„Rád se občas poperu. Je to můj styl hry, který mi vyhovuje,“ přiznává mladý útočník Jakub Hajný

„Rád se občas poperu. Je to můj styl hry, který mi vyhovuje,“ přiznává mladý útočník Jakub Hajný
neděle 5.2.2017 | Adam Krátký

Vytáhlý dvacetiletý útočník přišel k Drtičům v září loňského roku. Od té doby sehrál v dresu Drtičů tři desítky utkání a do statistik si připsal šestnáct kanadských bodů za osm branek a osm asistencí. „Není to špatné. Myslím si, že nejsem vyloženě ofenzivní hráč a od toho se odvíjí i moje role v týmu,“ říká na adresu svých statistik. Ve včerejším duelu byl Jakub HAJNÝ zvolen za první hvězdu zápasu, když prožil dvoubodový večer. Asistoval u prvního gólu Hložánka a třetí branku Drtičů sám vstřelil.

 
 

Jakube, vraťme se ještě na chvilku k utkání v Kopřivnici, kde jste v jednu chvíli prohrávali už o dvě branky. Jak těžký zápas to byl?

Nemyslím si, že by to byl vyloženě těžký zápas. Řekl bych, že jsme soupeře přehrávali a jim to tam párkrát šťastně spadlo. Většinu zápasu jsme měli převahu.


Včera jste odehráli důležité utkání s Opavou. S jakou taktikou jste do zápasu šli?

Do zápasu jsme šli s tím, že hrajeme o co nejlepší pozici pro play off, takže jsme chtěli hrát ze zajištěné obrany a postupně je přehrávat. Což si myslím, že se nám víceméně dařilo.


Soupeře jste jasně přestříleli. Máte od trenérů pokyny pokoušet se o co nejčastější střelbu?

Jak jsem řekl, asi to bylo tím, že jsme hráli dobře dozadu. Pak neměla Opava ani tolik příležitostí. Ano, snažíme se hrát přímočarý hokej a co nejvíce střílet.


Chvíli před koncem první třetiny jsi zvyšoval na 3:1. Jak se tato gólová akce zrodila?

Při napadání jsem obránci Opavy vzal puk a zkoušel to poslat na Erika Hložánka před branku. Od něj se puk dostal pod brankáře a já to tam nějak doplácal.


Proti Slezanu jsi zaznamenal dva kanadské body, celkem ses zlepšil na osm branek a osm asistencí. Jak jsi zatím spokojen s průběhem sezony z osobního pohledu?

Není to špatné. Myslím si, že nejsem vyloženě ofenzivní hráč a od toho se odvíjí i moje role v týmu. Snažím se dělat na ledě "bordel", dobře bránit, a k tomu pak přidat nějaké branky.


V posledních zápasech jsi ukázal, že se nebojíš shodit rukavice a zastat se svých spoluhráčů…

Rád se občas poperu. Je to můj styl hry, který mi vyhovuje.


Hokejově jsi vyrůstal v Kladně. Jak se stalo, že ses ocitl na úplně druhé straně republiky?

Přípravu jsem začínal v Ústí nad Labem. Potom jsem se zkontaktoval s trenérem ze slovenského Popradu, kde jsem byl až do září, ale bohužel to úplně nevyšlo tak, jak bych si představoval. Poté jsem se přes agenta dostal až do Hodonína.


V Hodoníně jsi již nějaký čas. Jak se ti tady líbí?

Líbí. Na to, že je to malé město, tak na hokej chodí dost lidí. Možná i víc jak na většinu týmů z první ligy. Zázemí tady máme taky hodně dobré. Myslím si, že si tady nemůžeme na nic stěžovat a můžeme se soustředit jen na hokej.


Co rád děláš ve volném čase?

Ve volnem čase většinou spím (směje se). Snažím se co nejvíce odpočívat, docela dost čtu nebo s přítelkyní sledujeme filmy.


Letošní sezona je vlastně tvou první v dospělém hokeji. Jak bys porovnal juniorskou soutěž a druhou ligu?

Nevím jak je to s druhou ligou na západě, ale za sebe můžu říct, že mezi juniorkou a zdejší druhou ligou je velký rozdíl. Je rozdíl jít do souboje s třicetiletým zkušeným chlapem a sedmnáctiletým klukem. Navíc zápasy se Vsetínem, Porubou nebo Šumperkem mají velmi vysokou úroveň. Pro mě je to určitě krok dopředu a jsem rád, že už nemusím být v juniorech.


Ve středu zajíždíte do Valašského Meziříčí, které bude chtít odčinit poslední nevydařené zápasy. Co bude v tomhle utkání důležité?

Musíme zachytit začátek zápasu, nepřistoupit na jejich hru a naopak jim vnutit tu naši. Pak věřím, že vyhrajeme.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS