Startuje poslední pětina základní části druhé ligy. Drtiči v sobotu jedou bojovat o body na led Kopřivnice

středa 5.2.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Desetidenní pauza skončila. Hodonínští hokejisté po posledním prohraném zápase s Valašským Meziříčím kvalitně potrénovali, doléčili šrámy a hlavně nabrali sílu do rozhodující fázi sezony. Závěrečnou pětinu základní části odstartují Drtiči v sobotu na ledě Kopřivnice, kde se pokusí urvat další body a uhájit čtvrtou pozici před dotírajícími Bobry z Valašského Meziříčí. Duel 38. kola východní skupiny druhé lizy začíná na severu Moravy už v šestnáct hodin.

Drtičům se letos proti Kopřivnici náramně daří. Svěřenci trenéra Michala Konečného bodovali se soupeřem z města tatrovek ve všech čtyřech vzájemných duelech. Zatímco první dva zápasy přinesly divoké výsledky a atraktivní přestřelku (8:6 a 8:3), další dvě střetnutí byly na góly chudší. Hodonín přemohl protivníka 3:2 po prodloužení a naposledy 2:1. Podobný fotbalový výsledek by Jurča a spol. brali i tentokrát.

Kopřivnice drží šestou pozici

Výběr kouče Jaroslava Kofroně se už od úvodních kol pohybuje okolo šestého místa, které jako poslední zaručuje postup do play-off. Aktuálně drží ISMM právě šestou pozici o čtyři body před Ďábly z Nového Jičína, na osmý Žďár nad Sázavou je pak odstup ještě o pár bodíků větší.

Důležité body zapsala Kopřivnice na ledě druhého Havlíčkova Brodu. Vyrovnaný duel rozsekl až v 59. minutě v přesilové hře Miroslav Marek a klub z města Tatrovek z výhry 3:2, domácím Bruslařům nepomohla ani závěrečná hra v šesti.  „Myslím si, že jsme vyhráli hlavně díky skvělému výkonu brankáře Hromady. Domácí byli lepší a měli tlak,“ hodnotil utkání trenér Jaroslav Kofroň. Naposledy kopřivničtí hokejisté zaskočili Opavu.

Kofroňův tým naposledy zaskočil Opavu

Opavští hokejisté nepotvrdili poslední dvě výhry s Havlíčkovým Brodem a Moravskými Budějovicemi a doma padli s Kopřivnicí. Nohy Slezanu podrazily vlastní přesilovky, hned devět jich domácí nedali a naopak v nich sami dvakrát inkasovali. Opava podlehla Kopřivnici 1:4.

„Dnes tři body a super výkon. Všichni hráči odvedli své maximum. My už hrajeme play-off a tým k tomu tak přistupuje. Ještě jednou děkujeme klukům za přístup. Děkuji i fanouškům za podporu,” uvedl na klubovém webu trenér HC ISMM Kopřivnice Jaroslav Kofroň.

Opavským úvod nevyšel a brzy prohrávali. Domácí obraně ujel Sluštík a po pouhé minutě hry Slezan prohrával. V polovině první periody mohlo být vyrovnáno, jenže Ficek s mezikruží napálil buď břevno, nebo jeho projektil vytáhl Hromada. Na vyrovnávací branku si tak 527 diváků muselo počkat až na konec třetiny. Při hře 4 na 4 se po buly dostal k puku Malina a po jeho ráně na bližší tyč to bylo 1:1.

Druhá třetina se změnila v přehlídku vyloučení na obou stranách. Rozhodčí v této části hry rozdal hned devět trestů, z toho šestkrát putovali za katr domácí. Ani jeden z týmů se paradoxně v početní výhodě prosadit nedokázal. Jenže v 30. minutě Štindl ztratil v obranném pásmu puk, čehož využil Bochnak a hosté podruhé vedli. Následně mohla ve čtyřech udeřit Opava, Štindl svou dělovku ale poslal jen do Hromady. Poté ještě nepříjemně tečoval Střížovo nahození Tomáš Fojtík.

V poslední třetině se očekával tlak domácích, ale opak byl pravdou. Kopřivnice ve 45. minutě udeřila potřetí. Peslar na modré v přesilovce přišel o kotouč, toho využil Sluštík a v úniku si poradil i s Daňou. Vzápětí mohl snížit na rozdíl jediné branky Zdeněk, ale v dobré pozici poslal kotouč nad.

