Rozhodující pátý duel je tady! Drtiči věří v domácí prostředí i podporu věrných fanoušků

neděle 10.3.2019 | Redakce

Až doteď v této sérii platilo, že se pokaždé radoval z výhry domácí tým. Hodonínští hokejisté nechtějí za žádných okolností tuto tradici porušit a věří, že s podporou věrných fanoušků uhájí v letošním play-off neporazitelnost před vlastním publikem a že se společně s oddanými příznivci budou v neděli večer radovat z vytouženého postupu do semifinále. Stačí k tomu jediné, aby Drtiči v rozhodující páté čtvrtfinálové bitvě potřetí skolili Žihadla z Moravských Budějovic. Mimořádný zápas začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sedmnáct hodin.

„Všichni se těšíme na domácí nedělní zápas a věříme, že čtvrtfinále dotáhneme do úspěšného konce a postoupíme do semifinále,“ prohlásila šéfka SHK iClinic Hodonín Jana Gajošová.

Svěřenci trenéra Ivana Dorniče a Aleše Flašara mají soupeři co vracet. V pátek byli blízko třetímu triumfu, nezvládli ale závěr a po dvou inkasovaných brankách v oslabení si musí postup vybojovat až doma. „Porážku už jsme hodili za hlavu. Teď je před námi nový zápas. Jsme koncentrovaní a odhodlaní nechat na ledě všechno,“ prohlásil obránce Martin Miklík.

Drtičům se bude hrát na širším kluzišti lépe než na menším prostoru v Moravských Budějovicích. „Určitě ano. I mně se hraje lépe na širším hřišti, jako máme v Hodoníně. Jako obránce mám na všechno víc času,“ říká další bek Ondřej Ševčík, který rovněž spoléhá na fanoušky. „Doma nám hodně pomáhají, dělají neskutečnou atmosféru. Hlavně kvůli nim chceme dojít co nejdál,“ prohlásil Ševčík.

Žihadla ale nejsou snadným protivníkem. „Abych pravdu řekl, tak mě to nepřekvapuje. Je to houževnaté, zkušené mužstvo, které je spolu už delší dobu. Navíc jim pomáhají kluci z Třebíče. Moravské Budějovice jsou opravdu nepříjemný soupeř,“ uvedl útočník Lukáš Finsterle

Hokejisté Moravských Budějovic ve čtvrtém zápase prvního kola play-off srovnali s Hodonínem stav série na 2:2. V domácím prostředí otočili díky dvěma přesilovkovým gólům ve třetí třetině zápas, ten vítězný padl 17 sekund před sirénou. Rozhodující zápas se hraje v neděli v Hodoníně. „Tahle série bude asi hodně dlouhá,“ předpovídal trenér Moravských Budějovic Augustin Žák. A měl pravdu.
Vyrovnané bylo i čtvrté utkání a domácí hokejisté v něm měli dlouho smůlu, když jen cinkali na tyče hodonínské branky. Nejdříve se to povedlo Pospíchalovi, když v 16. minutě trefil břevno. Podobné se povedlo i v polovině zápasu Kabelkovi, ten pro změnu rozezvučel tyčku.
Ve 35. minutě Žihadla špatně střídala, a tak měli Drtiči výhodu přesilovky. Tu sice nevyužili, ale usadili se v útočném pásmu a sedm sekund po návratu Radima Ferdy otevřel skóre střelec série Tomáš Franek – 0:1.
Ve 44. minutě byl v dobré pozici mezi kruhy Petr Horký, ale pálil (jak jinak) jen do tyče. Pak branková konstrukce pomohla i Grohovi po střele Milíka od modré čáry a přišel finiš domácích. Vyloučení Jana Matějky potrestal Pelikán, který se dobře zorientoval před brankovištěm, a euforii na ledě i v hledišti rozpoutal v další přesilovce tečí Kabelkovy střely sedmnáct sekund před koncem Michal Kliment.
„Celý zápas jsme poctivě pracovali a myslím si, že kluci si dnes zasloužili vyhrát. Pořád jsme všichni věřili. My nyní pojedeme na pátý zápas s čistou hlavou. Kluci jsou rádi, bojují a já jsem na ně pyšný. Jsem za ně hrozně rád,“ uvedl trenér HC Moravské Budějovice 2005 Augustin Žák.

Ten spoléhá hlavně na gólmana Dominika Groha, jenž spoluhráče podržel i v pátek večer. „Musím říct, že kluci opět odvedli skvělou práci. Ostatně jako v každém zápase. V zápase ale přišlo i několik černých chvil a ty byly velmi nebezpečné. A naštěstí jsme měli štěstí. No a v neděli si jedem pro výhru,“ dodal Groh.

Rozhodující čtvrtfinálovou bitvu řídí trojice rozhodčích ve složení Michal Škrobák, Jiří Škach, Tomáš Kučera a Pavel Blažek.

Sestavy z posledního utkání

SHK iClinic Hodonín: Gajan (Kubáň) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, J. Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča
HC Moravské Budějovice 2005: Groh (Vacek) – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – F. Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš

Valašské Meziříčí vyřadilo Žďár, jinde se stále bojuje

Pro někoho možná překvapivě už ve čtvrtfinále ukončil své účinkování v letošní sezóně celek Žďáru nad Sázavou. Druhý celek skupiny Jih se musel sklonit třetímu celku Východu Valašskému Meziříčí. O postupu Bobrů rozhodlo čtvrté utkání, v němž se sice Plameny dvakrát dostaly na dostřel soupeři, avšak páteční duel byl zápasem hrajícího manažera domácích Petra Dvořáka. Ten dvěma góly a jednou asistencí poslal Bobry do semifinále.

Podobně jako v souboji Hodonína s Moravskými Budějovicemi na tom také je série Kopřivnice s Havlíčkovým Brodem. Ve čtvrtém duelu Tatra doma úspěšně odvrátila dvoubrankové manko, aby se dokonce Machem dostala do vedení. Voříšek však brzy srovnal, a rozhodovat muselo až prodloužení. To v závěru rozhodl kopřivnický Patrik Gola a k radosti domácích fanoušků poslal sérii k nedělnímu rozuzlení do Kotliny.

Mimořádně vyrovnaný duel sehráli hráči Písku a Šumperka. Jihočeši díky trefám Koupala a Polaty dvakrát vedli, leč za hosty srovnávala zkušenost. Nejprve Čuřík a v 56. minutě jednačtyřicetiletý veterán, obránce Pavel Mojžíš. Nerozhodlo ani v závěru nervózní desetiminutové prodloužení, a tak v páté rundě nájezdů domácí Bílek vrátil sérii do Šumperka, kde v neděli rozhodne pátý zápas!

9.8. | MOB - HOD | 1:6
24.8. | HOD - MOB | 3:4sn
3.11. | HOD - MOB | 4:3p
5.1. | MOB - HOD | 6:3
2.3. | HOD - MOB | 3:1
4.3. | MOB - HOD | 4:2
6.3. | HOD - MOB | 4:2
8.3. | MOB - HOD | 2:1