Ve všech mládežnických týmech bych nechal maximálně patnáct hráčů, říká mladý útočník Drtičů Mlynář

Ve všech mládežnických týmech bych nechal maximálně patnáct hráčů, říká mladý útočník Drtičů Mlynář
neděle 12.1.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Patří mezi třebíčské odchovance, ale úspěchy sbíral až v brněnské Kometě, kde nejprve slavil titul v kategorii staršího dorostu a pak si na krk pověsil zlatou medaili i jako junior. Jelikož šanci v extraligovém týmu zatím nedostal, pomáhá v letošní sezoně hodonínským Drtičům. Pořádně vidět byl útočník Tomáš Mlynář i v sobotu na ledě Opavy, kde si připsal gól a asistenci. „Se čtrnácti body ale úplně spokojený nejsem, na druhé straně jsem byl na začátku sezony měsíc a pul zraněný, takže se do toho nyní ještě spíš dostávám. Důležité ale je, že se teď daří našemu týmu,“ říká jednadvacetiletý hokejista.

 
 

Poslední venkovní zápasy vám vyšly. Který z duelů byl těžší?

Je pravda, že se nám v novém roce zatím daří. Pro mě osobně byl těžší zápas s Opavou, odkud jsme přivezli výhru v prodloužení. Pět bodů ze dvou venkovních zápasů je super. Doufám, že naše vítězná série bude pokračovat.

V Opavě jste se dlouho nemohli střelecky prosadit? Chytal Daňo opravdu tak dobře?

Víme, že Opava má dobrého gólmana, na kterém hodně staví. Na začátku utkání jsme měli šance, které kdybychom proměnili, tak by další část zápasu byla o trošku jednodušší.

Jak moc vám chyběli kluci z juniorky ze Zlína či další hráči?

Každý hráč má svoji roli a když někdo vypadne, vždycky je to nepříjemné. Jsem rád, že jsme to zvládli i za kluky, kteří v zápase s Opavou nebyli k dispozici.

Byl velký problém, že se v polovině zápasu zranil klíčový obránce Miklík?

Samozřejmě je to problém, když vám vypadne obránce, který prožívá skvělou sezonu a podává výborné výkony. Ale nesmíme si to připouštět, naopak musíme hrát pořád stejně.

Přijde mi, že v posledních zápasech jste se hodně semkli. Vidíte ti stejně?

Neřekl bych, že jsme se semkli až teď. Přijde mi, že celou dobu od začátku sezony je tu dobrá parta, která chce vyhrávat.

Na třetí Opavu nyní ztrácíte jediný bod. Věříte, že byste mohli jít do play-off třeba i ze třetí pozice, nebo se spíš ohlídáte za sebe?

Tabulka je hodně vyrovnaná. Mezi druhým a pátým místem je rozdíl sedmi bodů, což je tak málo, že každý z těch týmu se může ještě propadnout. Myslím, že je o co hrát. Budeme se snažit jít do play-off z druhého místa.

Jak si vůbec užíváte angažmá v Hodoníně?

Je zatím super. Město jsem úplně tolik nepoznal, maximálně, když jedeme z Brna ke stadionu, tak cestu znám výborně. (smích) Zázemí se ale rovná prvoligovým týmům. Fanoušci jsou tu super. Chodi hodně lidí, fandí, což nám dost pomáhá. To, že je tu hodně mladých kluků, je taky dobré. Alespoň mi odpadá povinnost sbírat po tréninku puky a odnášet láhve. (úsměv)

Patříte mezi odchovance Třebíče. Láká vás zase obléknout dres Horácké Slavie? Co vůbec říkáte na její výsledky v Chance lize?

V Třebíči jsem s hokejem začínal, ale v patnácti letech jsem odešel do Brna a vrátil se až do chlapů v devatenácti letech. Momentálně mě nosit dres Třebíče nijak neláká, ale někdy v budoucnu se situace může změnit. Rád bych si tam ještě zahrál. První ligu sleduji, výsledky znám. Myslím si, že se kluci z Třebíče po změně trenéra nekopli a jsou schopni do play-off postoupit. Přeji jim to.

Prošel jste mládeží Komety. Jak na působení v Brně vzpomínáte? Byl zisk juniorského titulu největším úspěchem ve vaší kariéře?

Na působené v Brně vzpomínám v dobrem. I když ne vždy bylo vše tak, jak bych si představoval. Teď s odstupem času na to vzpomínám už jen v dobrém. Myslím, že zisk juniorského titulu byl velký úspěch, ale nechtěl bych zapomenout ani na titul ze staršího dorost, který byl můj první větší úspěch.

Nečekal jste, že byste mohl třeba dostat šanci i v extraligovém týmu?

Samozřejmě jsem si chtěl zahrát extraligu v Brně. Bohužel se to nepovedlo. Na druhé straně to nijak neovlivním. Věřím ale, že ten čas ještě může přijít, ať už v Brně nebo nebo v kterémkoliv jiném týmu. Kometu sleduji a fandím jí.

Co říkáte na mistrovství světa dvacítek? Jak vnímáte kritiku na současné mladé hráče a stav v českém hokeji? Co byste změnil?

Šampionát dvacítek jsem sledoval a ne jenom naše zápasy. Je škoda, že to skončilo už ve čtvrtfinále, bohužel jsme na víc neměli. Když se podívám na herní projev Švédů, Finů, Rusů, tak každý vidí, v čem je problém. A co bych změnil? Ve všech mládežnických týmech bych nechal maximálně patnáct hráčů, aby všichni byli dostatečně vytížení a měli prostor se vyvíjet. Dále zápasy třikrát týdně a hlavně trenéra, který nechá kluky tvořit a nebude po nich chtít, aby se zbytečně zbavovali puků. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS