Prožíváme těžké období. Musíme se zlepšit na všech postech, říká obránce Jan Sedlák

Prožíváme těžké období. Musíme se zlepšit na všech postech, říká obránce Jan Sedlák
neděle 30.9.2018 | Redakce

V sobotu proti Kopřivnici si připsal dvě gólové nahrávky, stejně to ale hodonínskému obránci Janu Sedlákovi nebylo nic platné. Drtiči nezvládli dramatickou koncovku a místo toho, aby Tatru na konci základní hrací doby dorazili, nezvládli prodloužení a nakonec před vlastním publikem padli 2:3. Sérii tří porážek za sebou se promítá také do nálady v hodonínské kabině. Drtičům to momentálně nejde a Dorničův tým hledá cestu, jak se dostat z nepříjemného období. Nad svými výkony přemýšlí také třiadvacetiletý Sedlák. „Myslím, že po fyzické stránce problém nemám. Vždycky jsem šel každé střídání naplno klidně si i víc zabruslil, ale potřeboval bych se chytit nějakým gólem, povedeným zápasem, aby hlava byla zase nahoře. Ale myslím, že tohle by potřebovala většina našeho týmu,“ říká odchovanec brněnské Komety.

 
 

Jak moc vás trápí současné období? Jaká je nálada v kabině po třetí porážce v řadě?

Doufal jsem, že průběh sezony a hlavně začátek bude vypadat jinak. Momentálně nemohu říct, že by mě hokej naplňoval a uspokojoval tak jako v minulosti. V kabině je nálada jako na houpačce. Prožíváme těžké období. Složité je to pro všechny, co pro tým a klub cokoliv dělají.

Proč to nevyšlo ani proti Kopřivnici? Jak vůbec hodnotíte sobotní zápas?

Kopřivnice odehrála dobrý zápas. Hrála si to svoje, aby nás porazila, což se jí povedlo. Zápas se mi hodnotí těžko. Šance jsme měli. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale pokud budou hokej pískat takový rozhodčí jako v sobotu v Hodoníně, tak se to nebude líbit hráčům ani divákům. V extralize sudím pomůže video, ve druhé lize nikdo. A proto by rozhodčí měli mít kvalitu.

V závěru jste nevyužili přesilovku, neproměnili trestné střílení. Byly to rozhodující momenty?

Určitě ano. Kdybychom dali v závěru gól, bylo to 3:2 pro nás a šli jsme spokojeně domů. Nemá cenu se na nic vymlouvat. Jen to velká škoda. Měl jsme šance, ale nedali jsme góly.

Kde je podle vás největší problém?

Je to jednoduché. Obrana dostává moc gólů, útočníci jich málo dávají… Musíme se zlepšit na všech postech. Každý hráč na ledě, a pak to bude fungovat a začneme vyhrávat.

Jak z krize ven?

Krize nějaká už nastala, ale je teprve začátek sezony. Musíme si promluvit a makat dál. Každá krize někdy skončí.

Vnímáte tlak jednoho z favoritů druhé ligy? Že se na vás soupeři dokáží nahecovat, lépe připravit?

Soupeři vždycky chtěli Hodonín porazit, protože pokaždé hrál vysoko v tabulce. Na tom se nic nemění. Znám to z posledních sezon, kdy jsem do Hodonína jezdil i jako soupeř.

Neobáváte se dalšího losu? Hrajete v Šumperku, Havlíčkově Brodě a Orlové…

Určitě nás nečeká nic jednoduchého. Víme, že los je těžký, ale my tam jedeme vyhrát. Na nic jiného se nemůžeme soustředit.

Jak se vám zamlouvá současný kádr? Je tým silnější než v minulé sezoně?

Nemohu říct, jestli je tým lepší než loni, protože každá moje odpověď vzbudí rozpory, protože na tohle téma existují dva tábory. Každopádně tým, co tu momentálně je, má sílu hrát lepší hokej než momentálně předvádíme.

Jak dlouho mužstvu potrvá, ne si všechno sedne?

To se asi nedá říct jak dlouho. Spíš musíme pracovat na tom, aby si to sedlo co nejdříve.

V Hodoníně už jste se zabydlel?

V Hodoníně se mi líbí. Nemám se sem z Brna tak daleko a zázemí je tu na druhou ligu slušné. Myslím, že jedno z nejlepších, když vidím ostatní stadiony. Je to hokejové město, takže jsem rád, že tu můžu hrát.

Kdo je Jan Sedlák?

Třiadvacetiletý obránce Jan Sedlák je odchovancem brněnské Komety. V jejím dresu prošel žákovskými a dorosteneckými kategoriemi a následně i juniorkou, v níž v sezoně 2013-14 plnil roli kapitána.

Následně vedly Sedlákovy kroky do tehdy ještě prvoligového Havlíčkova Brodu, za který odehrál celkem 38 zápasů s bilancí jednoho gól a tří asistencí. V ročníku 2014-15 oblékl v několika zápasech také dres nedaleké Břeclavi, proti Drtičům však nenastoupil.

Sezonu 2015-16 zahájil pod Špilberkem, kde ve druhé lize nastupoval za Techniku. Odtud si jej v průběhu sezony vytáhl prvoligový Přerov. Za Zubry odehrál blanenský rodák čtrnáct zápasů, v nichž vstřelil jednu branku a připsal si i jednu gólovou přihrávku.

V dresu Brna se stal třetím nejproduktivnějším obráncem sezony (35 zápasů, 2 góly + 9 asistencí).

Někdejší mládežnický reprezentant se na začátku roku 2017 zúčastnil v kazašském Almaty Zimní univerziády. V reprezentačním dresu si během této akce připsal pět startů, v nichž zaznamenal dvě gólové asistence. Jemu i jeho spoluhráči Jakubu Kadlecovi nakonec jen o kousek unikla medaile, v utkání o bronz podlehli Češi po boji silné Kanadě. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33
Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS