Příprava Drtičů plynule pokračuje, ve čtvrtek se na Slovácku představí Moravské Budějovice

středa 23.8.2017 | Jan Hochman

Po úterní výhře nad Havlíčkovým Brodem stojí před hodonínskými hokejisty další zápasová prověrka. Ve čtvrtek 24. srpna přiletí na Zimní stadion Václava Nedomanského budějovická Žihadla. Pro oba celky půjde už o druhé měření sil v rámci letošního přípravného období. V prvním duelu, který se odehrál na neutrální půdě v Třebíči, byli úspěšnější Drtiči. Dokáží svěřenci trenérů Beťka a Prčíka na tuto výhru navázat i v odvetě?

Příprava Žihadel? Vysoké výhry, na druhou stranu také pěkné „nálože“

Pět zápasů, dvě výhry, tři porážky. To je prozatímní a poměrně vyrovnaná bilance Žákovy party v přípravných zápasech. Tým kolem zkušených borců Havla, Rytnauera či hvězdného Puchera však v zápasech podává výkony rozdílné jako noc a den. V třebíčském azylu dokázali porazit nový bratislavský tým HC Osmos 10:5, nekompletnímu Táboru dokonce uštědřila Žihadla debakl 7:0.

Na druhou stranu ale budějovičtí také utrpěli vysokou porážku 9:4 v nedalekém Žďáru nad Sázavou a v zatím posledním duelu nezvládli závěr na ledě Pelhřimova. Lední medvědi nasázeli svému soupeři v poslední třetině pět branek a nakonec zvítězili 6:4.

Ze střeleckých manévrů nevybočilo ani první přípravné utkání budějovických hokejistů, v němž v třebíčské Mann + Hummel aréně hostila Žihadla hodonínské Drtiče. „Domácí“ měli výborný vstup do utkání a už ve čtvrté minutě se po gólu Všetečky ujali vedení. To ale bylo ze strany žluto-černých vše a ve zbývajícím průběhu duelu se trefovali už jen hodonínští střelci.

Není asi velkým překvapením, že gólově se v přípravě nejvíce daří loňskému nejlepšímu střelci Moravských Budějovice Lukáši Havlovi, jenž si připsal už šest přesných zásahů. Střelecky se ale daří většině týmu, mezi střelce se zapsalo už dvanáct hráčů.

Na svou premiérovou trefu v barvách Žihadel naopak stále čeká největší hvězda týmu a letní posila ze Znojma Peter Pucher. Zkušený útočník ale bodově rozhodně nemlčí a ve čtyřech odehraných zápasech se přihrávkou podílel na šesti gólech svého mužstva.

Už ve zítra je na programu další přípravný duel. Na Slovácko dorazí hokejisté HC Moravské Budějovice 2005. Přiletí se Žihadly i Peter Pucher?

Zveřejnil(a) SHK Hodonín dne 23. srpen 2017

Drtiči načnou zápasem s HCMB druhou polovinu přípravných duelů

Zápas s Bruslaři byl pro Drtiče první domácí prověrkou v sezoně a tým kolem kapitána Petra Peše ji zvládl na jedničku. Baník si postupně vypracoval tříbrankový náskok, který si nakonec dokázal udržet až do předčasného konce střetnutí.

„Za výhru jsme moc rádi. Myslím si, že první třetina byla z naší strany velice dobrá. Hráli jsme pohledný a rychlý hokej, podařilo se nám tam i několik velmi pěkných kombinačních akcí. V závěrečné třetině se nám to v posledních deseti minutách zvrhlo do šarvátek a pak už to nemělo s hokejem nic moc společného. Každopádně Havlíčkův Brod má silné mužstvo a kvalitní kádr a nás tato dnešní výhra určitě těší,“ pronesl po utkání trenér SHK Stanislav Beťko.

I podle obránce Jana Sedláka byl závěr utkání přehnaně vyhrocený. „Podle mě naprosto zbytečně. Zápas byl rozhodnutý a mělo se to v klidu dohrát. Zase na druhou stranu kluci ukázali, že doma nás nebude nikdo řezat a postavíme se každému. A pro diváky to určitě bylo atraktivní,“ říkal s úsměvem na rtech dvaadvacetiletý zadák.

Ani ne 48 hodin po napínavém duelu s Havlíčkovým Brodem čeká na Jihomoravany další přípravný duel. Tentokrát ve svém domácím stánku přivítají hokejisty Moravských Budějovic. „Do zápasu s Budějovicemi půjdeme s Adamem Štěpanovským v brance,“ prozradil nám před dnešním tréninkem šéf hodonínské střídačky Stanislav Beťko.

„Budeme chtít navázat na výkon z první třetiny z úterního utkání s Havlíčkovým Brodem a samozřejmě jdeme do zápasu s tím, že jej zvládneme a vyhrajeme,“ dodává lodivod Drtičů.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.