A tak byl Slezan potrestán a podruhé inkasoval ve vlastní přesilovce. Domácím ujel Mach a bylo zle. To už Daňa nevydržel a své místo přepustil Lamlovi. Opavští se ještě snažili s duelem něco udělat, ale prostě jim to nešlo.

„V první řadě bych se chtěl omluvit divákům za to, co jsme předvedli, na druhou stranu se to dlouho nestalo, v sezoně to možná byl náš první takový výkon. Každý tým má slabé chvilky, my jsme ji měli dnes. Chtěl bych vyzdvihnout Kopřivnici za její výkon, který byl velmi disciplinovaný, podpořený dobře chytajícím brankářem. Rozhodčí se dnes rozhodl pískat všechno, podle mě to byl výkon z vyšší ligy. Takhle to chodí v extralize, nemůžeme si stěžovat. U hráčů jsem neviděl takovou chuť, ale prostě nám to nešlo, i když samozřejmě věřím, že jsme všichni chtěli vyhrát," uvedl trenér Opavy Pavel Zdráhal.

Nejproduktivnějším hráčem je Suchý

Týmové bodování vede se 37 body (18+19) Dominik Suchý, který je zároveň i zdaleka nejlepším střelcem mužstva. Dvacetibodovou hranici překročil i Jakub Mach (10+12) a Matěj Mach (11+10). Čtvrtým v bodování je Ondřej Sluštík (12+6). Obranu Tatry diriguje zkušené duo David Stříž a Tomáš Fojtík. Nejproduktivnějším bekem je Miroslav Marek (7+5).

Úspěch Kopřivnice leží na bedrech brankáře. Osmadvacetiletý Petr Hromada spojil většinu své kariéry se Vsetínem. Dokonce má i zkušenosti z extraligy, kde odchytal devět utkání za Zlín. Nyní hájí již třetím rokem bránu Kopřivnice.

Představujeme soupeře …

Založení klubu: 1932

Stadion: Zimní stadion Kopřivnice (kapacita 3 034 míst)

Klubové barvy: červená a modrá

Webové stránky klubu: hcismm.cz

Umístění v poslední sezoně: 4. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (s Havlíčkovým Brodem 2:3 na zápasy)

Trenér: Jaroslav Kofroň

HC ISMM Kopřivnice je český klub ledního hokeje, který sídlí ve městě Kopřivnice v Moravskoslezském kraji. Založen byl v roce 1932 pod názvem SK Kopřivnice. Svůj současný název nese od roku 2017. Od sezóny 2015/16 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou modrá, červená a bílá. Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Kopřivnice s kapacitou 3 034 diváků.

Název klubu

1932 –  SK Kopřivnice (Sportovní klub Kopřivnice)

1935 –  SK Tatra Kopřivnice (Sportovní klub Tatra Kopřivnice)

1949 –  TJ Tatra Kopřivnice (Tělovýchovná jednota Tatra Kopřivnice)

1991 –  HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)

1997 –  HC Adelard Kopřivnice (Hockey Club Adelard Kopřivnice)

1999 –  HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)

2014 –  HC Sky Power Kopřivnice (Hockey Club Sky Power Kopřivnice)

2016 –  HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)

2017 –  HC Tatra Kopřivnice

2019 –   HC ISMM Kopřivnice

Poslední zápas soupeře

HC Slezan Opava – HC ISMM Kopřivnice 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Malina – 2. Sluštík (Štěpánek, Fojtík), 30. Bochnak (Hrubý), 45. Sluštík (Mach, Marek), 49. Mach (Fojtík) . Rozhodčí: Blaha – Bubela, Blažek . Vyloučení: 9:10, bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 527.

Opava: Daňa (Lamla) – Ficek, Zdeněk, Chujac, Šindelář, Chalupa, Peslar, Zouhar – Wolf, Kysučan, Malina, Rousek, Kadula, Štindl, Zelenkov, Peterka, Gulda, Kovářík, Herman, Hendrych.

Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Krzak, Štěpánek, Bail, Fojtík, Stříž – Bochnak, Suchý, Sluštík, Daron, Hrubý, Gebauer, Fojtík, Ďurač, Mach, Gola, Mach, Marek.