„V závěru nám chybělo trochu víc energie,“ říká k neproměněné přesilovce pět na tři útočník Petr Peš

„V závěru nám chybělo trochu víc energie,“ říká k neproměněné přesilovce pět na tři útočník Petr Peš
čtvrtek 12.2.2015 | Jan Hochman

V utkání s ostravským soupeřem bylo hodonínské křídlo u tří branek svého týmu. Ani tento příspěvek znojemského rodáka však nestačil na víc, než jeden bod. „Bod nám momentálně nestačí,“ říká upřímně PETR PEŠ. Hodonínská čtyřicítka patří mezi nejvytíženější hráče Drtičů, kteří v posledních zápasech nastupují v hodně poslepované sestavě. „Hrajeme na pár lidí už několikátý zápas, a když je hodně oslabení a přesilovek, tak se tam točíme ob střídání,“ dodává dvaatřicetiletý forvard.

 
 

    Petr PEŠ

Petře, poprvé v sezoně jste s ostravským celkem uhráli bod. Mohlo jich být ale i více. Je bod ze zápasu s Porubou moc zisk, nebo ztráta?

Bod nám momentálně nestačí. Potřebujeme co nejvíce bodovat každý zapas, abychom se v tabulce posunuli výše.


Hosté se dostali v polovině první třetiny do vedení, na které jste ale odpověděli brankou, která zejména u kapitána Poruby vyvolala bouři nevole. Jak jsi celou situaci před vyrovnávacím gólem viděl?

Z mého pohledu jsme vyšachovali obranu a Kouba (Michal Kuba, pozn. redakce) udělal mazácký blafák. Střelu pověsil do spojnice s obloukem a dle mého názoru i názoru Banána (Radek Tihlář - brankář Poruby, pozn. redakce) to gól asi byl.


Postupně jste si vypracovali dvoubrankový náskok a měli jste nakročeno k tříbodovému zisku. V konci druhé třetiny ale soupeř otočil skóre ve svůj prospěch. Čemu to přisuzuješ?

Od stavu 3:1 jsme hráli prakticky zbytek třetiny v oslabení a dvě přesilovky zkušený soupeř rychle využil. V té chvíli na nás padla deka a gól do šatny byl jen vyústěním.


V závěru základní hrací doby jste měli dlouhou výhodu o dva hráče. Co chybělo k tomu, abyste strhli vedení na svou stranu?

Asi nám chybělo trochu víc energie. Hrajeme na pár lidí už několikátý zápas, a když je hodně oslabení a přesilovek, tak se tam točíme ob střídání. Pak je znát, že chybí více síly v zakončení. V té přesilovce pět na tři tam pár střel od Grmiče (Kristián Grman, pozn. redakce) šlo, ale neměli jsme tolik štěstí, aby se to lépe odrazilo.


Konec základní části dohráváte v hodně okleštěné sestavě. Jak moc náročné to je, když hrajete zápas, ve kterém nemáte k dispozici ani tři kompletní pětky?

Náročné to samozřejmě je, ale bereme to s klukama, co chodíme na oslabení a přesilovky, jako trénink fyzičky na play-off (směje se).


Po Porubě je před vámi další těžký soupeř. V sobotu doma přivítáte lídra z Přerova. S čím do utkání půjdete?

Bude to ještě kvalitnější soupeř než Poruba, takže hrát lépe do obrany celý zápas a proměnit šance které určitě přijdou.


Do konce dlouhodobé části zbývají už jen čtyři kola. Na pátou příčku, která by nejspíše znamenala to, že byste ve čtvrtfinále poměřili síly s brněnskou Technikou, ztrácíte momentálně jeden bod. Myslíte už na to, kdo by mohl být vaším soupeřem pro první kolo play-off?

Je určitě pro psychiku dobře, že jsme smazali manko na Opavu a Jičín. My teď ale spíš řešíme to, aby se do kabiny nedostala ještě chřipka, protože pak bychom museli povolat snad i starší dorostence (směje se).


Děkuji za rozhovor.
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies