Produktivní obránce Martin Miklík dva body bere. „Havlíčkův Brod je pro nás velmi těžký soupeř,“ přiznává

Produktivní obránce Martin Miklík dva body bere. „Havlíčkův Brod je pro nás velmi těžký soupeř,“ přiznává
středa 11.12.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Díky výtečnému zásahu brankáře Kubáně v prodloužení přečkali velkou příležitost soupeře a po následné akci udeřili. Obránce Martin Miklík se po spolupráci Matuly a Charváta obtočil kolem hostující branky a nechytatelně poslal kotouč pod břevno. Gólman Havlíčkova Brodu Martin Holík se po puku natahoval marně. Drtiči díky trefě zkušeného zadáka přemohli favorizované Bruslaře 2:1 a dostali se před Valašské Meziříčí na čtvrté místo východní skupiny.

 
 
Svěřenci trenéra Michala Konečného si druhého letošního triumfu nad protivníkem z Vysočiny právem považovali. „Dva body beru všemi deseti. Havlíčkův Brod je pro nás velmi těžký soupeř. Proto je to důležité vítězství,“ uvedl po středečním utkání jeho hrdina.

Sedmadvacetiletý Miklík potvrdil pozici nejproduktivnějšího zadáka slováckého celku. Proti Bruslařům si připsal už šestý letošní gól a celkově dvacátý kanadský bod. Lépe v osobních statistikách na tom momentálně jsou pouze útočníci Matula s Komínkem a Balán, který ale nyní hraje na Slovensku za Trenčín.

Poslední trefa měla dvoubodovou hodnotu. Jak vůbec klíčová akce vznikla? „Bylo to celkem vabank,“ usmívá se opora Drtičů. „Táhl jsem to po křídle, s Džárvisem (Matěj Charvát – pozn. red.) jsme byli v rohu kluziště dva na dva. Já jsem tam ale odskočil a najednou na chvíli zůstal sám,“ popisuje. „Džárvis mi to přihodil, už jsem jenom obtáhl branku. Gólman se nestihl přesunout, tak jsem zkusil dát puk nahoru a padlo to tam,“ líčí šťastný střelec.

Jihomoravané si výhru zasloužili především za aktivitu prostřední části, kdy soupeře přestříleli a vypracovali si mnohem více brankových příležitostí. „Je pravda, že jsme tam měli dost gólovek, ale v posledních zápasech nám to tam nepadá,“ posteskl si.

Jinak ale mohl být s výkonem domácího mužstva spokojený. „Hráli jsme dobře, celkem i slušně odzadu. Do tohoto výkonu se musíme odrazit do dalších zápasů a v takovém tempu pokračovat i nadále,“ říká.

I když Hodonín nebyl proti Bruslařům rozhodně favoritem, v další těžké zkoušce obstál. „Každému se hraje lépe se silnějším týmem. Na to se i více připravujeme,“ přiznává. V sobotu ale slovácký celek čeká ještě náročnější šichta. Konečného parta se totiž představí v Šumperku, který východní skupiny vévodí s obrovským patnáctibodovým náskokem.

Že zastavit Draky nebude vůbec jednoduché, ví samozřejmě také Miklík. „Se Šumperkem je každý zápas vyhrocený,“ připomíná. „Musíme se na utkání dobře připravit. Abychom tam uspěli, musí hlavně dobře zachytat gólman a celý tým musí makat do první do poslední minuty. Pokusíme se favorit a zaskočit,“ slibuje fanouškům poctivý bek.

Když u Drtičů před lety začínal, patřil mezi benjamínky a učil se vedle zkušených borců, jako byli kapitán Pokorný, Komárek nebo Šťastný. Nyní už je sám mazákem a nasbírané zkušenosti předává mladším spoluhráčům. „Je pravda, že v týmu máme hodně mladých beků a já už jsem z nich skoro nejstarší. Mladí kluci dělají víc chyb, ale taky jsme je dělal a dělám je neustále, ale už se z nich dokážu poučit, kdežto mladší spoluhráč se z ní jenom tak neoklepe,“ ví Miklík.

Problém v tom ale nevidí. „Aby tým fungoval, musí nám pomáhat i útočníci,“ dodává. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS