Romančík: Makáme, nesedíme na prdeli. Na druhou ligu budeme fyzicky i psychicky velmi dobře připravení

Romančík: Makáme, nesedíme na prdeli. Na druhou ligu budeme fyzicky i psychicky velmi dobře připravení
úterý 1.9.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Pět gólů ze svou zápasů, to už je slušná vizitka kanonýra. Slovenský útočník ve službách Drtičů Michal Romančík se na přelomu srpna a září dostal do výborné střelecké formy. Zkušený sedmadvacetiletý hokejista nejprve minulý týden hattrickem sestřelil Uherský Ostroh, v úterý se dvěma přesnými zásahy podílel na obratu s Velkým Meziříčím.

 
 

„Jsem spokojený. V Hodoníně jsem od střílení branek i připravování šanci. Vím, že jsem jeden z těch, co má táhnout mužstvo. Jsem rád, že mi drží zdraví a zatím mužstvu pomáhám, ale pořád je to jenom příprava. Uvidíme, jak to půjde v sezoně,“ zůstává nohama pevně na zemi bývalý hráč Skalice a Šumperka, který se na Slovácko vrátil oklikou přes Valašské Meziříčí po dvou letech.

Jak se vám zamlouval úterní přípravný duel?

Byl to vyrovnaný zápas. Na začátku to z naší strany bylo trošičku kostrbaté. Prohrávali jsme, dvakrát dotahovali. Nakonec se nám podařilo vstřelit nějaké góly a vyhráli jsme. Máme ale v sestavě dost mladých kluků, kteří nemají tolik zkušeností s dospělým hokejem. Ale já si myslím, že si to sedne a že znovu budeme dobrý tým. Soupeři s námi musí počítat.

Popište váš druhý gól z 54. minuty, kdy jste poslal Drtiče do vedení?

Periferně jsme viděl, že se brankář otáčí, tak jsem to tam zkusil z rohu kluziště dát. Naštěstí se mu to odrazilo přímo do brány a byl z toho gól.

Co říkáte na výkon Velkého Meziříčí, které je nováčkem druhé ligy?

Za ty roky kluky ve druhé lize poznám. Je vidět, že se Velké Meziříčí posílilo. Myslím si, že bude každému rovnocenným soupeřem. V naší skupině rozhodně nebudou do počtu. Nejen my s nimi musíme počítat.

Jak hodnotíte dosavadní přípravu?

Trénujeme každý den. Trenér Janás nám na suchu i ledě dává zabrat. Makáme, nesedíme na prdeli. Scházíme se večer po práci. Myslím si, že na druhou ligu budeme fyzicky i psychicky velmi dobře připravení.

Jaký máte pocit ze současného týmu? Není až příliš mladý?

Je pravda, že v týmu je hodně mladých hráčů, hlavně v obraně. Na druhé straně tady zůstalo i několik zkušených borců, jako je Balán, Komínek. Všichni kluci šlapou, makají. Já si myslím, že si to sedne a společně vytvoříme dobré mužstvo, které bude hrát v horních patrech tabulky.

Jak se vůbec zrodil váš návrat k Drtičům?

Je pravda, že se mi Valašské Meziříčí ozvalo až v době, kdy jsem byl dohodnutý s Hodonínem. Už minule, když jsem tady hrával, jsem tady byls spokojený. Stejné je to i teď. Dohodli jsme se, že tady zůstanu. Uvidíme, co bude dál.

Už ve středu jedete do Písku. Po práci a dlouhé štrece to ani nebude nic jednoduchého, že?

Je to tak. Bude to dost náročné. Ráno jdeme do práce, pak nás čeká dlouhá cesta a zápas. Asi se únava nějakým způsobem projeví, ale pořád je to jenom příprava, takže nějakou fyzickou kondici musíme nabrat. Je dobře, že hrajeme.

Alespoň zapomenete na práci a každodenní starosti …

To ani ne. Já pracuji ve skladu. Jsem tam sám a dělám si svoje. (úsměv) Ve Zlíně, kde i bydlím, máme velkoobchod s obuví, dovážíme jednu španělskou značku. Není to těžká práce.

Nemáte obavy z toho, že nadcházející sezonu znovu poznamená pandemie koronaviru? Nakažené hokejisty hlásí extraligové týmy. V karanténě je Plzeň i České Budějovice ...

Samozřejmě nějaké obavy jsou. Je možná, že zase „pár chytrých hlav“ se dá do kupy a zruší nám ligu nebo play-off. Já si myslím, že ve druhé lize jsou všechna opatření úplně zbytečná. Spousta oddílů žije z návštěvností lidí. Nevidím důvod, aby nás někdo nějakým způsobem omezoval. Já na mám svůj názor. Nevím, zda ho mám ventilovat veřejně, ale testovaní nejsme, takže jsme zdraví a nemáme žádný covid ani nic podobného. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS