„Samozřejmě chceme bodovat každý zápas,“ hlásí před zápasem ve Vsetíně Daniel Kolář

neděle 22.11.2015 | Adam Krátký

Druhý nejproduktivnější obránce Drtičů si v zápase proti Novému Jičínu připsal do statistik další střelecký zásah a přidal jednu asistenci. „První dvě třetiny jsme hráli hodně špatně a to se taky projevilo na skóre,˝ řekl po utkání DANIEL KOLÁŘ. Co bylo v zápase špatně a s čím pojedou Drtiči na led silného Vsetína se dočtete v následujícím rozhovoru.

Dane, na úvod se tě zeptám. Jak byl tenhle zápas těžký?

Věděli jsme, že Jičín posílil. Má tam dobré hráče. Hráli jednoduchý hokej, to nám zřejmě dělalo problémy a první dvě třetiny jsme hráli hodně špatně a to se taky projevilo na skóre. Osobní souboje, bruslení, ve všem jsme byli v prvních dvou částích horší. Poslední třetina byla jednoznačně lepší. Takhle kdybychom hráli celý zápas tak si myslím, že zůstanou tři body doma.

Tři minuty před koncem základní hrací doby jsi srovnal na 4:4. Můžeš nám říct, jak tenhle gól padl?

Kuba Sajdl mi to dával na modrou kolem mantinelu. Já jsem nic nevymýšlel, vystřelil jsem a nějak to tam spadlo. Kluci před brankou dobře stínili gólmanovi, takže na tomhle gólu mají samozřejmě taky podíl. Nevím, kudy puk prošel do branky, protože jsem to neviděl.

Opět jste byli poměrně dost vylučovaní. Nový Jičín tři přesilové hry využil.

Toho se samozřejmě musíme vyvarovat, protože to ubírá síly celému týmu. Nevím co víc k tomu říct, rozhodně si na to musíme dávat pozor. Přesilové hry můžou rozhodovat zápasy.

Po první třetině jste prohrávali o dva góly. S čím jste šli do třetiny druhé?

Trenér nám říkal, ať zjednodušíme hru a snažíme se udržet v útočném pásmu, protože jsme na ledě byli všude, ale zároveň nikde.

Na začátku druhé třetiny jste snížili, ale vzápětí vám soupeř zase odskočil na rozdíl dvou branek.

Chtěli jsme dát rychle kontaktní gól, aby se nám lépe hrálo. To se nám sice povedlo, ale potom jsme bohužel inkasovali ve vlastní přesilovce. Vzhledem k vývoji zápasu a tomuhle gólu to bylo hodně náročně na psychiku hráče.

Druhá část se vám příliš nevyvedla a do poslední třetiny jste šli s tříbrankovou ztrátou. Co jste si o přestávce řekli v kabině?

Chtěli jsme bojovat, nevzdávat se předem. Řekli jsme si, že první dvě třetiny hodíme za hlavu a teď musíme hrát úplně jinak, jestli chceme nějaké body.

V první dvacetiminutovce tam byly dva ostřejší zákroky u mantinelu. Rozhodčí je však nechal bez povšimnutí. Myslíš si, že to byly fauly?

Já si myslím, že se to mělo pískat. Tyhle zákroky tam byly z obou stran a byli nebezpečné. Rozhodčí to, ale nechal bez povšimnutí. Kdyby to pískl, určitě by se na něj nemohl nikdo zlobit.

Opět jste měli hodně příležitostí ke vstřelení gólu. Myslíš si, že vám chybí štěstí nebo je to o něčem jiném?

Posledních pár zápasů se s tím zakončením trápíme více, než tomu bylo na začátku soutěže. Tam jsme těch gólů dávali více. Štěstí k tomu je určitě potřeba, aby se puk šťastně odrazil na naše hokejky.

Ve středu zajíždíte na vsetínský Lapač. S čím pojedete k silnému soupeři?

Samozřejmě chceme bodovat každý zápas. Nesmíme se těžkých soupeřů zaleknout, potom bychom nemohli pomýšlet na úspěch. Ve Frýdku jsme se přesvědčili, že když podáme dobrý taktický a týmový výkon, tak se dá porazit každý tým. Věřím, že předvedeme dobrý hokej a domů si přivezeme dobrý výsledek a nějaký ten bod.