„V první části se zaměříme na fyzickou sílu a ve druhé přejdeme na rychlostní sílu," říká Roman Čechmánek

„V první části se zaměříme na fyzickou sílu a ve druhé přejdeme na rychlostní sílu,
čtvrtek 17.5.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté mají za sebou první dva týdny letní přípravy a my vám tak můžeme přinést čerstvé informace.

 
 

Po uplynulé sezóně ukončilo pár hodonínských hokejistů kariéru. Kolik hráčů se vám hlásilo na prvním tréninku? Jsou mezi nimi i nová jména?

Po skončení loňské sezóny ukončilo kariéru několik dlouholetých Hodonínských opor (Peš, Sajdl, Kuba), taktéž zkušení hráči jako Mojžíš a Vaněk. Některým hráčům bylo umožněno hledat si nové angažmá (Kotvan, Haloda O., Haloda M., Romančík), jiní přišli, že mají nabídky odjinud (Kužílek, Černohous). Na druhou stranu se tím otevírá příležitost pro mladé hráče, mezi nimiž jsou i odchovanci hodonínského hokeje, kterými jsou Michal Venclík, Erik Hložánek, Kamil Rýpar a Jajcay Andreas. Celkem se zapojilo do přípravy 18 hráčů.


Na hráče bude určitě kladen důraz. Jaká očekávání od nich máte během přípravy?

V loňské sezóně se hráči přesvědčili, jak náročné je hrát moderní hokej. Už jsou pryč ty časy, kdy se ve II. národní lize dalo hrát jen na zkušenosti a bez větší fyzické připravenosti. Proto i letní příprava bude vedena v tomto duchu. Do přípravy jsme zapojili i juniory (Veselovský Ondřej a Sedláček Tibor), aby si postupně zvykali na přechod mezi dospělé a na ledě ukázali, že jsou připraveni na větší konkurenci.


Jakým způsobem tréninky na suchu probíhají a co je jejich náplní?

Trénovat jsme začali druhý květnový týden a budeme pokračovat do konce června. V první části se zaměříme na fyzickou sílu a ve druhé přejdeme na rychlostní sílu. To vše bude prokládáno hrou na malém prostoru, což budeme chtít i na ledě. Je to směr, kterým bychom se chtěli ubírat i v sezóně.


Plánujete nějak speciálně uzpůsobit tréninky s výhledem na nadcházející sezónu?

Částečně jsem předběhl tuto otázku v předchozí odpovědi. To, co budeme dělat v letní přípravě, by mělo navazovat i na led. Souhra dvojic, trojic, přebírání si hráčů, hledání volného prostoru a komunikace. Tam jsme měli rezervy a budeme chtít na tom pracovat a zlepšit se.


Pracuje se na doplnění kádru v souvislosti s odchodem několika opor?

Ano. Víme, že se nedá hrát jen s mladými a talentovanými, proto probíhají průběžná jednání s některými hráči, kteří by měli výrazně posílit tým. Zatím je předčasné hovořit o jménech, ale každý fanoušek ví, že potřebujeme posílit na všech postech. Do sezóny půjdeme s kádrem dvaceti hráčů a tří brankářů a bude jen na hráčích, kdo si své místo vybojuje.


Děkuji za rozhovor.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33
Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS