„Tým se vždy musí koncentrovat sám na sebe a ne na rozhodčího,“ řekl po utkání s Draky Daniel Vaněk

„Tým se vždy musí koncentrovat sám na sebe a ne na rozhodčího,“ řekl po utkání s Draky Daniel Vaněk
neděle 3.12.2017 | Adam Krátký

Po porážce na porubském ledě si Drtiči chtěli spravit chuť na soupeři, proti kterému se mu letos zatím moc nedařilo. A tomu také odpovídala poctivá předzápasová příprava. „Ano, připravovali jsme se dobře. Chtěli jsme opravdu Šumperk porazit,“ prozradil Daniel VANĚK, který Drakům vstřelil dvě branky a přidal i jednu asistenci. „Rád si chodím do brankoviště pro odražené puky. Mám to tak naučené, takže jsem se dostal k dorážkám a padlo to tam,“ říká třicetiletý hodonínský útočník.

 
 

Dane, na moment se vraťme k zápasu s Porubou, která vlastně o svém vítězství rozhodla během prvních pěti minut druhé třetiny. Co se tam vlastně stalo?

Vypadli jsme z koncentrace. Rozhodly maličkosti, hráli jsme daleko od sebe a objevily se díry v obraně a Poruba nás vytrestala během chvilky. Z chyb jsme se poučili, udělali jsme nějaké rozbory těch situací a věříme, že se to už nestane.


Připravovali jste se na Šumperk nějak speciálně? První tři letošní vzájemné zápase jste s Draky prohráli…

Ano, připravovali jsme se dobře, chtěli jsme opravdu Šumperk porazit. Trenér kladl důraz na drobnosti. Abychom se odpíchli od věcí, jako je vyhrané buly, práce s hokejkou při bránění, blokování střel, dodržování systému a myslím si, že jsme na těchto věcech dobře v zápase pracovali a pak se nám to vrátilo v produktivitě.


V šesté minutě vstřelil první branku Dominik Matula a o dvanáct vteřin později jsi přidal druhou ty. Vstup do zápasu se vám tedy povedl a byl to asi základ úspěchu?

Pešák (Petr Peš, pozn. red.) řekl v kabině před zápasem, že je strašné důležité proti Šumperku od začátku zápasu vést, abychom jim nedovolili hrát jejich hru, kterou hrávají, a šli jsme si pro první gól. První lajna výborně zahrála, měla velký tlak do brány a to bylo klíčové.


Sám jsi v utkání vstřelil dvě branky, což se ti povedlo naposledy 7.10. proti Kopřivnici. Jak se ti proti Drakům hrálo?

Dnes se mi hrálo opravdu dobře. Od úterý jsem měl problémy se zády, musel jsem si dát i prášek, tak jsem od sebe ani moc neočekával. Většinou to tak ale bývá, že se začne dařit, když toho hráč od sebe moc nečeká, než když je přemotivovaný. Rád si chodím do brankoviště pro odražené puky. Mám to tak naučené, takže jsem se dostal k dorážkám a padlo to tam.Hostující trenér si po zápase dost stěžoval na rozhodčí. Myslíš si, že hlavní sudí Vrba zápas nějak ovlivnil?

Já teď půjdu proti proudu. Mně se naopak líbilo, jak pískal i předchozí zápas. Mě už unavuje, jak se v Česku pořád řeší rozhodčí. Devadesát procent věcí, které pískl, tak fauly prostě byly. Jak naše tak Šumperka. Samozřejmě, něco bylo sporné, ale to se děje všude a v každé lize. My jsme hráli v šesti hráčích a neodpískal to. To samé na straně Šumperka. Tým se vždy musí koncentrovat sám na sebe a ne na rozhodčího. Fanoušci budou řešit vždy, ale to k té atmosféře a důležitosti utkání patří.


Ke konci zápasu se do šarvátky dostal Jakub Hajný s Jakubem Řezáčem. Kdyby na to přišlo, shodil by jsi taky rukavice a pral se za svůj tým?

Kubovi Řezáčovi jsme po zápase říkali, že si nevybral toho správného (směje se). Bavíme se o tom často s Matulkou (Dominik Matula, pozn. red.), že bysme do toho šli. Čím jsem starší, tím víc bych do šarvátky šel. Postavit se za spoluhráče nebo za tým. Hodně se mi líbí, jak v NHL někdo někoho zákeřně trefí nebo škaredě atakují hvězdu týmu tak všichni do toho jdou a my bychom šli taky.


V úplném závěru jste v krátkém sledu třikrát faulovali a hosté i díky tomu dokázali zkorigovat výsledek na konečných 9:3. To by se vám mohlo v těsnějších zápasech vymstít...

Trenér nám k tomu řekl zajímavý postřeh. Směrem k Šumperku a dalším zápasům, nechci prozrazovat, ale je potřeba myslet i na další zápasy a naší pozici.


Ve středu máte volný los a v sobotu jedete do Opavy, která dnes obrala o jeden bod Porubu. I když se Opava nachází na posledním místě tabulky, rozhodně Vás tam nečeká nic jednoduchého...

Já jsem to trochu čekal. Po výměně trenéra se Opava mírně zvedla a většinou si ty týmy ze spodu tabulky zvednou proti favoritům. Musíme dobře trénovat a přijedeme si tam pro výhru, i když to nebude vůbec jednoduché.


Děkuji za rozhovor. 

Zápasový servis

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS