„První střelu mi brankář chytil, druhá už se štěstím prošla za jeho záda,“ říká spokojený Matěj Charvát

čtvrtek 25.9.2014 | Jan Hochman

Útočník Matěj CHARVÁT byl ve včerejším zápase na Lapači hodně vidět. V první třetině nejprve obdržel desetiminutový osobní trest, ve druhé třetině byl na lavici hanby, když se domácímu týmu podařilo srovnat na 1:1. Dvacetiletý forvard ale dokázal vše napravit, když ve třetí minutě nastavení dorážkou své vlastní střely rozhodl o vítězství svého mužstva.

Matěj CHARVÁT

Matěji, do Vsetína jste odjížděli v hodně improvizované sestavě. Jakou taktiku Vám trenéři před utkáním zvolili?

Někteří zranění nejeli a jiní museli hrát i s nemocí nebo s neúplně doléčeným zraněním, ale v takovou chvíli se tým musí umět kousnout a bojovat na krev, a to se nám podařilo. Měli jsme za úkol hrát odzadu a mít co nejméně trestných minut. To se mi zrovna moc nepovedlo (směje se).

V první třetině vás soupeř přestřílel, přesto jste šli do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem. Jaká byla první třetina z Tvého pohledu?

Vsetín nevyužil své šance z přesilovek i proto, že nás podržel Zdenko. Těžko říct, jestli to vše byly fauly. Podle mě ne, ale rozhodčí to pískl a my se s tím museli smířit.

Domácí na konci druhé třetiny vyrovnali. A tak, jako už mají letos ve zvyku, prosadili se v početní výhodě. Jak se zrodila vyrovnávací branka?

Trenér nám před zápasem říkal, že zatím dávali góly jen z přesilovek a toho jsme se chtěli vyvarovat. Bohužel se jim to podařilo i včera a to po mém souboji v rohu, když jsem byl vyloučen. Kluci byli zamčení dlouho v pásmu a došly jim síly. Potom je Vsetín rozebral a dal gól v podstatě do prázdné brány.

Vsetín dal v letošním ročníku už šest přesilovkových gólů. V čem jsou početní výhody Valachů tak nebezpečné?

Umí zavřít při přesilovce soupeře na dlouho v pásmu a až jim dojdou síly, vstřelit gól. Nějakých nácviků jsem si moc nevšímal.

Poslední třetina rozuzlení nepřinesla a zápas dospěl do prodloužení, které po třech minutách ukončila Tvá letošní premiérová trefa. Jak rozhodující moment utkání vznikl?

Šeďa (Zdeněk Jurásek, pozn. redakce) šel na buly a těžko říct kam to chtěl hrát (směje se), ale všichni nějak vystartovali po něm. On to ale dokázal šikovně prostrčit na mě, já stál sám před golmanem. Zezadu mě atakoval hráč a první střelu brankář ještě stihl vykopnout betonem, ale druhou jsem už se štěstím dokázal propasírovat za jeho záda.

Zápas bohužel poznamenalo nepříjemné zranění Michala Zezuly. V těchto momentech jde asi všechno soupeření totálně stranou…

Nebylo to vůbec pěkné. Když zůstal ležet na ledě a fanoušci na něj ještě řvou, ať vstává, simulant. Poté, co vyplivl krev, zavládlo na stadionu hrobové ticho. Doufám, že se Michal brzo uzdraví a bude v pohodě. Nic není důležitější než zdraví. Ani hra po tomto momentu už nebyla tolik ostrá.

Co je podle Tebe hlavní důvod včerejšího úspěšného výsledku na vsetínském Lapači?

Tak určitě výborný výkon Zdenka a taky to, že jsme začali konečně hrát víc odzadu a zbytečně moc nepropadali.

Ve všech zápasech vás zatím provází jeden velký problém, kterým je velký počet trestných minut…

Asi nás rozhodčí nemají rádi (směje se). Ale někdy jsou to opravdu hloupé fauly, co děláme.

Teď vás čeká první derby sezony s brněnskou Technikou. V přípravě vám to s Vysokoškoláky moc nešlo, co od sobotního utkání očekáváš?

Určitě jim máme co vracet za přípravu. Všichni se na tento zápas moc těšíme a doufáme, že se nám to před domácím publikem podaří ubojovat až do vítězného konce.