„Připadal jsem si jako na nějakém fotbalovém zápase," komentuje vsetínskou bouři Jakub Vrána

„Připadal jsem si jako na nějakém fotbalovém zápase,
neděle 15.1.2017 | Petr Svoboda

Z hráče třetí až čtvrté formace se v průběhu sezóny vypracoval v příslušníka první útočné brázdy Drtičů, ve které zdatně sekunduje Petru Jurčovi a Danielu Vaňkovi. První formace nastoupila v tomto složení také v utkání proti Vsetínu a vedla svůj tým za vyrovnáním, kterého se, i přes závěrečný tlak, nepodařilo dosáhnout. Třetím dílem skládačky je odchovanec karlovarského hokeje Jakub VRÁNA.

 
 

Jak už se v této sezóně stalo tradicí, utkání se Vsetínem jsou plná soubojů, gólů a překvapivých zvratů. Jak těžko se s lídrem tabulky hraje?

Tak, pochopitelně jsou ty zápasy s nimi hodně těžké a nesmírně fyzicky náročné. Jsou jasnými favority na postup do první ligy, mají výborné mužstvo plné zkušených hráčů, skvěle bruslí a hrají hodně důrazně.


Myslíš, že letos najde někdo na Valachy recept a připraví je o vytoužený postup?

Já si myslím, že v playoff to bude něco jiného. Možná jsou v sezóně suverénní, ale, jak je známo, playoff je úplně jiná soutěž. Věřím, že ať narazí na kohokoliv, můžou se ve vyřazovací části řádně natrápit.


Poslední vteřiny zápasu poznamenal "ohňostroj" vsetínských příznivců. Jaký máš názor na takovéto chování?

Samozřejmě by se tohle stávat nemělo. Připadal jsem si jako na nějakém fotbalovém zápase. Tam to bývá celkem běžné, ale na uzavřené stadiony tohle prostě nepatří a myslím, že to bylo naprosto zbytečné.


V závěru jste předvedli velmi solidní comeback a nedali Vsetínu body zadarmo. Může vám to přinést sebevědomí do dalších zápasů?

Určitě ano. Stav 2:6 se strašně těžko obrací, ale nic není nemožné. Ve Vsetíně jsme naposledy vedli 5:1 a oni to stejně otočili. Tak nějak jsem doufal, že se teď karta obrátí a vrátíme jim to, ale bohužel jsme nestihli vyrovnat. Bylo tam dost šancí, škoda. I tak si vážím toho, že jsme to nezabalili. Jde vidět, že tohle mužstvo má charakter, a to bude v playoff velmi důležité.


Jak padl tvůj gól z jedenapadesáté minuty, který vás ještě nakopl ke stíhací jízdě za vyrovnáním?

V přesilovce šel puk od Lojzy (Martin Miklík, pozn. redakce) na Vaňouse (Daniel Vaněk, pozn. redakce) mezi kruhy, kde většinou bývám já. Vaňous mohl střílet, ale neunáhlil se a našel mě vedle sebe. Já to pak trefil z první.


V průběhu sezóny ses z hráče, spíše druhé vlny, vypracoval ve stabilního člena prvních dvou formací. Našel jsi s někým onu pověstnou chemii?

Jsem strašně rád za to, že dostávám tolik šancí a mám důvěru trenérů. Každý zápas se pak snažím na ledě odvádět maximum. Pokud jde o spoluhráče, vyměnil jsem jich během sezóny už poměrně dost a zatím mi to sedlo asi s každým. Myslím, že i v první lajně s Jurčisem (Petr Jurča, pozn. redakce) a Vaňousem nám to šlape. Kdybych měl jmenovat, nejvíc jsem si rozuměl asi s Dominikem Matulou. Mrzí mě, že ho zbrzdilo zranění.


Jak jsi spokojený s dosavadním průběhem ročníku, ať už z osobního, či týmového hlediska?

Pokud bych měl hodnotit svoji produktivitu, řekl bych, že jsem měl celou sezónu tak trochu na houpačce, ale rozhodně jsem zatím spokojený. Co se týče týmu, platí to samé. Jasně, že tam bylo pár výpadků a nějaké ztracené body, ale pořád bojujeme o třetí místo, což je skvělé.


Pomalu se rýsují možnosti soupeřů pro první kolo playoff. Který soupeř by ti na začátek vyřazovací části nejvíce vyhovoval?

To je velmi těžké říci. V téhle soutěži není žádný snadný soupeř. Když opomenu Vsetín, myslím, že tu každý může porazit každého, ale ať už narazíme na kohokoliv, věřím, že postoupíme.


Kdybys měl vybrat nejvýraznější hokejovou vzpomínku loňského roku, která by to byla?

Určitě by to byl domácí zápas s Valašským Meziříčím, kdy jsem vstřelil svůj první hattrick v dospělém hokeji. Dále rád vzpomínám na loňské playoff s juniorkou Varů, kdy jsme po krásné sérii v prvním kole postoupili přes Kometu.


Když zmiňuješ Karlovy Vary, jak víme, situace ve tvém mateřském klubu není příliš dobrá. Sleduješ, co se tam děje?

Určitě. Sleduji zápasy, koukám na tabulku a stále doufám v to, že letos se té baráži vyhnou. Vždy, když zajedu na pár dní domů, zajdu se i podívat na nějaký zápas.


Děkuji za rozhovor.
 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies