„Pro mnohé z nás je to první playoff mezi dospělými, ale myslím, že to zvládáme výborně. Jsou tam ty pozitivní emoce," těší Jakuba Vránu

„Pro mnohé z nás je to první playoff mezi dospělými, ale myslím, že to zvládáme výborně. Jsou tam ty pozitivní emoce,
čtvrtek 2.3.2017 | Petr Svoboda

Vzít si zpět ztracené vedení. Tak zněl hlavní úkol hodonínských Drtičů před třetím utkáním čtvrtfinálové série s krycím názvem „Sever proti Jihu". Oranjes se tohoto cíle ujali velmi zodpovědně a už v první třetině si vypracovali rozhodující tříbrankový náskok, který jim nakonec stačil k důležité výhře. Jednou z ústředních postav úvodní třetiny byl bezpochyby křídelník první útočné brázdy Jakub VRÁNA, který nejprve otevřel skóre utkání a o tři minuty později asistoval u vítězné branky.

 
 

Jakube, dnes to byl, jak už je v této sérii zvykem, velmi hektický zápas. Co bylo rozhodujícím faktorem výhry?

Tak, určitě byla rozhodující naše povedená první třetina, kdy jsme dali tři branky a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Zbytek zapasu jsme se snažili hru kontrolovat a vycházet především z dobré defenzívy, což se nám nakonec vyplatilo a zvítězili jsme.


Stejně jako v druhém utkání, i dnes jste si vypracovali náskok v první třetině. Tentokrát vám však vydržel až do konce. Asi jste měli po první třetině tuto skutečnost v hlavě...

První třetiny nám v téhle sérii jdou velice dobře, všechny jsme zatím vyhráli, máme výborné vstupy do utkání. Je velká škoda, že jsme ten druhý zápas nedohráli stejně dobře takticky, jako ten dnešní.


Jaká byla taktika po povedené první dvacetiminutovce? Snažili jste se hru spíše stáhnout nebo dále pokračovat v tlaku?

Vedli jsme tři nula, takže jsme se už vlastně nemuseli nikam hnát, bylo to na nich. Chtěli jsme spíše hrát tak, aby se soupeř nutil do nás a aby ztratil co nejvíc sil. Přece jenom je to kádr starších chlapů a tu fyzičku nemají takovou jako my, ta série je dlouhá a síly ubývají. Věřím, že my jsme na tom po kondiční stránce mnohem lépe než Opava.


Tvoje branka padla po dobrém důrazu v brankovišti. Je tohle cesta, jak dotáhnout sérii do vítězného konce?

Rozhodně. Playoff je jiná soutěž, tady už krásné góly nepadají. Většina branek padá z předbrankového prostoru a důrazu do brány. Snažíme se to dělat jejich bekům u brány nepříjemné, stejne tak, jako to jejich útočníci dělají těm našim.


Kvůli přílišnému důrazu však na druhou stranu rozhodčí neuznal domnělou branku Jakuba Hajného...

Já osobně jsem tu situaci vubec neviděl, zrovna jsem pil nebo něco, ale pamatuji si, že kdyz se Hajňas (Jakub Hajný, pozn. redakce) vrátil na střídačku, říkal, že to byl jasný gól. Byla to škoda, ale důležité je, že jsme udrželi emoce a nedostali nějaký zbytečný trest.


V druhé třetině se v podstatě nehrálo pět na pět a nejednou jste museli bránit oslabení pět na tři. Jak náročné to pro vás bylo?

My hlavně víme, že Opava má velice zkušený kádr a hrají pospolu už řadu let, proto si na ledě hrozně dobře rozumí a tyhle přesilovky pěti proti třem jsou od nich smrtící. Vlastně i klasickou presilovku umějí sehrát výborně, takže se musíme rozhodně vyvarovat zbytečných vyloučení.


Jaké jste měli pocity, když vás sudí Kopeček poslal do tří? Nebáli jste se, že se Opava dostane zpátky na koně?

Na to by se myslet nemělo, chtěli jsme to hlavně ubránit. Sice nám z té dvojnásobné přesilovky dali gól, ale ostatní oslabení jsme ustáli a především nás opět skvěle podržel Zdenko. Jde vidět, že má formu, a to je v playoff strašně důležité, když víte, že máte vzadu jistotu.


Zdá se, že je na tom tým velmi dobře psychicky. Vidíš to stejně?

Souhlasím. V kabině panuje dobrá nálada, je tam ta správná pohoda (úsměv). Jsme hodně mladé mužstvo, pro mnohé je to vlastně první playoff mezi dospělými, ale myslím, že to zvládáme výborně. Jsou tam ty pozitivní emoce, dokážeme se nahecovat. Já doufám, že to bude pokračovat na stejné vlně.


Pro tebe jde o první větší zkušenost s playoff v mužském hokeji. Jak si užíváš vyřazovací boje?

Tak jako každý hokejista se celou sezónu těším na tyhle chvíle a vážím si každého playoff zápasu, co jsem hrál, ať už to bylo v juniorce, nebo, když jsem měl možnost si v Kadani zahrát předkolo. Teď to ale určitě beru jinak. Máme výborné mužstvo, velké ambice a spoustu fanoušků, kteří nám strašně pomáhají. Užívám si každý zápas.


Co vás čeká na opavském ledě? S čím na vás soupeř podle tebe vyrukuje?

Myslím si, že to bude podobné, jako to druhé utkání. Budou se do nás tlačit a my budeme hrát pozorně do obrany a především se snažit hrát disciplinovaně, abychom jim nedarovali žádné přesilovky. Věřím, že to zlomime a vybojujeme si na neděli matchball (úsměv).


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 9 29:29 20
2. VEL Velké Meziříčí 9 30:28 18
3. VAL Valašské Meziříčí 8 33:19 15
4. OPA Opava 9 22:23 15
5. ZNS Žďár nad Sázavou 9 33:34 14
6. KOP Kopřivnice 9 29:27 12
7. KMB Kometa Brno B 9 25:28 8
8. HOD Hodonín 8 17:30 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS