„Trefil jsem to tak, jak jsem sám ani nedoufal,“ přiznává s úsměvem Dominik Matula

„Trefil jsem to tak, jak jsem sám ani nedoufal,“ přiznává s úsměvem Dominik Matula
neděle 11.2.2018 | Jan Hochman

Běží třináctá minuta zápasu a Kopřivnice svírá hodonínské hokejisty v jejich obranném pásmu. Pak se ale puk z hole Erika Hložánka dostal k Dominiku MATULOVI, který povedenou a přesnou střelou otevřel gólový účet duelu. „Už jsem neměl moc sil a jejich obránce mě křižoval, tak jsem to zkusil vystřelit nad lapačku z vrcholu kruhu a trefil jsem to tak, jak jsem sám ani nedoufal,“ komentuje svůj dvanáctý sezonní zásah křídlo první formace SHK. Jak se cítí po svém zranění? Jak se těší na olympiádu a jak vidí šance českého hokejového výběru? Otázky na tyto i další odpovědi najdete v našem tradičním pozápasovém rozhovoru.

 
 

Dominiku, z Kopřivnice vezete důležité vítězství. Jaký to byl z tvého pohledu zápas?

Zápas to byl velice těžký, ale s tím jsme všichni počítali. Kopřivnice hraje hlavně doma nepříjemný a rychlý hokej, ke kterému přidává i hodně důrazu.


Ve třinácté minutě jsi otevřel skóre zápasu a vstřelil, jak se nakonec ukázalo, zároveň i vítěznou branku. Jak se gólová situace zrodila?

Naše pětka byla trochu pod tlakem a po získání puku jsme zkusili rychlý brejk. Erik (Hložánek, pozn. red.) získal puk a posunul mi jej za obránce. Už jsem neměl moc sil a jejich obránce mě křižoval, tak jsem to zkusil vystřelit nad lapačku z vrcholu kruhu a trefil jsem to tak, jak jsem sám ani nedoufal (směje se).


Teprve podruhé v sezoně se vám podařilo udržet čisté konto. Zaměřili jste se nějak více na defenzivní činnost?

Bavíme se často o tom, že každý v poslední době v každém zápase prohráváme a pak dotahujeme a otáčíme vývoj. Dnes jsme hráli více zezadu, ale především to čisté konto jde za Zdenkem (Kotvanem, pozn. red.), protože ten měl dneska výborný zápas a moc nás podržel.


Máš za sebou čtyři utkání po kratší pauze zaviněné zraněním. Jak se momentálně cítíš? Limituje tě ještě něco?

Ta pauza byla jen čtrnáctidenní a mezitím jsem pořad aspoň nějak trénoval na suchu. Takže jsem zase tolik neztratil a mám teď i dost energie, takže se cítím docela fajn. Navíc bych řekl, že jsme si teď sedli jako lajna a doufám, že to tak bude pokračovat i dál.


Ve středu hostíte Porubu, která si dnes poradila se Šumperkem a na kterou jste už pět zápasů v řadě nedokázali vyzrát. Co bude potřeba udělat, abyste nelichotivou bilanci zlomili?

Všechny ty zápasy s Porubou byly vždy vyrovnané a rozhodly malé chyby. Věřím, že tentokrát už tu chybu neuděláme my, a dokážeme je konečně porazit.


Dnes se naplno rozběhly olympijské soutěže. Budeš olympiádu sledovat, a pokud ano, na které sporty se nejvíce těšíš?

Olympiádu sledovat určitě budu, vždy když budu mít na to čas. Baví mě skoro všechny sporty, ale nejvíc se samozřejmě těším na hokej.


Jak moc věříš hokejovému výběru?

Myslím si, že letos máme velkou šanci na medaili. Líbí se mi, že když tam nejsou hráči z NHL, tak má šanci na vítězství více týmu. Tím to bude určitě zajímavější turnaj.


Kolik myslíš, že by mohla česká výprava získat v Koreji medailí?

Věřím, že by to mohla byt úspěšná olympiáda a alespoň těch osm medailí bude.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS