Venkovní šichty zvládli, teď Drtiče čeká domácí dvojzápas. Už ve středu Hodonín hostí nepříjemný Žďár nad Sázavou

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté se poprvé od nepříjemného výprasku se Šumperkem představí v domácím prostředí. Drtiči se však po hrozivém debaklu 2:9 s Draky rychle otřepali a po dvou venkovních výhrách se zase vrátili do pohody, kterou chtějí potvrdit také ve středu na domácím ledě proti soupeři ze Žďáru nad Sázavou. Souboj 21. kola východní skupiny druhé ligy začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v obvyklých osmnáct hodin.

Slovácký celek se v případě jakéhokoliv bodového zisku posune v tabulce před Opavu na čtvrté místo, protože Slezan má ve středu volno. Jednoduché to mít ale rozhodně nebude.

Žďár nad Sázavou totiž v letošním soutěžním ročníku sebral Drtičům už čtyři body, navíc v posledních zápasech se dostal do slušné formy. Plameny z posledních pěti zápasů hned čtyři vyhrály. Naposledy sice podlehly vedoucímu Šumperku 1:2, předtím si ale postupně poradily s Opavou, Moravskými Budějovicemi, Valašským Meziříčím i Novým Jičínem.

Celek z Vysočiny je v tabulce na sedmém místě, stejně jako šestá Kopřivnice získal dvaadvacet bodů. Navíc má oproti Tatře utkání k dobru.

Žďár ve svátečním duelu trápil vedoucí Šumperk

Náročná šichta čekala v utkání 19. kola II. ligy – skupiny Východ na hokejisty Žďáru nad Sázavou. Na Bouchalky totiž dorazil vedoucí celek tabulky, hráči Šumperku. Plameny proti favoritovi bojovaly jako lvi, na bodový zisk to ale těsně nestačilo.

„Zápas se musel divákům líbit. Hokej se hrál ve velkém tempu a šance byly na obou stranách. Bod by nám určitě slušel. I přesto, že jsme prohráli, musím před výkonem mužstva smeknout,“ uvedl trenér SKLH Žďár nad Sázavou Radek Haman.

Začátek zápasu se nesl ve slavnostním duchu, domácí klub se totiž loučil se svými bývalými oporami, Lukášem Krupkou a Josefem Koldou. Samotné utkání však pro Plameny nezačalo příliš šťastně. Už na začátku třetí minuty putoval na trestnou lavici Wasserbauer a v následné přesilové hře otevřel skóre zápasu Drtil – 0:1. Ve 14. minutě mohlo být vyrovnáno, ale v nepřehledné situaci jeden z domácích borců minul odkrytou branku hostů.

Smůla se držela Plamenů také v prostřední části. Ve 22. minutě vystřelil z prostoru levého kruhu Kovářů, jeho bomba pak orazítkovala břevno svatyně Šumperku. Ten samý hráč se ocitl v nadějné příležitosti také o deset minut později, když jej přihrávkou zpoza branky našel jeden z jeho spoluhráčů, hostující gólman ale zasáhl pravým betonem.

Otřepané pravidlo nedáš, dostaneš platilo pět minut po začátku třetího dějství. Střelu hostů gólman Sláma vyrazil a Milfait už měl při dorážce jednoduchou práci – 0:2. Hráče Žďáru nepříznivý vývoj nepoložil a deset minut před třetí sirénou bylo zaděláno na drama. Prokš našel na modré čáře postaveného Kališe. Ten neváhal a poslal puk přímo před brankoviště, kde jej skvěle tečoval do hostující branky Gregar – 1:2. Do prodloužení mohl zápas minutu před koncem jeho normální hrací doby poslat Bureš, ale na poslední chvíli mu do střely vložil hokejku gólman hostů a zachránil tak svému celku plný bodový zisk.

„Dnes to jsou opravdu těžce vydřené body. Soupeř zápas nevzdal ani za stavu 0:2 a až dokonce poctivě pracoval. Na druhou stranu myslím, že jsme zaslouženě odvezli tři body. Kluci si vytvořili šance i na větší rozdíl, ale domácí ve hře držel výborný brankář,“ prohlásil kouč Draků Martin Janeček.

Produktivitě Žďáru vládne Lukáš Bureš

Produktivitu Žďárských má na starosti silná dvojka. Útočník Lukáš Bureš nasbíral 18 bodů za 3 góly a 15 asistencí. Ondřej Kovářů si zatím připsal 17 bodů za 6 gólů a 11 přihrávek. Defenzivě vévodí Jan Wasserbauer, který má na svém kontě deset bodů. Mezi třemi tyčemi najdeme Jana Čápa. Finalista s Moravskými Budějovicemi z loňského ročníku změnil angažmá. U Plamenů nastoupil ke dvanácti zápasům. Jiří Sláma nastoupil do sedmi duel.

Představujeme soupeře …

SKLH Žďár nad Sázavou  je český klub ledního hokeje, který sídlí ve Žďáru nad Sázavou v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 1939. Svůj současný název nese od roku 2003. Od sezony 2008/09 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou červená a černá. Od roku 1993 do roku 2002 hrál žďárský klub druhou národní ligu. V roce 2002 odkoupil licenci na 1. ligu od krachujících Rosic. Hned v následujícím ročníku ovšem prodal svoji prvoligovou licenci Kometě Brno. Klub hrál poté 2. ligu až do roku 2007, kdy prodal práva na soutěž Kutné Hoře. Hned v následujícím roce se však klubu podařilo znovu postoupit z krajského přeboru do 2. ligy. Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Žďár nad Sázavou s kapacitou 4 000 diváků.