Tibor Janás: Mužstvo má charakter a obrovskou vůli po vítězství

Tibor Janás: Mužstvo má charakter a obrovskou vůli po vítězství
čtvrtek 25.2.2010 | Jan Hochman

Šlágr 40. kola druhé ligy byl včera k vidění v přerovské Maxi-Tip aréně. Střetli se v něm domácí Zubři a hostující Drtiči, kteří nakonec odcházeli z ledu jako vítězný tým. Po brankové smršti v úvodní třetině si SHK v pohodě hlídalo náskok, který v poslední části ještě zvýraznilo. Jaký byl zápas, který Drtiče katapultoval na první místo tabulky, z pohledu Tibora Janáse se dozvíte z jeho krátkého hodnocení v následujícím článku.

 
 
Drtiči vstoupili do utkání parádně. Už v sedmé minutě šli díky trefě Zdeňka Kubici do vedení. Rodák z Blanska tak vyhrál v neoficiální soutěži o to, kdo z mužů Galkovy a Janásovy tlupy vsítí onen jubilejní dvoustý gól. V úvodní třetině však nezůstalo jen u trefy muže s číslem 18. V osmé minutě přidal první, ze svých včera celkově tří branek, Martin Hollý, v desáté minutě zvyšoval Boris Flamík, který si v duelu se Zubry připsal dvě trefy a zmar domácích v první třetině dokonal v minutě šestnácté Lukáš Komárek. Čtyřbrankovou ztrátu se sice domácí snažili dohnat, ale na méně než dvoubrankový distanc se nedostali. „Na začátku utkání nás domácí dostali asi ve dvou střídáních pod tlak, ale od zhruba třetí minuty jsme přebrali iniciativu na naši stranu a podařilo se nám v sedmé minutě vstřelit branku, která soupeře trochu posadila na zadek. V zápětí jsme přidali druhou, potom i třetí a posléze i čtvrtou a tento náskok určitě rozhodl utkání. Ve druhé třetině se hra rozkouskovala díky vyloučením a nekázni domácích fanoušků, kteří často zasypávali led odpadky. Koncem druhé třetiny jsme hráli oslabení a v začátku třetí třetiny jsme bohužel obdrželi gól v trvající početní výhodě domácích. Tady se ale ukázala obrovská vůle po vítězství a charakter týmu, který podal úžasný výkon a přidal další tři branky a utkání se tak definitivně rozhodlo“, potvrdil mladší z dvojice hodonínských trenérů to, že prvních 16 minut utkání rozhodlo o vítězi.

Duel Přerova s Hodonínem nebyl jen souboj o špici tabulky, byl to také souboj dvou týmů, které se pyšní nejlepšími obranami v celé soutěži. Zatímco domácím hráčům se zápas od začátku příliš nedařil, Drtiči potvrdili jak kvalitní obranu, tak i velmi produktivní a kvalitní útočnou sílu všech formací. Golman Petr Tuček si i nadále drží vynikající průměr okolo 1.5 branky na zápas a úspěšnost nad skvělých 94%. „Celé utkání zvládli jak obránci tak i útočníci výtečně a všechno bylo podpořeno výborným výkonem Petra Tučka. Všichni kluci hráli výborně dozadu, bylo vidět obrovské nasazení všech tří pětek. Obranné dvojice spolu hrají delší dobu pohromadě a jde to poznat“, pochválil své svěřence za dobře odehraný zápas Tibor Janás.

V polovině zápasu inkasoval střelec úvodní branky Zdeněk Kubica tvrdou ránu od jednoho z domácích borců a chvíli se nebyl sto posbírat z ledu. V cestě na střídačku mu nakonec museli pomoci spoluhráči. „Zdeněk Kubica byl ve druhé třetině naražen na mantinel, byl určitě trochu otřesen, ale po chvilce se do utkání zase vrátil a celé jej dohrál“, osvětlil situaci okolo tohoto nepříjemného momentu Tibor Janás.

Trojice sudích pískala ve složení Smilek, Wesley a především pak hlavní Škach, který musel odpískat nejen 9 branek, ale rozdat celkem 85 trestných minut. Dvouminutové tresty obdrželo devět hráčů domácího celku a ještě o dva více inkasovali hosté z Hodonína. Navíc byly uděleny i dva osobní tresty a jeden trest do konce utkání. 1600 diváků na zimním stadionu v Přerově tak vidělo hokej se vším, co tento krásný sport umí nabídnout. „Včerejší utkání mělo velký náboj, vždyť proti sobě hráli druhý a třetí tým tabulky. Určitě se nehrálo v rukavičkách, každý chce získat tu nejlepší pozici pro play-off. Fauly tam určitě byly a to na obou stranách, atmosféra na přerovském zimáku byla bouřlivá a sudí pískal tak, jak pískal. Utkání určitě nijak neovlivnil. My jsme ta oslabení velmi dobře zvládli a utkání jsme dohráli v poklidu. Velké poděkování patří všem fanouškům, kteří přijeli do Přerova povzbudit naše hráče a my jsme moc rádi, že jsme se odvděčili velkou výhrou“, dodal závěrem spokojený trenér vítězného mužstva.

 

Zápasový servis


7.10. | HOD - PRE | 3:1
25.11. | PRE - HOD | 5:0
13.1. | HOD - PRE | 6:0
24.2. | PRE - HOD | 2:7
21.3. | HOD - PRE | 4:0
23.3. | PRE - HOD | 6:2
25.3. | HOD - PRE | 4:3sn
27.3. | PRE - HOD | 3:6

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS