„Utkání se rozhodčímu nepovedlo. Takové zápasy by měli řídit dva sudí,“ říká po vypjatém derby Petr Peš

„Utkání se rozhodčímu nepovedlo. Takové zápasy by měli řídit dva sudí,“ říká po vypjatém derby Petr Peš
neděle 26.10.2014 | Jan Hochman

Ve včerejším utkání byl u většiny důležitých momentů. V první třetině přihrál v přesilovce svému nerozlučnému dvojčeti Juráskovi na vyrovnávací trefu, na začátku třetí pak v oslabení poslal svůj tým do dvoubrankového trháku. O pár minut později byl Petr PEŠ na ledě i u toho, když se Lvům podařilo vstřelit snižující branku, kterou ale sudí po chvilce odvolal. Volba hráče, kterého si naše redakce vybere na pozápasový ohlas tak byla více než jasná.

 
 

Petře, zažil jsi někdy v mistrovském utkání podobný konec zápasu?

Nikdy jsem nic podobného nezažil. V žácích třeba trenér stáhne tým do kabiny, ale po chvilce pošle hráče zpět na led, jen aby trochu zklidnil emoce. Přiznám se ale, že mě to od trenéra Konečného moc nepřekvapuje. Od něj to už je takový evergreen. On si na výkony rozhodčích stěžuje každý rok a snad po každém derby. Kdybychom měli odcházet do kabin pokaždé, kdy nejsme spokojeni s výroky rozhodčích, tak to ani nemusíme hrát.


Břeclavský trenér řekl po utkání, že se tak rozhodl proto, že se bál o zdraví svých hráčů. Bylo derby opravdu tak moc tvrdé?

Běžte se podívat k nám do kabiny. Taky mají kluci samozřejmě šrámy po těle, protože se všechny souboje dohrávaly. Ale taková prostě derby jsou. Nemyslím si ale, že by bylo nějak zvlášť tvrdé.


Vlna kritiky se snesla z obou táborů na ledě i v hledišti na výkon rozhodčího. Jaký je Tvůj pohled na včerejší výkon hlavního arbitra?

Když v začátku zápasu začal vylučovat za každý malý náznak, tak jsem si v duchu říkal, že pokud to v takovém zápase chce pískat takto, že se mu to může snadno vymknout z rukou. Derby zápasy se vždycky hrají v uvozovkách na krev, takže kdyby zůstal u toho metru, co nastavil, muselo by se hrát pořád ve čtyřech nebo ve třech. Myslím si, vylučoval za nesmysly, a že to pak začal kompenzovat. Chvilku na jednu, pak zase na druhou stranu. Buď tím, že nás nebo Břeclav poslal na trestnou nebo naopak některé fauly přehlížel, nebo neviděl. Utkání se mu určitě nepovedlo. Ale na druhou stranu, byl na to sám. Taková utkání by asi měli pískat dva a hlavně zkušení rozhodčí.


Je to předčasné a určitě Ti to úplně nepřísluší, ale jak myslíš, že o osudu utkání rozhodne STK?

Doufám, že se zápas nebude kontumovat a zůstane takový výsledek, jaký oba týmy na ledě uhrály, protože jsem dal po dlouhé době branku (směje se). Jsem moc rád, že jsme po třech porážkách v řadě zabrali. Potřebovali jsme se chytnout a to, že to bylo v derby, to je ještě o to lepší. Je mi ale líto, že se zápas nedohrál, protože byla skvělá atmosféra. Doufám, že nás to nakopne a věřím, že se budeme dál zlepšovat.


Tvá branka byla hodně důležitá. Na začátku třetí třetiny jste díky ní odskočili na rozdíl dvou gólů. Cennější je ještě o to víc, že jsi ji dokázal dát ve vlastním oslabení. Jak celá gólová situace vznikla?

Jeli jsme s Koubou (Michal Kuba, pozn. redakce) dva na dva, já jsem to za modrou zasekl, nechal jsem si přejet beky a zkusil jsem to jenom nahodit na bránu. Nebyla to ani žádná nějaká mířená rána, kterou bych chtěl vymést pavučiny. Chtěl jsem hlavně vyvést puk a našetřit nějaké vteřiny z oslabení. Myslím si, že golman úplně neviděl přes beka a se štěstím to zapadlo do horního růžku.


Těsně před předčasným ukončením zápasu hosté snížili, ale sudí jim následně branku opět „sebral“. Co se před a po této brance událo?

Hlavní branku nejprve uznal, ale čároví za ním ihned jeli s tím, že tam byla vysoká hůl. Já osobně jsem se zrovna otáčel, takže jsem to neviděl. Asi by ale v takový moment nejeli rozhodnutí hlavního zvrátit, kdyby si nebyli jistí, že tam ten zásah vysokou holí byl.


Břeclav šla poprvé do derby v roli favorita. Překvapilo Tě, kde se Lvi v tabulce první čtvrtině soutěže nacházejí?

Myslím si, že jim v začátku hodně pomohl příznivý los. Hráli myslím čtyři z prvních pěti kol doma a na tom jejich obrovském letišti je soupeři možná maličko podcenili a díky tomu posbírali nějaké body. Nemyslím si, že by měli z dlouhodobého hlediska patřit ke špici. Těžko budou týmům, jako je Poruba, Vsetín, Přerov či Opava šlapat na paty.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS