Trenér Konečný se vrací na Bouchalky. Drtiči vyzvou Plameny ze Žďáru, které jako první porazily Šumperk

úterý 22.10.2019 | Redakce, Foto: Petr Widenka, Opavský deník

H O D O N Í N - Trenér Hodonína Michal Konečný se vrací do Žďáru nad Sázavou. Kouč Drtičů se podruhé v sezoně postaví bývalému klubu. Domácí souboj mu vyšel, když slovácký celek pokořil rivala z Vysočiny 4:3 po prodloužení. Venkovní odveta bude ale ještě složitější. Vždyť Hamanův tým naposledy připravil o neporazitelnost vedoucí Šumperk a vytáhnout se bude chtít i na Drtiči. Atraktivní duel 12. kola východní skupiny druhé ligy startuje v osmnáct hodin.

Drtiči jedou na Vysočinu v klidu. V posledním domácím zápase zlomili ve třetí třetině Kopřivnici a udrželi se na čtvrtém místě. Na přesvědčivou výhru 8:3 se pokusí navázat i ve Žďáru nad Sázavou, který je sice s pouhými osmi body předposlední, ale hlavně poslední zápasy ukázaly, že týmy z popředí tabulky musí s Plameny počítat.

Plameny si vyšláply na vedoucí Šumperk

O víkendu měl Hamanův tým volno, ale předtím v 10. kole urval senzační výhru na ledě tehdy ještě neporažených Draků ze Šumperka.

A kdo si myslel, že to bude jednoznačná záležitost, tak se mýlil. První třetina patřila hostům, kteří se zaslouženě dostali do dvougólového vedení.

Ve druhé třetině sice domácí srovnali, ale ve třetí třetině nejprve gólman Čáp chytil trestné střílení domácího snajpra Vachutky a dvě minuty před koncem vstřelil vítěznou branku útočník Robin Medek.

Výhru ještě v poslední minutě zpečetil Dominik Adam, který se v tomto utkání prosadil hned dvakrát, a tak se Žďár stal prvním týmem, který v této sezoně porazil suverénní Šumperk.

„K zápasu mohu říct jen samé superlativy. Parádní týmový výkon, od brankáře až po posledního hráče. Všichni dřeli nadoraz, padali do střel. Proti tak kvalitnímu soupeři to byl od kluků velmi dobrý taktický výkon. Trošku si dovolím nesouhlasit s domácím trenérem, který říkal, že oni dnes podali špatný výkon. Možná má o svém týmu jiné představy, ale z mého pohledu hráli velmi dobře, ale my jsme prostě hráli lépe. Především bych ale chtěl vypíchnout výborný týmový výkon všech našich hráčů,“ uvedl na klubovém webu kouč Žďáru Radek Haman.

Plameny mají Půžu i Spálovského

Vedení celku z Vysočiny už v první pětině soutěže reagovalo na velmi kritickou situaci v obranných řadách, tak i na zranění brankářské jedničky Jiřího Slámy, který by měl být mimo minimálně do konce měsíce října. Do klubu tak přivedlo další nové hráče, kteří mají vyřízené střídavé starty. V brance dostává v posledních zápasech příležitost Jan Čáp, jemuž nově kryje záda junior Richard Rulf, který přišel na měsíční hostování z Chotěboře.

Další novou tváří je Adam Spálovský. Rodák z Kroměříže prošel mládežnickými kategoriemi v Havířově, Přerově a naposledy v Olomouci. Zkušenosti s třetí nejvyšší soutěží začal sbírat loni v dresu Orlové, kde odehrál rovných třicet zápasů, zapsal si čtyři asistence a čtrnáct trestných minut. Nový ročník zahájil s hodonínskými Drtiči, kde stihl čtyři klání, ve kterých však nebodoval. Po vzájemné dohodě však na Slovácku skončil a posílil právě Plameny.

Kádr Žďáru rozšířili také obránci Černohorský a Horta

Kádr Žďáru rozšířili také obránci Jakub Černohorský a Lukáš Horta. Prvně jmenovaný působil ve Žďáře již v mládežnických kategoriích a za A tým Plamenů si doposud připsal šest startů. Černohorský má vyřízené střídavé starty z Dukly Jihlava. Hort působí ve Žďáře formou střídavých startů z Třebíče.

Určitě nejznámějším možným přírůstkem na soupisce Plamenů je žďárský odchovanec Václav Půža. Skvělý bruslař působí v Jihlavě již od dorosteneckého věku a za první tým Dukly stihl odehrát, kromě zápasů v první lize, i osmnáct střetnutí v nejvyšší české soutěži. Také on má vyřízené střídavé starty.

Již do čtyř utkání naskočil ve žďárském dresu dvaadvacetiletý útočník Robin Medek, který v loňské sezoně působil na Slovensku v dresu Dubnice. Přerovský odchovanec má na svém kontě i tři starty v první lize v dresu Prostějova, v kterých však nebodoval.

Plamenům pomáhá i Ferda s Čermákem

Dalším útočníkem, který již vyjel na led se „žetkem“ na prsou, je Radim Ferda. Toto jedenadvacetileté pravé křídlo, které má vyřízené střídavé starty z Třebíče, odehrálo za náš tým dvě utkání a zaznamenalo jednu branku do sítě Havlíčkova Brodu. Ferda loni pomohl Žihadlům z Moravských Budějovic až do superfinále a během této jízdy zaznamenal 22 kanadských bodů ve dvaatřiceti kláních.

Na Vysočině skončili Kolda i Sokolík

V útoku se ve středečním utkání na ledě Šumperku představil i čerstvě jedenadvacetiletý David Čermák z Dukly Jihlava. Na Bouchalkách naopak skončil Josef Kolda, který kvůli změně zaměstnání musel ukončit aktivní kariéru. Svolení hledat si nové angažmá dostal Jan Sokolík.

Představujeme soupeře …

SKLH Žďár nad Sázavou je český klub ledního hokeje, který sídlí ve Žďáru nad Sázavou v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 1939. Svůj současný název nese od roku 2003. Od sezóny 2008/09 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou červená a černá.

Od roku 1993 do roku 2002 hrál žďárský klub druhou národní ligu. V roce 2002 odkoupil licenci na 1. ligu od krachujících Rosic. Hned v následujícím ročníku ovšem prodal svoji prvoligovou licenci Kometě Brno.

Klub hrál poté 2. ligu až do roku 2007, kdy prodal práva na soutěž Kutné Hoře. Hned v následujícím roce se však klubu podařilo znovu postoupit z krajského přeboru do 2. ligy. Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Žďár nad Sázavou s kapacitou 4 000 diváků.