, tak půjde náš výkon nahoru,“ říká tříbodový útočník Martin Špok

„Věřil jsem, že když snížíme, tak půjde náš výkon nahoru,“ říká tříbodový útočník Martin Špok
čtvrtek 10.12.2015 | Jan Hochman

Po dlouhém čekání se konečně dočkal. Útočník MARTIN ŠPOK odehrál za poslední měsíc jen tři utkání a od jeho posledního gólového zásahu v Jižanském derby uběhla spousta času. Ve včerejším duelu na ostravské půdě však svůj půst ukončil a zaznamenal hned dvě přesné trefy. Navíc se asistencí podílel i na vítězném gólu parťáka Petra Peše.

 
 

Martine, po dobrém začátku jste dostali gól prakticky z ničeho a o nedlouho později to bylo už o dvě branky. Jak moc vás tento průběh poznamenal?

Ano, začátek zápasu byl podobný tomu v Moravských Budějovicích. My jsme hráli a soupeř dával góly. Ale pevně jsem věřil, že když snížíme, tak půjde náš výkon nahoru, a tak se i stalo.


Prakticky ihned po obrátce se vám podařilo vstřelit snižující branku. Myslíš, že by se tento gól dal nazvat jako jeden ze zlomových momentů utkání?

O první přestávce jsem říkal Koubovi (Michal Kuba, pozn. redakce) vedle mě, že pokud dáme gól my, tak to uhrajeme a pokud oni, tak to bude těžké (úsměv). Myslím, že to zlomový moment byl. Nás to nakoplo a začali jsme si více věřit. Měli jsme i hodně šancí. Říkali jsme si, že je jen otázkou času, kdy padne gól.


Snižující a následně i vyrovnávací trefa jde právě na Tvůj účet. Můžeš fanouškům přiblížit oba Tvé dnešní zásahy?

První branka padla v přesilovce. Dostal jsem ve vlastní třetině puk, u útočné modré jsem si narazil se Sajgonem (Jakub Sajdl, pozn. redakce) a potom vystřelil. A druhý… v útočném pásmu jsem přenechával do tandemu Kučovi (Zdeněk Kučera, pozn. redakce), ten vystřelil, golman vyrazil kotouč jen před sebe a já už jsem to jen dorážel do prázdné brány.


Na gólový zápis jsi čekal více než měsíc a o tom, jak moc jsi dnes chtěl opět vstřelit branku, vypovídá i celkem jedenáct střeleckých pokusů, které jsi vyslala na porubského golmana…

Bohužel jsem díky trestu a následné dlouhé pauze téměř měsíc nehrál, takže jsem se samozřejmě těšil. Domácí zápas s Karvinou nám bohužel nevyšel, ale dnes to bylo o něčem jiném. Opravdu to bylo jedenáct střel? Tak to je celkem špatná bilance, že z toho byly jen dvě branky (úsměv).


V Ostravě jste vyhráli po dlouhých 721 dnech. Mysleli jste před zápasem na to, že jste Porubu na jejím ledě neporazili sedm zápasů v řadě?

Vzpomínali jsme s Pokecem (Petr Pokorný, pozn. redakce) na poslední vítězný zápas. Už to bylo opravdu dávno. Ale v té statistice je zahrnuto i play-off a tam často vyhrává domácí celek. Nedělal bych z toho nějaký komplex. Jsou místa, kde se mi hraje hůř, ale zrovna Poruba to není. Takový Nový Jičín nebo Opava jsou pro mě osobně nepříjemnější.


Utkání s Porubou se často nesou v nervózním duchu a většinou je doprovází i velký počet vyloučených na obou stranách. Vy jste dnes měli jen tři vyloučené. Byl to jeden z klíčů k dnešnímu vítězství?

V pěti se samozřejmě hraje líp. Důležité bylo, že nám dnes jezdily nohy, takže jsme nemuselli faulovat. Myslím si, že ani Poruba neměla moc vyloučených. Nebylo to zákeřné utkání, dnes se opravdu hrál hokej.


Osm minut před koncem jste dokonali skvělý obrat třetí brankou, v níž jsi měl také prsty. Jak vznikla rozhodující akce utkání?

Při postavení na buly u útočné modré jsem se dozvěděl, že máme nový signál (směje se). Z pozice beka mi Šeďa (Zdeněk Jurásek, pozn. redakce) nahrál, já zatáhl puk do útočné třetiny a nadvakrát se mi podařilo přihrát Pešákovi, který to trefil z dost ostrého úhlu, z první a navíc ještě přes ruku. Je to prostě střelec (úsměv).


Domácí přidali na obrátkách a byli hodně nebezpeční. Poslední desítky vteřin byly asi hodně nervózní…

Zdeno se rozchytal k výbornému výkonu. Já jsem ani jeden gól, který jsme dostali, neviděl. Ale potom měl velice dobré zákroky a musím přiznat, že jsme měli občas i kopec štěstí. To měl ale i jejich golman. V závěru jsme hráli v oslabení čtyři proti šesti, takže tlak byl samozřejmě obrovský, ale bojovností jsme to zvládli.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS