„Štěstěna se od nás znovu odklonila,“ krčí rameny kapitán Baníku Petr Pokorný

„Štěstěna se od nás znovu odklonila,“ krčí rameny kapitán Baníku Petr Pokorný
čtvrtek 18.2.2016 | Jan Hochman

Nepanikaří, dál zůstává v klidu a pozitivně naladěný. Hodonínského kapitána PETRA POKORNÉHO před play-off nerozhodila nepříjemná domácí porážka s Novým Jičínem ani ztráta čtvrtého místa v druholigové tabulce. „Nový Jičín neměl víc příležitostí než my, přesto nám dal tři branky a vyhrál. Myslím si, že šancí jsme měli hodně, v koncovce se nám nedařilo,“ tvrdí nejzkušenější zadák hodonínského mužstva.

 
 

Jaké to je přijít v předposledním zápase základní části o čtvrté místo?

Zklamání je určitě velké, protože jsme chtěli skončit do čtvrtého místa, abychom play-off začínali na domácím ledě. Bohužel některé zápasy se nám nepovedly, a tak jsme se nechali odsunout až na pátou příčku.


Proč se vám proti Novému Jičínu nedaří? Ze čtyř zápasů jste s ním uhráli jediný bod…

No právě, statistika mluví za vše. Prostě ve druhé lize jsou soupeři, kteří na nás umějí, nebo se kterými se nám hraje lépe či hůře. To samé je s Moravskými Budějovicemi, které taky vyznávají jednoduchý styl a spoléhají hlavně na dobrou defenzivu.


Co rozhodlo poslední domácí duel základní části?

Asi proměňování šancí. Nový Jičín neměl víc příležitostí než my, přesto nám dal tři branky a vyhrál. Myslím si, že šancí jsme měli hodně, v koncovce se nám nedařilo. Štěstěna se od nás znovu odklonila.


Co říkáš na další trable se skládáním sestavy a patálie s gólmany?

Peťa Zavadil musel se Zlínem do Pardubic, tak dostal šanci junior Štěpanovský, který dostal křeče do nohou i rukou, proto musel střídat. Byl to jeho první zápas, takže možná na jeho zdravotní stav měla vliv i nervozita a další faktory. Snad bude brzy fit.


V play-off se opět po roce utkáte s Porubou, navíc zřejmě sérii začnete znovu venku. Je to velká komplikace?

Pro naši psychiku možná bude lepší, když začneme venku, kde nebudeme mít co ztratit. Letošní bilanci s Porubou máme lepší, nejen proto si na ni věříme.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies