Útočí na třetí příčku. Drtiči chtějí dobrou formu potvrdit i doma proti posledním Moravským Budějovicím

pondělí 13.1.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté se po dvou venkovních výhrách vracejí zase domů. Drtiči povzbuzení cennými triumfy ve Žďáru nad Sázavou a v Opavě chtějí slušnou formu potvrdit také proti posledním Moravským Budějovicím. V případě jakéhokoliv bodového zisku se Drtiči posunou v tabulce východní skupiny na čtvrté místo, neboť Valašské Meziříčí má ve středu volný los. Souboj 32. kola druhé ligy začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v osmnáct hodin.

Drtiči navíc mají na začátku nového roku slušnou formu, když bodovali v pěti z posledních šesti utkání. Na minulé povedené zápasy chtějí navázat i proti poslednímu týmu tabulky.

Miklík dostal volno, nastoupí i hráči ze zlínské juniorky

„V tomto utkání nemáme co získat, můžeme pouze tratit. Všichni od nás očekávají nic jiného než vítězství, které samozřejmě chceme taky. Doufám, že nás lidé přijdou povzbudit a nebudou na kluky hvízdat v momentu, kdy se třeba nebude tolik dařit. Když to někomu z nich nepůjde, určitě to není proto, že by se flákal, ale spíš z přemíry snahy. Znovu opakuji, máme mladý mančaft, ze kterého cítím obrovské odhodlání. Věžím, že výkony mužstva ještě půjdou nahoru,“ prohlásil trenér Drtičů Michal Konečný. K dispozici má momentálně téměř kompletní tým. Ve středu nebude hrát pouze obránce Miklík, který dostal od kouče volno. „Od sobotního utkání má problémy se zády. V sobotu už by ale měl nastoupit,“ říká Konečný.

V sestavě Drtičů se objeví i hráči ze zlínské juniorky. Jistě budou hrát Jaroněk, Dobiáš či Fajkus. „Nastoupíme se čtyřmi kompletními formacemi,“ hlásí Konečný.

Žihadla z dvanácti utkání hned šestkrát bodovala.

Úplně snadné to ale mít Drtiči nebudou. Moravské Budějovice sice byly dlouhou dobu bez jediného bodu, když prohrály patnáct zápasů v řadě. V posledním měsíci a půl ale přišlo zlepšení. Žihadla z dvanácti utkání hned šestkrát bodovala. Bod za prohru v prodloužení vybojovala proti Havlíčkovu Brodu, Hodonínu i Valašskému meziříčí, které v posledním kole také porazila. Další vítězství si připsala v souboji s Opavou. Tři body získala také díky kontumovanému zápasu se Žďárem nad Sázavou. Moravské Budějovice jsou sice stále poslední, staly se ale týmem, který pravidelně boduje.

Nejproduktivnějšími hráči Žihadel jsou Krutiš a Horký

Týmovým statistikám jasně vévodí dvojice útočníků Petr Krutiš (9+26) a David Horký (17+15). Produktivní jsou i Milan Procházka (7+17) a Ondřej Svoboda (10+8). Moravské Budějovice přišly v sezoně o třiadvacetiletého brankáře Ondřeje Halodu, jasnou jedničkou Žihadel tak zůstává David Vacek.

Moravské Budějovice schytaly v derby výprask

První zápas v novém roce se Žihadlům vůbec nevydařil. Svěřenci trenéra Vybírala v derby prohráli na ledě favorizovaného Havlíčkova Brodu 2:9. „My jsme samozřejmě chtěli navázat na zápas proti Valašskému Meziříčí. Myslím si, že vstup do zápasu nebyl dobrý ani z jedné strany, kdy se vůbec nebruslilo a byl to spíš takový sváteční zápas. Oba celky čekaly, co se stane. Domácí začali pracovat a hrát. My, přestože jsme inkasovali branku, jsme se do utkání hned vrátili slepenou brankou. Nicméně jsme udělali několik chyb, které zkušený soupeř potrestal. Paradoxně jsme dostali dva zbytečné góly ve druhé třetině, kdy jsme se po důrazné domluvě v kabině zvedli. Místo abychom šli do kontaktní branky, tak nám soupeř odskočil,“ zhodnotil nepovedený duel kouč poražených Miroslav Vybíral. Hostům se nepodařilo eliminovat soupeřovy přesilové hry. „Na tom musíme při tréninku zapracovat. Musíme se soustředit sami na sebe a pracovat dál,“ ví Vybíral, který dal v Kotlině příležitost také hráčům širšího kádru a dalším mladým klukům. „Někteří ukázali, že můžou hrát, někteří, že ne. My k tomu přistoupíme a vyladíme sestavu na další zápas tak, abychom byli připravení a porazili Hodonín,“ dodal Vybíral.

Představujeme soupeře …

Hockey Club Moravské Budějovice 2019

Počátky hokeje: 2019

Stadion: Zimní stadion Moravské Budějovice (kapacita 1 350 míst)

Klubové barvy: žlutá a černá

Trenér: Miroslav Vybíral

HC Moravské Budějovice 2019 je český klub ledního hokeje, který sídlí v Moravských Budějovicích v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 2005. Svůj současný název nese od roku 2019 po změně majetkové struktury klubu.Od sezóny 2012/13 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou černá a žlutá.

Historie ledního hokeje v Moravských Budějovicích

1919 – zřízení kluziště na loukách pod Heřmanskými kopci pod hlavičkou místní vojenské posádky

1925 – zřízení sokolského kluziště na městských sádkách 70. léta a 80. léta 20. století – neúspěšné snahy o vznik umělé ledové plochy a založení zimního stadionu ve městě

1995 – vznik prvních plánů na vybudování zimního stadionu

2003 – zahájeno jednání o vzniku prvního zimního stadionu ve městě

2005 – dostavění a slavnostní otevření prvního zimního stadionu ve městě; v témže roce byl založen současný klub

2012 – koupě druholigové licence od benešovského Lva

Poslední zápas soupeře

BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2019 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky:  3. Voříšek (Cachnín, Juráň), 9. Ludvík (Vala), 14. Juráň (Cachnín, Voříšek), 28. Třetina (Voříšek, Mikeš), 31. Kuchta (Pospíchal, Kliment), 46. Semrád (Pospíchal, Třetina), 48. Mikeš (Voříšek, Třetina), 56. Juráň (Voříšek, Cachnín), 59. Kliment (Cachnín, Voříšek) – 7. Procházka (Krutiš, Horký), 51. Špaček (Krutiš). Rozhodčí: Nikola Marek – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. Diváci: 338. Střely na branku: 41:32 (18:10, 10:14, 13:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 9:2.

Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Semrád, Pospíchal, Vala, Kliment, Benák – Přidal, Třetina, Mikeš – Voříšek, Cachnín, Juráň – Holenda, Ludvík, Kuchta

Moravské Budějovice 2019: Vacek (48. Helešic) – Šána, Trnka, Brabec, Bazala, Kruckovyč, Marcinko, Čermák – Molnár, Procházka, Krutiš, Hovsepyan, Alexa, Horký, Podlaha, Piš, Špaček, Sigmund, Sorger.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.